Pa900 Sorusu olan varsa yardimci olalım. | Sayfa 4 | Trakya Müzik
  • Trakya Müzik 18. yılındadır. Lütfen Bildiğiniz konu açanlara yardımcı olunuz.. saygılar.

Pa900 Sorusu olan varsa yardimci olalım.

KARTAL7621

Üye
Enst.
Korg Pa 3 X
Cevap: Pa900 Sorusu olan varsa yardimci olalım.

Ebuzer Hocam ritimlere editleme yaparken misal bir ritimde ilave zil veya davul gümü eklemek istiyorum fakat ne kadar aynı zamanda veya erken vuruş yapsam ya ileride veya geride çalıyor. Bu tür sıkıntılarda ne tür işlem yapmamız lazım. Selamlar Saygılar.

ebuzer52

Gold
Enst.
KORG PA900

Ebuzer Hocam ritimlere editleme yaparken misal bir ritimde ilave zil veya davul gümü eklemek istiyorum fakat ne kadar aynı zamanda veya erken vuruş yapsam ya ileride veya geride çalıyor. Bu tür sıkıntılarda ne tür işlem yapmamız lazım. Selamlar Saygılar.

ritim editleme kolay is değildir. style edite girdiğinizde resolation diye bir yer var genelde high yazar. onu en aşağıdaki işarete getirerek deneyin. veya diger nota işaretleriyle deneyin. bir baska yol ritimde kaçırmalar olmasi normal. ama bun saniye saniye editleyebiliyirsunuz. midi editleme ile ilgili bir video var youtube kanalda. goruntu net olmasa da oradaki editleme mantığını ritim edit sayfasinda uygulayabilirsiniz. hassas bir menudur. yedek alarak çalışınız.

Tech

Yeni Üye
Enst.
Yok

Pa-900 de pict bend ayarı yapılamıyor.Ayarları save yapamıyorum.Neden acaba?

ebuzer52

Gold
Enst.
KORG PA900

Pa-900 de pict bend ayarı yapılamıyor.Ayarları save yapamıyorum.Neden acaba?
tam olarak hangi ayardan bahsediyorsun kardeşim. globaldeki mi yoksa sound edit bölümündeki mi yoksa pitchbend kaçırıyor mu kalibre mi etmek istiyorsun. bir sürü ayarları mevcut. eğer kalibre etmek istiyorsan linkteki videoda anlatılanları bir uygulayınız. kolay gelsin

https://www.youtube.com/watch?v=hgyI37_xC24

Tech

Yeni Üye
Enst.
Yok

Picbend kaçırıyor ve kalibre edemiyorum.Farklı bir set yüklü olmasından mı kaynaklanıyor acaba.Bozuk olma ihtimali olabilirmi. Bozuksa fiyatları yaklaşık kaç liradır.Bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.Teşekkür ederim.

ebuzer52

Gold
Enst.
KORG PA900

Picbend kaçırıyor ve kalibre edemiyorum.Farklı bir set yüklü olmasından mı kaynaklanıyor acaba.Bozuk olma ihtimali olabilirmi. Bozuksa fiyatları yaklaşık kaç liradır.Bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.Teşekkür ederim.
bazen set ayarlarinda nadiren de olsa değişik eko ayaralari ve pitchbend ayarlari olabiliyor. farkli bir set yukleyip denediniz mi hocam? veya videoda anlattığımız gibi kallibre ayari yaptiniz mi. bu iki soru onemli. bunlara ragmen olmuyorsa pitcbendde mekanik sorun olabilir. tum ihtimalleri deneyin son kararinizi ona gore verin. insaallah garantili cihazdir eger servis gerekirse masraf etmemis olursunuz.

