• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa800 pa2x sound farkı nerede?

Cevap: pa800 pa2x sound farkı nerede?

Pa800-2x-3x ayni ses islemcisine sahip ancak 3x uzerindeki maxxx audio ayari ile fark katilabilir...
Tyros 3-4 motif xs ve xf ayni ses islemcisine sahip eq ve comp. Ayarlariyla fark yaratilabilir 3 ve 4 de, tyros 4 de extra real drums kit var kullanilarak yazilmis ritim varsa fark olabilir sound acisindan ;)
Olay budur gerisi ise hikayedir :D

yanlış hatırlamıyorsam eğer korgun kendi sitesinde pa800 ün 76 tuş versiyonu için pa2x i gösteriyordu buda donanım olarak aynı yapıda olduklarını göstermez mi sizce de ?

yanlış hatırlamıyorsam eğer korgun kendi sitesinde pa800 ün 76 tuş versiyonu için pa2x i gösteriyordu buda donanım olarak aynı yapıda olduklarını göstermez mi sizce de ?

76 değil 61. Sitedeki ifade ile pa2x in hafif ve hoparlörlü modelini isterseniz pa800 tam size göre şeklinde bir ifade vardı zaten.

tam tersini hatırlamışım o zaman ben

PA2X sıfırı bulunmuyor diye biliyorum. (Yanlışım varsa özür dilerim) Pa800 sıfır 1900Euro euro kurunu 2.30TL aırsak yalaşık 4.300TL yapıyor. 64MB Ramli ikinci elleri ise ortalama 3.500TL ile 3.800TL arasında değişiyor. Tabi chazların temizliği ve donanımına göre fiyat belli olur. Yani ikinci el bir PA800 alıp ram,mp3 board ve hard disk ekleyince fiyatı neredeyse 5.000TL ye geliyor. Tercih meselesi temiz bir PA800 alıp bu donanımlar eklenebilir veya PA2X ikinci elleride 5.000TL civarlarında. Temiz bir PA2X'te alınabilir. PA800 hoperlör artısı ancak PA2X malzeme kalitesi ve tuşe bakımından daha iyi duruyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kesinlikle bu hesapla pa2x almak cok daha mantikli...
Malzeme kalitesi pa800 e nazaran cok ustun ama onun haricinde ayni klavye :) ses bakimindan

hocam bende tam tersini düşünüyorum aldım pa 800 temiz 3500 diyelim 2.el 300 mp 3 board
etti 3800 550 tlde 256 ram 4350 ye iş bitti.aldın 2x yine ram takacan hop.yok bide onu alacan yine mp3 davası vs. ne anladım etti ozamn 3x parası diyecem ama 3 x tede aynı hop.alacan ram alacan yani kısa yol en azından hop.üzerinde 800 ün. al 800 bak keyfine sonra efem sond farkı yok seti okumuyor niye set yapılmıyor bundanda kurtulmuş olursun.

pa3x kullanmayan arkadaşlar saund farkı yok demişler :) değerli üstadlarım.. aradaki saund farkını her iki cihazı aynı tesisatta kullananlar bilir.. pa3x in tesisat çıkışı çok daha kaliteli ve oturaklı.. pa3x in tuşelerinden her ne kadar nefret etsemde pa3x saund konusunda pa800 den üstün..pa2x e gelecek olursak gümleri pa3x ten daha iyi vuruyor.. bu cihazları deneyerek yorum yapalım lütfen

ben gümden tıstan tesisattan felan pek anlamam ama en cok kulagıma hos gelen pa1x tir . benim yorumum bu .alet hemde cok şık bütün x serileri karsılastırılınca bende kendi yorumumu yapim dedim .

3x de saund farkı yok diyenler,orgunu alsın yanıma gelsin;)