• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa800 ram yükseltme

• Konbuyu başlatan piynst
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 27
  • Görülen : 18K

piynst

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa3x
Arkadaşlar pa800 için ram yükseltenler var mı? Varsa maliyeti nedir? Sadece DTL mi yapıyor? Kullanırken sıkıntı yaratıyor mu? Sizce pa800 ram'ini mi yükseltmeli, yoksa pa2x mi almalı? Bildiğim kadarıyla 2x de 128 mb ram var.
pax2' nin ram'den başka farkı var mıdır?

Cevap: pa800 ram yükseltme

Ram yükselten yok mu arkadaşlar?

ram dtl'de değiştirdim ben çünkü 2 yıl garantili değiştiriyolar.ve ram yanma derdin ortadan kalkıyor..256mb fiyatı 275€ ama tanıdık bi esnaf falan varsa araya girer 250 yede yaptırabilirsin..aletin hafızası 4e katlandığı için diğer setlerden istediğin ses ritm loop v.s rahatlıkla çekip kullandığın seti geliştirebilirsin..hiç bir sorun yok şu anda..hatta alet dahada hızlandı..ayrıca şunuda söyliym..2x setlerinide yükleyebilirsin..sorunsuz kullanabilirsin

275 Euro ciddi bir rakam, yaklaşık 700 lira yapıyor. Pa800'e masraf etmektense x2 ya da x3 almak daha mantıklı gibi. Cihazın açılma süresi, ram boyutu artıkça uzuyor mu?

275 Euro ciddi bir rakam, yaklaşık 700 lira yapıyor. Pa800'e masraf etmektense x2 ya da x3 almak daha mantıklı gibi. Cihazın açılma süresi, ram boyutu artıkça uzuyor mu?

Rami yükselttiginde onu full doldurmazsan boşluk bırakırsan 64 mb a oranla açılma süresi kısalıyor. Orga takılan ram 256 mb olup sen 150 mb tan aşağıda bırakırsan setini epeyce hızlanır.

bak şimdi kardeşi,m piyasada denemediğimiz set kalmadı neredeyse parasız setlerde bi tek albayrak modern set iyi oda çok dağınık düzenleme yapılması gerekir ve bi takım eksiklikleri mevcuttur.diyorsunki x2 almak daha mantıklı ama 128 mb bu sefer sana yetmeyecek emin ol. piyasada 2-3 tane sağlam paralı usb çalışması var bunlarda 128 mb çalışmalarını artık aştı 256 şart oldu desek yeridir.yani x2 yede geçsen yine aynı masrafa yakın bi masraf yine yapacaksın.eğer güncel ritmlerden ve sağlam çalışmalardan faydalanmak istiyor isen 256 yı taktıracaksın sağlam sana uyan bi çalışmaya karar vereceksin hepsinde demoları mevcut bak karar ver.sonrasını düşünmeyeceksin.

elimizdeki aletin kıymetini bilelim.pa 800 işlendikten sonra x2 le sadece az bi sound farkı kalıyor başka hiç bi farkı yok ve hatta bazı avantajlarıda var hoparlör gibi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim. Ben şöyle düşünmüştüm: pa800 sıfır fiyatı 4500 civarı ve 256 ram ilave ederseniz 5000 lirayı geçecek. Pa3x 6500 lira civarı ve 256 mb. Arada ciddi fiyat farkı kalmıyor.
Herhangi bir sette bir ses ya da ritim beğendiğimde, kullandığım setten birşey silmeden yükleyebilmek istiyorum.

cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim. Ben şöyle düşünmüştüm: Pa800 sıfır fiyatı 4500 civarı ve 256 ram ilave ederseniz 5000 lirayı geçecek. Pa3x 6500 lira civarı ve 256 mb. Arada ciddi fiyat farkı kalmıyor.
Herhangi bir sette bir ses ya da ritim beğendiğimde, kullandığım setten birşey silmeden yükleyebilmek istiyorum.

pa 800 v2 leri de 256 mb satılıyor yani ram yükseltildi fabrika tarafından dostum ... Ona göre 4500 tl üstüne ram masrafın yok yani

V2 lerin 256 ram olduğunu ilk defa duyuyorum?