• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa800e set yükledim ekran rengi değişti yardımm :(

orgcu_0060

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA3X KULLANIYORUM
arkadaşlar bi arkadaştan set aldım.bana demiştiki bu set karma bi set kendi pa800ümde kullanıyorum.bnde orga seti yükledim ama set yükleme bitince ekranda device generric error
yazısı çıktı.orgu açıp kapatınca bi baktım ekran değişmiş.yani menü masmawi olmuş pa3x gbi yani.gri olan renkler tamamen mawi olmuş.tekrar eski kullandğım seti yükedim ama ekran düzelmedi.çalışmasında sıkıntı yok ama ses kontrol tuşları işlewleri değişti.sorun ne aceba ?şimdiden saolun

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: pa800e set yükledim ekran rengi değişti yardımm :(

dostum onun setinin globalinide yüklediysen onun ayarladığı ayarlar senin orgada yüklenmiş oldu mavi ekran, ses sürgülerinin işlevi falan .sorun veya problem değil bu.

öyle mi hocam çok saolun yaa allah razı olsun çk şükür yaa :D
peki üstadım sesler çalıyo ama rtimler bozuk eksik gbi çalıyo onu nasıl yapıcaz aceba?

bunu bende yaşamıştım. şundan dolayı oluyor büyük ihtimalle. şimdi arkadaşının verdiği set 16dk dir senin os ise 8dk olduğu için set tam yüklenemiyor ve device generic error hatası veriyor. dolayısı ile drumkitler eksik yüklendiğinden dolayı ritimlerin eksik ve bozuk çalıyor yani ritimin yazıldığı drumkit diyelimki 9. sayfadadır ama senin os sistemi 8 sayfa drumkit olduğu için görmüyordur onu. 16 dk 8dk ne diye soracak olursan. dk drumkitin kısaltılmış halidir. pa800ün normal os yazılımında ritimlerde kullanılan drumkitlerin olduğu sayfalar 8sayfa oluyor. 16dk OS yazılımını yükleyince drumkit sayfası 16ya çıkıyor ve eğer reminde fazla yer varsa daha çok drumkit atabiliyorsun vede 16dk olan setleri sorunsuz okutabiliyorsun. hatta şöyle dahada basit anlatmak gerekirse senin orgunun os sistemi yapboz panosu olsun sadece 8parça alıyor pano. yani 8 parçayı birleştirince bi resim oluyuşoyor. arkadaşın sana yapboz parçası verdi ama16 taneden oluşuyor. senin panoya 16 tane sığmadığı için resim oluşmuyor yarım yamalak bişey çıkıyor ortaya. inşallah anlatabilmişimdir.

Abi çk çk teskur edrm,allah gönlune gore wersin ck saol anladm üstadım eksik olma..