• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa800 alırken yardım

transpose53

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa800-i30
arkadaşlar pa800 ü alırken dikkat edilmesi gereken en önemli 3 şey nedir söylerseniz çok sevinirim tesekkürler...

Cevap: pa800 alırken yardım

Pitchbender, ekran ve ram bence.Rami zaten anlayamasan da cihaza fazla yüklenmeye kalkarsan o kendini hatırlatır sana.Yani kullanımla ilgili bir şey bu.Satın alırken diğer ikisi bence en önemlileri.Çünkü bir ekran sanırım 200 euro.Pitchbender da 100 TL.

peki teşekkürler dostum da ram in yanmış oldugunu anlamanın başka herhangi bi yöntemi teknik bi açıklaması yok mu ve rem yanmışsa değişme imkanı varmı?

ram yanmışsa sample sesler cızırtılı çıkar.ram değiştirelebilir ve 256 mb a kadar yükseltilebilir.

Faturası mutlaka olmalı,ayrıca eğer ram yükseltme yapılmışsa seri no ile yapan kişiye teyit ettirilmeli.Mutlu yıllar

pa800 ancak sıfır alınacak tek kullanımlık kullan at mantığıyla yapılmış marifeti çok malzemesi yok bir alet

pa800 ancak sıfır alınacak tek kullanımlık kullan at mantığıyla yapılmış marifeti çok malzemesi yok bir alet

Üstadım bence biraz ağır bir eleştiri olmuş.eski bir ketron kullanıcısı olarak sağlamlık konusunda kıyaslama yapabilecek durumdayım.Pa800 ü tasarlayanlar bizdeki gibi kullanım alanlarını hesaplamamışlar(koy çantaya vur sırtına o sokak senin,bu bahçe benim,tozda toprakta sürekli kılıfa koy çıkart,şuraya koy buraya koy,yazın güneşin altında vs vs ayrıca müzikal alışkanlığımızda on parmak çalma yerine sağ el ile nota basarken sol elle vites kullanır gibi pichbende asılma olduğu için)orta sağlamlıkta olan bu cihaz biraz narin kalabiliyor.ben çeşitli piyanistlerin videolarını izliyorum insanlar çalarken bütün enerjilerini cihaz üzerinde boşaltmak ister gibi hırpalayarak çalıyorlar.Bu durumda pa800 biraz kibar kalabilir.Ancak stabil yerde cihazın teknik özelliklerine uygun set ve işlemlerle bir kelebek gibi cihazın üzerinde dolaşıp tuşeleyerek kullanıldığında uzun yıllar sorun çıkarmadan kullanılabileceğini düşünüyorum.Selamlar

kardeş pa800 ün hepsinde aynı sorun var olmasada elin yüreyinde ne zaman olacak diye bu sıfırda alsan ikinci elde alsan aynı farketmez rem yanar yerinden oynar cızırtı yapar pc bend bozulur kırılır butona basarsın buton içine gider bunlar normal şeyler bence ya allah bismilah de gözüne kestirdiyin cihazı al