• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa800 led ekran ile normal ekran farkı

muzik38

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA800 v2
pa800 org satış ilanlarına bakarken görüyorum sürekli led ekranlı yazıyor. led ekranlı ile normal ekran arasındaki fark nedir? led ekran olduğunu nasıl anlarız. normal ekranlı pa800ün ekranı led ekran yapılabilirmi

Cevap: Pa800 led ekran ile normal ekran farkı

normal ekran ile led ekran arasında ki fark parlaklık ve netlik... güneş işiğinda bile daha net görmenizi sağlar. ekran daha nettir...

led biraz daha beyaz,malum ledin kendine göre bir parlaklığı var. fluoresan biraz daha mat beyaz tonu vardır. şahsen olarak ben fluoresan ı led ekrana çevirebiliyorum ama piyasada kim yapar bilmem. Çünkü lcd ekran işi çok aşırı hassas bir olay. Adamın elinde kalabilir.

yani mesele arkasındaki aydınlatmasının florasan lamba ile değilde led lamba ilemi yapılmasıdır ?.

yani mesele arkasındaki aydınlatmasının florasan lamba ile değilde led lamba ilemi yapılmasıdır ?.

teoride evet...

florasant değil de led ile aydınlatılıyor olması led ekran anlamına geliyor şayet,

satıcıların LED ekran diye üzerine basarak söylemesi, cihazın donanım olarak 2. versiyon olduğunu ima ediyorlar...

2. versiyonda

1) ekran aydınlatması
2) pitchbend kalitesi
3) mainboard PCB kalitesi
4) kontrol board pcb kalitesi

değişti.

1. versiyonda başa gelen RAM BUS ERROR arızası, 2. versiyonda sıfıra indirildi...

peki cihazın v2 olduğunun kesin delili seri numarasının 6 ile başlıyor olmasımıdır ? benim pa800ün serisi 6 ile başlıyor ama ekranı ledmi emin olamadım. güneşte karanlık gösteriyor.

Led ekran pa 800 ler 602 ve 603 seri no ile başlar 600 ve 601 seri no ile başlayanlar florasan ekrandır

Bir tüyoda benden, pa800 lerde pitchbend rengi boyalı gümüş gri ise %100 led ekran ve 2nci versiyondur.

Birde ilk açılışta ekranda yazan V.2 yazısı ile sizleri yanıltmaya çalışan satıcılar olabilir, burda yazan V2 yazılım versiyonu manasındadır. Piyasaya ilk çıkan 2006 model PA800 e de yeni O.S. u yükleseniz V.2 yazar. Önemli olan donanımının V2 olmasıdır.

Birde ilk açılışta ekranda yazan V.2 yazısı ile sizleri yanıltmaya çalışan satıcılar olabilir, burda yazan V2 yazılım versiyonu manasındadır. Piyasaya ilk çıkan 2006 model PA800 e de yeni O.S. u yükleseniz V.2 yazar. Önemli olan donanımının V2 olmasıdır.

Aynen bu konu çok önemli bir çok uyanık ilanda v2 yazısını gösterir ama önemli olan seri nosunun 602 veya 603 le başlamasıdır. Org alırken benim için farketmez diyebilirsiniz ama bir dükkana gidip satmaya kalktığınızda v1 ile v2 alet arasında 500 ile 750 TL oynatırlar haberiniz olsun.

Aynı v1 v2 konusu 3x de de mevcuttur. V2 3x lerde açma kapama tuşunun yanında

STANDBY
BATTERY STATUS

Şeklinde bir yazı vardır , o da çok önemlidir çünkü v2 3x ler v1 lere göre daha hızlı açılmaktadır bilginiz olsun :)

Moderatör tarafında düzenlendi: