• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PA800 seslerde hışırtı

Cevap: PA800 seslerde hışırtı

Video da ram hafızasını gösteren bölümüde çekin hocam ona da bakalım. Sound/Record diye girdiğimiz bölüm . Bakın bende ilk önce set seslerinde sıkıntı olmuştu. Hepsinde cızırtı olmuyordu hele ki orgu açtığım ilk 5-10 dakika olmuyor sonra seslerde başlayarak cızırtı oluyordu. Fabrika seslerinin bazısında yaparken bazısında olmuyordu örneğin piyano seslerinde olmuyordu ben Adana da yaptırdığım adamla konuştum zamanla cızırtı artacak dedi . Açıkçası önce inanmadım dediği gibi zamanla arttı ve set ile orjinal seslerde cızırtı arttıkça arttı. Adam bana nokta atışı yapmıştı. Anakart ya da ram kesinlikle değil sorun sesleri yönlendiren cpu kart katmanında demişti. Dediği gibi oldu şükür ben kurtuldum darısı başına inşallah. Dilersen adamın telefonunu veririm ama videoyu merak ettim. Çekip upload ederseniz az çok benim sorunum ile aynı benzer yada farklı diyebilirim.

Selamünaleyküm arkadaşlar;

İlgili sorun video da görülmekte.İlgili sorun için yardımlarınızı bekliyorum.
Omunal hocam eğer sorun aynı ise belirttiğiniz gibi ustanın tel nosu varsa çok sevinirim.İlginiz için ayrıca teşekkür ederim.

Birde böyle bir video buldum sanırım ilerleyen zamanlarda sorun bu şekilde olacak.Gördüğüm kadarıyla entegre üzerinde tortular oluşmuş.Ben olmassa akşam tiner ile bu entegreyi bulup temizleyeyim.Soğuk lehim falanda varsa düzeltirim olmazsa.Sonrasında yine devam ederse yapacak bişey yok sanırım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Videonun 2:50 sn 'de elektro 3:50 'de ritim sesleri aynı benimki gibi kardeşim. Ram de yer var sıkıntı yok.Ben özelden mesaj attım ustanın numarasını ara konuş değerli kardeşim.

Slmlar Hocam;

İlginize çok teşekkür ederim omunal hocam.Dün youtube linkini atınca araştırmış ve çinli yada japon bir tamirci arkadaşın youtube üzerinden paylaştığı video yu buldum.Adam yorum kısmına face adresini yazmış.Birazda ingilizce olunca adamla irtibata geçtim video daki sorun bendede var ne yapabilirim diye.
Hiç beklemiyodum ama elin çinlisi cevap döndü tabiki diye.Ram ve cpu anakartını çıkartıp önce dsp soketlerini kontrol et sonrada solvent 203 ile güzelce temizle dedi.
Bende dün eve giderken aldım sentetik tiner 7 tlye eski diş fırçasını aldım sonra orgu açıp ramin ve altındaki kartı güzelce tüm detaylarına kadar temizledim.Soketleride dikkatlice takıp kapattım kapağı ve sonuç muhteşem.Dün 3 saat çaldım sorun çıkmadı.Sabah kalınca baktım yine sorun yok.Ayna gibi geliyor sesler.Ufacık bir parazit yok çok şükür.

Buda yaptığım işlemin video linki;

Ancak şunuda belirteyim arkdaşlar.!!!!

Ben elektronik işinde olduğum için yani tv teyp tesisat devre işlerinden anladığım için giriştim bu işe.Eliniz yatkın değilse kesinlikle açıp uğraşmaya yeltenmeyin.Daha fazla sorunla karşılaşırsınız..!!!!!!!

Hocam fabrika sesleri ve ritimlerinde sorun yok.Örneğin sample bir seste bazı tuşlarda bozulma hışırtı gibi ses geliyor.Bazı sample seslerde hiç sorun yok tüm tuşlarda ses düzgün.
Ritim çalıyorum ondada bazı ritimler düzgün bazılarında altyapı sesi aynı şekilde bozuk geliyor.
Kendim elektronikçiyim cihazı açıp rami çıkartıp tiner ile güzelce temizleyip tekrar taktım ama yine devam.Fabrika ayarları ve os yükledim baştan sonra set yükledim yine durum aynı.
Ram hafızasında 2170sn falan yazıyor.268456378 gibi boş alan görüyorum.Seti düzgünce yüklüyor hata vermeden boyutun düştüğünü görebiliyorum.Büyük bir set yüklemedim, zaten 256 mb v2 cihaz.
Birde global ayarları tam olarak nasıl olmalı.Format sonrası pcm autoload seçilideğildi seçip save ettim ama yine birşey değişmedi.Başka ne yapabilirim bununla ilgili?Akşama video çekip paylaşayım olmazsa?Sinir oldum valla delircem!!!!!!!!!!!!!
ustadim sen sorunu cozdunmu simdi ayni sorun bende var nasil cozerim biraz yardimci olurmusun

cihazınızın ana volümünü açtığınızda fm hısırtısı gibi ses alıyorsanız ....teknik sorununuz var demektir ...sistemsel olarak program atarak düzelme şansınız asla yoktur.....main board bölümünğz arıza durumuna geçmiş durumdadır ....özelden bu konuda sorularınız olursa bana sorabilir cihazınızın teknik olarak nerede yaptırma konusunda yardım alabilirsiniz....geçmiş olsun....