Tech

Yeni Üye
Enst.
Yok

Teşekkür ederim.Kardeşim malesef garantisi bitmiş durumda 3 yıl oldu. Kendi orjinal CE seti de denedim ayar tutmuyor.verdiği değerleri Save yapmıyor.Kalibrasyonu tekrar yap diye mesaj veriyor.Sürekli denedim olmuyor.Sanırım bozuk değişmesi gerekiyor.

ebuzer52

Gold
Enst.
KORG PA900

Teşekkür ederim.Kardeşim malesef garantisi bitmiş durumda 3 yıl oldu. Kendi orjinal CE seti de denedim ayar tutmuyor.verdiği değerleri Save yapmıyor.Kalibrasyonu tekrar yap diye mesaj veriyor.Sürekli denedim olmuyor.Sanırım bozuk değişmesi gerekiyor.

ustad son olarak cihaza temiz bir format cek. hard formt olayi ve normal format olayini youtube kanalimda anlattım. sonra en son os guncellemesi ile factory datasini tekrar yukle. yani cihazi tamamen sifirdan kur. os sini ve factory sini. biri 99 mb biri ise 500 mb. civari. korg sitesinde orijinal paketler mevcut. sonra tekrar dene pitcbendi. ayrica pitchbendi saga sola yukari asagiya yaparken ses ya da tıkırti geliyormu kulak ver yakindan. ustad benim pa900 de ekran dokunmatigi sorun yapti. tam garantiye yollayacaktim aklima yukarda anlattiklarim geldi. aldığımdan beri hic formatlamamis ve envai set yuklemis flash takmistim. sonra anlattıklarımı yaptim. cihaz sanki yeniden dogdu. yani sorun donanimsal degil yazilimsalmis. mutlaka deneyiniz. yine haber veriniz

Moderatör tarafında düzenlendi:

botox78

Yeni Üye

merhaba arkadaşlar. benim sorum: performansların mono yada polifonisini nerden değiştiriyoruz. teşekkür ederim.

ebuzer52

Gold
Enst.
KORG PA900

Menu aeti track controls arti mode sekmesinden diye biliyorum. Birince ayarlar yukarida tirnaktan write performance diyiruz

volkandir

Yeni Üye

Arkadaslar merhaba benim bir sorum olacak sice hangisi daha iyi korg pa 800 korg pa 900 yoksa korg pa 10000

ebuzer52

Gold
Enst.
KORG PA900

teamülen yeni çıkan ürün her zaman eskisinden farkli ve yeni özelliklerle gelir. pa800 256 mb olanları iyidir. ama artık yılların cihazı haline geldi. fakat dayanıklıdır. üst model setlerini doğrudan okumaz. ram yakabilir nadiren de olsa.
pa900 hızlı ve sorunsuz bir alettir ama 192 mb ile sınırlıdır. ram yakmaz. yine de serisi içinde sorun çıkartmayan bir modeldir. pa600 pa300 pa3x ğa 1x ve 2x setlerini okur. her ne kadar malzeme olarak biraz diğerlerine göre zayıf kabul edilse de 2 yıldır kullanırım. korumayı bilince her alet yenidir. sorun yaşamadım.
pa100 için henüz erken. internetteki videolara bakarsak bir takım yazılımsıal artıları var. ramı büyük. ancak pa900 ü anımsatıyor. şahsen fiyatına göre ben tatminkar bulmadım. ribbon olmaması büyük eksiklik. yani bu nedenle ha pa900 ha pa1000 diyesim geliyor.
yazdıklarım şahsidir. kimse genel algılamasın. kişiden kişiye herşey değişr arkadaşlar.
ben olsaydım param olsaydı ya da 3x ya da 4x e yönelirdim. ha çok mu param olsaydı? yamaha genos alırdım düşünmeden. hem kronos hem 4x i bir arada bulurdum genosla. saygılar.

