• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PA800 seslerde hışırtı

Cevap: PA800 seslerde hışırtı

ram falan yanmış olabilirmi acaba

Hışırtılı ses sözkonusuysa, format attıktan sonra da devam ediyorsa büyük ihtimalle RAM yanması olmuş geçmiş olsun.

anladım ram yandığı önemli değil 256mb ram alacaktım zaten ama inşallah sadece ramdır. çünkü fabrika seslerindede yapıyor . mesela ritim çalarken baslar vururken sanki hoparlör patlakmış gibi poff diye bi ses çıkarıyor basın her vuruşunda ama akor basıp altyapıyı vurunca hışırtı kesiliyor. her ritimde olmuyor bazı ritimlerde oluyor. anlamadığım gitar zurna elektrobağlama gbi seslerde yapmıyor hışırtı. bide kanun sesleri var 3 4 tane. kimisinde yapıyor kimisinde yapmıyor ,kimisindede tuşa sert basınca yapmaya başlıyor.

Hışırtılı ses sözkonusuysa, format attıktan sonra da devam ediyorsa büyük ihtimalle RAM yanması olmuş geçmiş olsun.

yalnız fabrika ritim ve seslerindede oluyor. hışırtı her ritimde değilde batı ritimlerde bateri vuruşunda oluyor. ama sample olmayan seslerin hepsi hışırtılı.

format attıktan sonra restore dosyalarını tekrar yükleyin 100küsür mb olması lazım. halen sorun varsa dtl yolu görünüyor. aynı sorun bende de vardı 300tl ye dtl yapmıştı. geçmiş olsun

peki neymiş sorunda 300tl masrafı çıkmış. abi neyse hadi 300tl neysede bide gidiş geliş kargo parasıda 200 tl tutar

arkadaşlar tamircinin söylediğine göre sorunun kaynağı ne anakart nede remdenmiş. sorun yüklediğim setteki virüsün orgun ana yazılımını bozmasından kaynaklanıyormuş. yazılımı düzeltince sesler düzeldi. gerçekten öylemi bilmiyorum ama. pa800ü virüsün bozması doğal birşeymi.

selamünaleyküm arkadaşlar;

3 gün önce bk5 sonrası PA800 org aldım sonunda ve direk önemli bir sıkıntı ile kalakaldım.

Bu sorunla başka karşılaşan ve düzeltebilen var mı?

Fabrika ayarlarına dönüp v202 os attım ancak herhangi bir set yükleme yaptıktan sonra.Ses yada ritimlerde cızırtı hışırtı geliyor.Sample info kısmında ramin 268Mb olduğunu ve yükleme sonrasında boş alanı görüyorum.Hatta rami çıkartıp veri yolu ve soketleri temizleyip tekrar taktım yine sorun devam ediyor.Acaba yüklediğimiz setlerdeki virüsten dolayımı oluyor konu sahibinin dediği gibi.Eğer öyle ise virüs olup olmadığını eset tarzı bir vürüs programı bulabilirmi?Yada PA800 ana yazılımı nasıl oluyor OS değil sanırım değil mi?

selamünaleyküm arkadaşlar;

3 gün önce bk5 sonrası PA800 org aldım sonunda ve direk önemli bir sıkıntı ile kalakaldım.

Bu sorunla başka karşılaşan ve düzeltebilen var mı?

Fabrika ayarlarına dönüp v202 os attım ancak herhangi bir set yükleme yaptıktan sonra.Ses yada ritimlerde cızırtı hışırtı geliyor.Sample info kısmında ramin 268Mb olduğunu ve yükleme sonrasında boş alanı görüyorum.Hatta rami çıkartıp veri yolu ve soketleri temizleyip tekrar taktım yine sorun devam ediyor.Acaba yüklediğimiz setlerdeki virüsten dolayımı oluyor konu sahibinin dediği gibi.Eğer öyle ise virüs olup olmadığını eset tarzı bir vürüs programı bulabilirmi?Yada PA800 ana yazılımı nasıl oluyor OS değil sanırım değil mi?
Başıma geldi . Önce setin ritim ve sesleri ardından fabrika ritim ve sesleri derken çözümünü Adana da şansıma çok üstat birisine yaptırdım. Bakın ram arızalı ise sadece setin sesleri ve ritimlerinde cızırtı oluyor ama CPU board arızalı ise fabrika sesleri de dahil olmak üzere cızırtı oluyor. Benim bulduğum adam bana sıfır CPU aldırmadan tamir etmek kaydı ile (150 TL 1,5 yıl önce) beni dertten kurtardı. 1,5 yıldır sıklık ile kullanıyorum sıfır sıkıntı. Saygılarımla

Hocam fabrika sesleri ve ritimlerinde sorun yok.Örneğin sample bir seste bazı tuşlarda bozulma hışırtı gibi ses geliyor.Bazı sample seslerde hiç sorun yok tüm tuşlarda ses düzgün.
Ritim çalıyorum ondada bazı ritimler düzgün bazılarında altyapı sesi aynı şekilde bozuk geliyor.
Kendim elektronikçiyim cihazı açıp rami çıkartıp tiner ile güzelce temizleyip tekrar taktım ama yine devam.Fabrika ayarları ve os yükledim baştan sonra set yükledim yine durum aynı.
Ram hafızasında 2170sn falan yazıyor.268456378 gibi boş alan görüyorum.Seti düzgünce yüklüyor hata vermeden boyutun düştüğünü görebiliyorum.Büyük bir set yüklemedim, zaten 256 mb v2 cihaz.
Birde global ayarları tam olarak nasıl olmalı.Format sonrası pcm autoload seçilideğildi seçip save ettim ama yine birşey değişmedi.Başka ne yapabilirim bununla ilgili?Akşama video çekip paylaşayım olmazsa?Sinir oldum valla delircem!!!!!!!!!!!!!

Moderatör tarafında düzenlendi: