• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PA900 ile PA3X Karşılaştırması (Video)

OmeXrRoland

**Müzik**
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
EM50OR x2, EM55OR, G1000, BK5OR
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=oRBbC59M_3s]Korg PA900 vs Korg PA3X Keyboard Comparison - YouTube[/ame]

Cevap: PA900 ile PA3X Karşılaştırması (Video)

nerdeyse kafa kafaya

tonu daha hoş 3xe göre

tonu daha hoş 3xe göre

polemick olmasın ama bilemiyorum belkide mixer ayarlarından falandır pa 900 sesler daha berrak :( anlayamadım bende...

arkadaşlar 3x e göre 900 sonradan çıktığından yeni dnc seslere sahiptir bu eksik seslerde ihtimalle yeni o.s ile 3x e eklenecektir.çünkü 900 çıoktığından beri tam o.s halka yayınlanmadı.gerçi bence olmasada olur malum türk sesler benim için daha önemli:)yani üzerindeki fabrikasyon seslerle kıyaslamak saçma olmuş.çünkü 900 de bir çok yeni dnc ses var.sonuç olarak 3x den eksik özellikleri mevcut.ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı:)

Moderatör tarafında düzenlendi:

bunu şu şekilde açıklayalım;

g1000 ile em2000 aralarında sadece bir yıl olan, sound, ses ve ritim olarak tamamen aynı olan iki klavye. ancak em2000 de yeni bir özellik olan d-beam varken, g1000 de bu özellik mevcut değil. aynı şekilde, em2000 de de g-1000'in üzerinde bulunan 2 adet efx slider ı eksik. yani anlayacağınız, bu sadece bir kafa karıştırma, aynı ürünü bir kaç makyaj ile satmaya çalışmaktan ibaret..

bunu şu şekilde açıklayalım;

g1000 ile em2000 aralarında sadece bir yıl olan, sound, ses ve ritim olarak tamamen aynı olan iki klavye. ancak em2000 de yeni bir özellik olan d-beam varken, g1000 de bu özellik mevcut değil. aynı şekilde, em2000 de de g-1000'in üzerinde bulunan 2 adet efx slider ı eksik. yani anlayacağınız, bu sadece bir kafa karıştırma, aynı ürünü bir kaç makyaj ile satmaya çalışmaktan ibaret..

yani şimdi pa900 3xle aynı sadece makyaj farkı mı var diyosun?

sonuçta kalite sesler ama Türkiye de piyanistsen fabrikasyon seslerle kıyaslamak değil piyasa sesleriyle kıyaslamak daha ayırt edici olur Türk piyanistler için. Fabrikasyon ses yönününden incelendiğinde çokta büyük bi fark yok gibi fakat korg un x serisi klavyeleri pa serilerine göre herzaman daha kaliteli olmuştur. Bu fiyatlarada bu şekilde yansır hep. Bu videodan şu çıkarımı yapabilir bence pa900 , 3x i çokta aratmıyor ama 3x kadar da iyi olamaz diye düşünüyorum ben. Tabi bunlar benim düşüncelerim. Yani az para veripte pa900 alıyım nasılsa 3x le aynı demek doğru olmaz sound farkı, malzeme kalitesi farkı, fonsiyon farkı vb... gibi farklar fiyatı arttıran yani kaliteyi arttıran özellikler.

saçmalamayın pa 900 x3 ün turnağı bile olamaz.ben x3 aldım acayip özellikleri var.bir kere x3 alan eline başka org almaz.