Umutcn

Yeni Üye
Enst.
Pa 900

Arkadaşlar sıfır pa 900 aldım ve hiç bişey yüklemedim bana önerceğiniz bi set varmı ve bas davul çalıyorum bas davul seti olan arkadaş lar yardımıcı olursa burdan set konusunda
Ne yapcam bilmiyorum

serceva26

Üye
Enst.
korg pa500 tr

Bir setin ritimi herşeyi doğru yüklememe rağmen doğru çalışmıyor
normal de iki sette pa 900 için doğru şekilde çalışıyor
ama bir setin beğendiğimiz ritimi yada örnek gerçek insan sesleri kitlerini doğru yüklemememe rağmen doğru çalışmıyor
bu sanırım pmc ile ilgili tek tek pmc yükleniyor mu

Latenight

Yeni Üye
Enst.
Korg pa900
Selamlar,
Rami 192 den 256 ya nasil Yükseltiliyor. Internette Musikant diye bi paket var micro sd Kart ile bir yükseltme oluyormus. Bu konuda yardimci olabilurmisiniz cok sevinirim.
Saygilarimla

RTogan

Yeni Üye
Enst.
korg pa900
Değerli üstadlarim forumdaki bir cok kişinin bir çok cihazla ilgili verdigi bilgiler sayesinde ben de pa900 cihazinin büyük bölümünü anlamış ve çözmüş oldum. Yardima ihtiyaci olana yardim etmek isterim. Gerekirse video da çeker yollarim. Simdiden herkese hayrli işler bol kazançlar.
selam kardesim, yeni PA900 aldim ve klavyede yeniyim guzel sete ihtiyacim var. ayrica nasil yuklerim. simdiden yardimin icin tesekkurler.
slamlar

cihan1981

Yeni Üye
Enst.
gem vk1
merhaba hocam benim sorum user 1 2 3 4 deki kitleri user dk ya nasıl taşırız

anka45

Yeni Üye
Enst.
Yok
İyi günler arkadaşlar bende aleti yeni aldım factory reset yapsam tr11 kart silinir mi?
Teşekkürler saygılar...

ebuzer52

Gold
Enst.
KORG PA900
selam kardesim, yeni PA900 aldim ve klavyede yeniyim guzel sete ihtiyacim var. ayrica nasil yuklerim. simdiden yardimin icin tesekkurler.
slamlar
Selamlar hayrlı olsun. Set yüklemek kolay. Siz seti bulun, bu sitede veya google de korg set veya korg pa900 set yazin cikan siteleri tarayin indirin. İndirme sonrası sag tiklayip rardan çıkarıp usb ye atin. Usb yi cihaza takip media tusuna basin. Alttan usb secin. Usb deki seti bulun üzerine dokunun ve load deyin. Yüklenir ama once eski bir set cihazda kurulu ise onu kaldırmamız yani cihaza format atmanız gerekir. Format icin de yutuba korg format atma ya da pa900 format yazın. İzleyip ona göre yapın. Biraz araştırma yaparak videolarla, kısa sürede yol kat edersiniz. Benim youtube kanalimda gerekli her Bilgi mevcut. Video başlıklarından bakarsıniz. Kanal linki : Korg Pa Dersleri (Pa300 Pa600 Pa600qt Pa700 Pa800 Pa900 Pa1000 Pa1X Pa2X Pa3X Pa4X): Korg Pa Dersleri (Pa300 Pa600 Pa600qt Pa700 Pa800 Pa900 Pa1000 Pa1X Pa2X Pa3X Pa4X) - YouTube

ebuzer52

Gold
Enst.
KORG PA900
merhaba hocam benim sorum user 1 2 3 4 deki kitleri user dk ya nasıl taşırız
Selam, seti bilgisayar a atin. Örneğin kitler user 2 de olsun diyelim. User ikinin üstüne sag tiklayip yeniden adlandir deyin. Adini userdk yapin. Seti usb ye atin cihaza takin orada tek tek dosyalara bakin user dk gorursunuz icini acin hangi seyleri user dk sayfasina atacaksaniz ister tek tek ister komple load deyin