• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa800'E DOĞU ELEKTRO YAPMAK??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lost__92

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA800-1X -YAMAHA S650-A300V2
merhabalar, şu doğu elektro meselesini nasıl yapacaz bi yardımcı olursanız çok güzel olacak :) çok birşey değil videodaki pa55tr den çıkan elektro sesini istiyorum , korgtaki efektler farklı yamahaya göre tam çözemedim mevzuyu :)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=TeK335pxNo0]KORG 55 TR ELEKTRO GRANİ DELİLO ... - YouTube[/ame] videodaki ses gibi bi ses olsa süper olur :) şimdiden sağolun üstadlar

Cevap: pa800'E DOĞU ELEKTRO YAPMAK??

bi el atsakta pa800 e böyle bi ses yapsak fena olmaz :)

sonunda bu sesten daha güzel bi sesi yapabilmeyi başardım :) çok yardım ettiğiniz için teşekkürler arkadaşlar.!!

herhangi bir elektro sesinin efektini distorsion veya fuzzy olarak değiştirin.efekt ayarlarını kafanıza göre yapıp kaydedin.hepsi bu kadar

sizden başka yardım eli atan yok üstad, gerçekten hakkınız ödenemez...allah sizi başımızdan eksik etmesin misal pich bendi yukarı ittirdiğim zaman distiortion efekti verecek bunu nasıl yaparız üstad

sizden başka yardım eli atan yok üstad, gerçekten hakkınız ödenemez...allah sizi başımızdan eksik etmesin misal pich bendi yukarı ittirdiğim zaman distiortion efekti verecek bunu nasıl yaparız üstad

allah sizden de razı olsun,değerli dostum yaklaşık 3-4 yıldır bende org yok.hatırladığım kadarıyla şu şekilde oluyor.
org styleplay mod da iken menü tuşuna basın ekranda ensamble keyboard olacak ona tıklayın.açılan ekran pitchbend in x ve Y kontrol yeridir.burada istediğiniz gibi pitchbendi programlayabilirsiniz.altta üç veya 4 seçenek olması lazım ensamble yi seçin açılan sayfadan ensamble efektine istediğiniz efekti yerleştirin.işlem bu şekilde oluyor.ilk sayfada up1 ve 2 ve lower ı pitchbend in hangi sesleri yönetmesi gerektiğini ayarlayın.
mesala sadece modülasyon kullanacaksan,picthbend Y tarafaki kutular seçilmiş olmalı.inşallah doğru hatırlamışımdır.bir bak sonucu bana bildir.olmazsa arkadaşın org u alır ben ayarlarım.ama şimdi samsundayım anacak salı günü halledebilirim

yahu dostlar niye kimse kimseye yardım etmiyor.bu kadar bencilleştik mi.müzisyenlik bu mu.

ellerine sağlık abi 1 aydır set deniyorum alete tek adam akıllı çalışan sizin v4 setiniz oldu keşke içine bir iki grani bablekan felan atsaydın tadına doyum olmazdı sağlam varsa elinde bir ara yollarsan bir kaç ritim silip üstüne ilave edelim.

bu sesi çok aradım bulamadım paylaşacak hayır sever birileri yokmu?

Kardeşim sitede var diye biliyorum adanalı şafak diye bir set vardı. Onun içinde vardı. Ben daha evvel bunu kullanmıstım. Su anda klavyem yok olsaydı yardım edebilirdim sana. Ben bu sesten daha iyisini yapmıstım. Klavyeyi satınca yedeği laptpptaydı oda hdd yandı içinde telef olmuştu. Dediğim seti indir içinden performanceyi alman yeterli. Alta elektro sesi ataman yeterli.

arkadaşlar forumdaki müzisyen arkadaşlar yardım etmiyor diye sitem etmeyin.Yardım edilecek konularda elimizden geleni yapıyoruz.Bende pa800 kullanıyorum.Ama bu grani elektro bağlama bir çok sette yok bu nedenle de bu sesi kullanmıyorum.Ayrıca bu ses nasıl elde edilir bilmiyorum.Çoğu müzisyen arkadaşımızda bu durumda herkes kullandığı aletin uzmanı durumunda değil.Birde bu gözle bakın yardım olayına.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...