• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa900 Sorusu olan varsa yardimci olalım.

Cevap: Pa900 Sorusu olan varsa yardimci olalım.

eyvallah hocam yine tüm sorularıma tek tek gayet anlaşılır cevaplar vermişsin. çok teşekkür ederim. kendine iyi bak.

Hocam degerli yorumlariniz icin teşekkür ederim. Cok sagolun. Sorularin kolay olmasi konusu ise bilen icin kolay olabilir bilmeyenler icin ise zor cunku korg yazilimi cok derin. 6 ay sonra bir ozelllik kesfedersiniz ve cok mutlu olursunuz. Acaip birsey. Sorunlarin temel kaynagi ise cihazin ingilizce olmasi. Bu işleri biraz daha zorlastiriyor ama ben dahil az cok bu isi cozme noktasina gelenler bunun icin buradayız. Sıkıntı yok yani. Setlerin introlarina gelince bazi setler cihazin modeline uygun olduğu halde introlar gerek koma ayarlari gerekse yazilimsal hatalar yükleme hatalari nedeniyle bu sorunu verebilir. Bunun icin cihazi formatlayin seti tekrar yükleyip deneyin. Olmaz ise gerek cihaz mideline uygun set olsun gerek baska model set olsun globalini yuklemeden deneyin. Tum bu ayri ayri yukleme isini formatlayarak yapin. Bunlara ragmen yine de olmazsa hata settedir. Bir de cihazi her açtığınızda veya boyle hatalar aldiginizda global de medi ayarlarinda bir yer var protect factory sound and pad ve protect factory style yazilari var. Tam emin değilim boyle mi yazıyor suan cihazdan uzagim cunku. O yazilarin önündeki kutucuklari bis hale getirin yani tiki kaldirin. Bazi seslerin sağlıklı calmasi icin bu ise yarıyor. Bendeki mevcut setleri kisa zamanda nete yukler size ozel mail atarim. Konuyu ve kanali takipte kalin. Bir duaniz yeter. Kolayliklar dilerim. Bol kazanc

Üstad merhaba bir önceki sorumun yorumu icin tesekkurler soruyu iyi anlamısınız sıkıntı yok. Sizdeki setlerden ben de yararlanmak isterim bana da atarsanız sevinirim. Ayrıca pa 900 midi giriş çıkısıyla midi klavye olarak kullanarak vst pluginleri calabiliyormuyuz bilginiz varsa cvplarsaniz sevinirim. Selamlar hayırlı kazançlar

Moderatör tarafında düzenlendi:

Üstad merhaba bir önceki sorumun yorumu icin tesekkurler soruyu iyi anlamısınız sıkıntı yok. Sizdeki setlerden ben de yararlanmak isterim bana da atarsanız sevinirim. Ayrıca pa 900 midi giriş çıkısıyla midi klavye olarak kullanarak vst pluginleri calabiliyormuyuz bilginiz varsa cvplarsaniz sevinirim. Selamlar hayırlı kazançlar

Hocam inanin vst pluginler konusundaki sorunuz hakkinda bilgim sifir. Hic anlamiyom o işlerden.

Bende cok fazla set yok ustad var da pc yanimda degil. Su linklerdekileri çekin umarim isiinze yarar.

1- pa900 CYM full set :

2: pa900 karma set :

3: Son isomail set :

4: erso setler :

5 . pa800 besbur v4 set :

6: pa900 özcan set :

Değerli arkadaşım,size bir sorum daha olacak.Pad lerle ilgili.Ben her ritme o ritme uygun kalıcı pad atamak istiyorum.Ancak,ritim değiştirip tekrar eski ritime döndüğümde ya da orgu kapatıp açtığımda atatığım padler kayboluyor.Aynen sts lerde olduğu gibi ritme uygun kalıcı pad atamasını nasıl yapmam gerekiyor? İlginize teşekkür ederim..

Hocam inanin vst pluginler konusundaki sorunuz hakkinda bilgim sifir. Hic anlamiyom o işlerden.

Bende cok fazla set yok ustad var da pc yanimda degil. Su linklerdekileri çekin umarim isiinze yarar.

1- pa900 CYM full set :

2: pa900 karma set :

3: Son isomail set :

4: erso setler :

5 . pa800 besbur v4 set :

6: pa900 özcan set :

Eyvallah teşekkür ederim. Üstad ancak linkler çalışmıyor. Bilgisayar yanınızda olunca da olabilir acelemiz yok :D saygılar...

Tekrar deneyin guncel linkler

isomail

ozcan set

karma set

cym set

erso setler

Hocam Setler 3x le çalışırmı? Diyer bir konu Ritimlerden pad yapma konusunda bir kaç tane videonuzdaki gibi pad yaptım hiç sıkıntı olmadı gayet güzel çalışıyor fakat elimde bir tane 3-4 ritmi var tempo ayarını yüksek tuttuğum halde ritimden ağır kalıyor ritim le birlikte aynı tempoda gitmiyor. Bu konuda yardımcı olur musunuz. Selamlar.

Setler yuzde 90 le de çalışır. Pa900 seyleri 3x le de calisiyor bizzat denedim. Diger soru ise suan yeni bir video attim ritimin bass indan pad yapma. Buna bir bakin. Ve pad sayfasinda pad sync bolumunu beat yaparak deneyin bu olmazsa continued olarak deneyin. Mutlaka atladiginiz bir yer vardir. Loop yapmayi unuymayin. . Son videoya goz atin. Orada nuanslar var dikkat edin. Haberleselim sonuctan ok? Suan video yükleniyor.

Link Yeni:

Bir de ritim 3/ 4 ise mezur ayari da pad in 3/4 olmali aksi halde senkronize calmaz. Videoya dikkat kesilin üstad. Mutlaka bu sorunu çözelim birlikte

Benim 3-4 le yazılmıştır diye bildiyim Azeri ritim meyer 4x4 le yazılmış. Yapacağım Pad i 4x4 çevireyim dedim bu sefer kabul etmiyor. Kendi kabul ettiği mezurla kaydettiğim zaman başka ritimlerde hiç bir sıkıntı olmuyor. Malesef Azeri ritmine adreslediğim zaman ritmin gerisinde kalıyor.Not: Videodaki anlatımlara harfiyen uydum :) Kaçırdığım herhangi bir ayrtıntı yok.