• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa800 tesisat bağlantısı ?

emirercanayar

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
....
Merhaba arkadaşlar. Geçen akşam düğündeydim pa800 ile. Daha önceleri pa80'i mixer'e 2 kanala mono girerdim, panları ortada bırakırdım. Bu sefer Behringer UB 1832'nin stereo kanalına girdim 2 kabloyu da ( görebilirsiniz 7/8 kanalı) panları yine ortadan verdim ama sesler çok fazla efektli gibi geldi. acaba bu efekt bu bağlantıdan mı kaynaklanıyor? ilk yaptığım bağlantı mı daha doğru ikinci olan mı?

Cevap: Pa800 tesisat bağlantısı ?

benim bildiğim kadarıyla 2. bağlantında daha güçlü olması lazım bende 2 kanala bağlarım normalde

İki tane mono kullanmak daha mantıklı gibi geldi bana.Bu şekilde kullanıyorum.Dış ortamda panların durumu pek fark etmez; ancak sesleri kendi yönlerine doğru çok az artırmanda fayda var.Bilgisayar kayıtlarında pan çok önemli.Efekt konusuna gelince de mikserden uğraş.Orgun üzerindeki ritmlerin akompanyalarını kapa ve çıkan sesi dinle.Bazen akompanyalar bizi yanıltır.pa800 tesisatta çok iyi ses verir.

mixerdeki FX potunda mı sorun vardı acaba, neyse bi bakayım ben, teşekkürler cevap verenlere