• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa800 pa2x sound farkı nerede?

muratcaner88

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa800
Arkadaşlar bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim Yaşadığımız bir olayı anlatıyorum;

64 mb Barış seti hem pa800 e hem 2x e globeli silip yükledik.

aynı tesisatta aynı ayarlarda aynı rtimi caldırdık kulakla duyulur bi sound farkına varamadık her rtim ve sample seslerde tonlar sesler aynı benim sormak istediğim şimdi bu 2x le 800 arasındaki sound farkı nerede

128 veya 256 mb ramli iyi hoparlörlü 800 mu kullanmak ıyı yoksa pa2x mi Görüşlerinizide yorum olarak yazarsanız sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: pa800 pa2x sound farkı nerede?

Bu sorunuzun cevabı kişiye göre değişir. Pa800 kompakt bir cihaz üzerinde hoperlörleri var ama tuşe bakımından pa2x daha iyidir, çalarken pa2x den zevk alırsınız bende pa800 var ama tuşe açısından pa2x i tercih ederim hemde oktav olarak da fazladır pa2x.

ayni ritimler yuklendiginde sound farkı olmaz

arasında sound farkı falan yok sadece malzeme işçilik farkı var, o aradaki malzeme kalitesi soundu daha iyi olduğu hissi veriyor sadece:) tuşe kasa. duygu vssss....:) (bence).

Arkadaşlar bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim Yaşadığımız bir olayı anlatıyorum;

64 mb Barış seti hem pa800 e hem 2x e globeli silip yükledik.

aynı tesisatta aynı ayarlarda aynı rtimi caldırdık kulakla duyulur bi sound farkına varamadık her rtim ve sample seslerde tonlar sesler aynı benim sormak istediğim şimdi bu 2x le 800 arasındaki sound farkı nerede

128 veya 256 mb ramli iyi hoparlörlü 800 mu kullanmak ıyı yoksa pa2x mi Görüşlerinizide yorum olarak yazarsanız sevinirim.

ARKADASIMIZ ONCELLİKLE COK GÜZEL BİR KONUYA DEĞİNMİŞ..Kendisine teşekür öncelikle ederim....

pa 800 ve 2x vede hayya 3 x bile olsa batı saundların da farkı olur ama... biz türk muzigi yaptığımız için ...dpğal olarak türk ritimleri açısından farkı saund farkı bizi daha çol ilgilendirir... pa 800--pa 2x de denemişiniz hatta 3x e de aynı seti ve aynı ritimleri yuklediğiniz de tabi ki hiç bir farkı olmaz.... AYNEN doğan görünümlü şahin olur.....o zaman bazı şeylere çok dikkat etmek lazım....

---e... o zaman biz neden daha fazla para verip te her yeni çıkan klavye yi sazan gibi atlayıp alıyoruz diye durup bi düsünmemiz lazım...bence daha güzel saundu yoksa ben neden daha fazla para verip de yeni modelini alıyım dememiz lazım....

-- o yüzden her yeni çıkan orgu hemen almamalıyız... alırsak mesela korgu getiren firma da hiç tasın altına elini sokup iyi set olusturtmak için ugrasmıyor..sadece piyasada set yapan arkadaslar para kazanıyorlar..onlar da bı eskı model orgun setını yenısıne uyarlayıp bhizlere satıp bir suru para kazanıyorlar... ( parasız set paylaşan arkadaslar hariç onlardan da ALLAH bin kere razı olsun )

-- bizim millet de bilip bilmeden her yeni çıkan orda aç kurtlar gibi saldırıp alıyor...korg u v.b.firrmaları zengin ediyoruz yani..:))

Bende de pa 800 64 mb var. 3650 tl ye aldım 400 tl verip mp3 board ekledim, birde 275 euro verip 256 mb ram yaptırayım diyorum, ama bazende satıp pa 3x alayım diyorum, Eğer gerçekten sound farkı yoksa 256 mb ram taktırıp devam etmek daha mantıklı değilmi, tamam malzeme kalitesi 3x in belki daha iyi olabilir ama, Ne kadar 3x alan görsem satmaya uğraşıyor ilanlara bakın kesin pa 800 le takas diyor. Demekki bunda bir numara var. Sizce ram taktırmalımıyım yoksa satıp 3x mi almalıyım...

Saygılar...

çok yakın arkadaşım 3x aldı valla ben bi sound farkı göremedim benim 800 le öyle ağım şahım. Tesisatımızda mikser equaliser ve power amfi ayrı, ayrı da subbas kullanıyoruz. Hal böyle iken org tan bağımsız olarak süper dolgun bir ses alıyoruz. 3x olarak bence pek fark yaratılamadı maalesef. Tabi tercih meselesi ben de ağır tuş sevmem mesela meyanlarda hafif daha iyi oluyor.

vallahi kimse kusura bakmasın bunu göktuğ albayrak bile doğruladı.sound farkı yok sadece malzeme farkı var onuda çok param var diyen gitsin alsın.sound farkını yaratan tek marka tyros 4 ondan öncesi için kusura bakmasınlar ha 800 ha 2x ha 3x deneyin görün...kaldıki 800 bence daha avantajlı en azından hafif ve hopörlör ü de ayrı aparat olarak başka fiyattan çakmıyorlar size:)yaptığın iş 3 kuruşluk iş döşediğin cihaz 10000tl.adam davul zurna gidiyor seninle aynı fiyat hatta daha fazla senin bir twiter ın yansa gitti para.al 800 mp 3 board var 256 ram yapılır e daha ne olsun.

ha bu arada fiyatları düşüren arkadaşlara sesleniyorum acısı öyle yada böyle onlardanda çıkacak düşürün düşürün piyasayı yakında düzgün müzik yapanda söyleyende bulamayacak bu millet.

İş görme ve kulağa gelen ses açısından detaylarda fark olabilir ama esasta hiçbirinde fark olmaz. Alışkanlıklar, pratiklik, aletin çözülmesi destek gibi fark yaratan unsurlar. Çiftetelliyi loop ritim ve meyan hariç aynı kişi Tyros 4-3-2 yamaya psr 9000 ketron X1-XD9-Sx3000, Yamaha or700 v1-2-plus,yamaha a2000, yamaha psr 650, korg pa80-800-pa1-2-3x ve roland BK5 le çalsın. Fark yüzde yirmi olmaz..
Sax ve gitarlar ile premium seslerde yamaha Tyros 2-3-4 ün, korg pa3x se göre farkı var ama fark azalmış.

Ama bundan sonraki modellerde audya tarzı wav loop midi senkronizesi gelişeceğinden eski modellerle fark olacağını düşünüyorum.

bende bir kere pa2x i pa800 bağlayıp sesini pa800 den çıkarmıştım hiç bir fark agörememiştim ama pa2x in şekli malzemedi daha klas tabiki nedense plastik kasalı orglara karşı allerjim var