• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa900 Sorusu olan varsa yardimci olalım.

Cevap: Pa900 Sorusu olan varsa yardimci olalım.

hocam kanalında paylaştığın bilgiler süper. birde bu bilgilerin görsel olarak sunulması benim gibi amatör arkadaşlar için bulunmaz nimet. emeklerin için teşekkür ederim. hele bu platformda pa 900 için spesifik bir sayfa olması da süper olmuş. Kusura bakma bazen sorular sizin için hafif olabilir ama bilmeyince olmuyor işte. son olarak dediğin setlerin çoğuna ulaşamadım. eğer elindeki setleri de burada paylaşabilirsen çok sevinirim. kolay gelsin.

son olarak bazı yüklediğim setlerde ritimlerin introları bozuk çıkıyor nedendir acaba. koma ayarlarından falanmı?

son olarak bazı yüklediğim setlerde ritimlerin introları bozuk çıkıyor nedendir acaba. koma ayarlarından falanmı?

Hocam degerli yorumlariniz icin teşekkür ederim. Cok sagolun. Sorularin kolay olmasi konusu ise bilen icin kolay olabilir bilmeyenler icin ise zor cunku korg yazilimi cok derin. 6 ay sonra bir ozelllik kesfedersiniz ve cok mutlu olursunuz. Acaip birsey. Sorunlarin temel kaynagi ise cihazin ingilizce olmasi. Bu işleri biraz daha zorlastiriyor ama ben dahil az cok bu isi cozme noktasina gelenler bunun icin buradayız. Sıkıntı yok yani. Setlerin introlarina gelince bazi setler cihazin modeline uygun olduğu halde introlar gerek koma ayarlari gerekse yazilimsal hatalar yükleme hatalari nedeniyle bu sorunu verebilir. Bunun icin cihazi formatlayin seti tekrar yükleyip deneyin. Olmaz ise gerek cihaz mideline uygun set olsun gerek baska model set olsun globalini yuklemeden deneyin. Tum bu ayri ayri yukleme isini formatlayarak yapin. Bunlara ragmen yine de olmazsa hata settedir. Bir de cihazi her açtığınızda veya boyle hatalar aldiginizda global de medi ayarlarinda bir yer var protect factory sound and pad ve protect factory style yazilari var. Tam emin değilim boyle mi yazıyor suan cihazdan uzagim cunku. O yazilarin önündeki kutucuklari bis hale getirin yani tiki kaldirin. Bazi seslerin sağlıklı calmasi icin bu ise yarıyor. Bendeki mevcut setleri kisa zamanda nete yukler size ozel mail atarim. Konuyu ve kanali takipte kalin. Bir duaniz yeter. Kolayliklar dilerim. Bol kazanc

Çok teşekkür ederim bekliyorum en kisa zamanda. Takipteyim. Kendinize iyi bakın.

Değerli üstadlarim forumdaki bir cok kişinin bir çok cihazla ilgili verdigi bilgiler sayesinde ben de pa900 cihazinin büyük bölümünü anlamış ve çözmüş oldum. Yardima ihtiyaci olana yardim etmek isterim. Gerekirse video da çeker yollarim. Simdiden herkese hayrli işler bol kazançlar.

Öncelikle bu bölüm için teşekkürler. Benim ricam yaylılarda ve nefesli sazları çalarken vibrasyon (titretme ) ile süslemenin pitch bend ile en etkin nasıl yapılacağı konusunda olacak. Bunun için nasıl bir ayarla yapmak gerekir vb konularda bir çalışma olursa sevinirim. Pa3x te direk parmak bastırılarak hareket ettirilen bölümle çok etkin yapılıyor aynı olayı pitch bend ile aynı etkinlikte 900 için yapabilir miyiz? Şimdiden teşekkürler.

Öncelikle bu bölüm için teşekkürler. Benim ricam yaylılarda ve nefesli sazları çalarken vibrasyon (titretme ) ile süslemenin pitch bend ile en etkin nasıl yapılacağı konusunda olacak. Bunun için nasıl bir ayarla yapmak gerekir vb konularda bir çalışma olursa sevinirim. Pa3x te direk parmak bastırılarak hareket ettirilen bölümle çok etkin yapılıyor aynı olayı pitch bend ile aynı etkinlikte 900 için yapabilir miyiz? Şimdiden teşekkürler.

Hocam sorunuzun cevabı p3x e gore olan hali ile pa900 de mümkün değilse de kesin olmaz demek değildir bu. bu tip süslemeler samplenin tavır özelliği varsa tuşlara yumuşak ve sert basma ile elde edilebiliyor. ya da pa900 de orijinal fabrika seslerinde karşısında dnc yazan seslere basmadan assign 1 2 3 tuşlarından birine bastığımızda seslerden nüanslı tepkiler geliyor. doğrusu bu olayları pa3x te deneme imkanım olmadı. kaldı ki yukarıda bahsettğim olayları pa900 üzerinde denemişsinizdir ya da biliyorsunuzdur. Fakat 1 hafta kadar cihazımdan uzaktayım. pazar gün inşaallah biraz daha profesyonel çekimlerle ayrıntılar varsa cihazda anlatmaya çalışacağım. bu sorunuzu da bir inceler bakarım. özel mesajla size yazarım ayrıca herkes bilsin diye buraya da atarım. sorunuzu anlamadığımı düşünüyorsanız haklı olabilirsiniz :) anladığım şekli ile cevap verdim. hatalı cevap ise soruyu değiştirip tekrar sorun üstadım. konuyu takip edenler varsa hep beraber bilenler el atıp yardımcı olalım birbirimize. saygılar hürmetler.

kanal pa900:

Merhaba klavyeyi ses aleti olarak kullanmak istiyorum. İçindeki seti yedeğini alıp silebilirim. Synth sesleri bulup gerekirse formatını değiştirip alete atma konusunda bilginiz var mı?

synth sesler pa serilerine uygun değişik tonlarda aletin üzerinde olanlardan farklı mutlaka vardır. doğrusu bu konuda hiç bir deneme yanılmam olmadı. bu sesler bulunup yada dedğiniz gibi bulunan sesler pa900 e uyarlanabilirse elbette cihazı ses aleti olarak kullanırsınız.

hafızadaki mevcut setin yedeği media tuşu artı save sekmesi artı all seçeneği ve onaylama olarak devam ediyor. kolay gelsin.

merhaba hocam bir sorum daha olacak:)
1) pa900 e diğer aletlerin setlerini yüklersek ne olur. mesela pa2x, pa3x veya pa800. globalide yüklemek yada yüklememek neyi değiştirir? yada bu setler içindeki ses ve ritimlerde bozuk çalma gibi bişey olabilirmi?

2) bide setlerde 8dk ve 16 dk gibi şeylerden bahsediliyor. bu dk drum kitmi demek. bu durumda drum kitler arasında fark varsa ritimler değişirmi?

3)son olarak 192 mb dan yüksek setleri pa900 için küçültme işlemini video olarak anlatabilir misiniz.
kolay gelsin.

merhaba hocam bir sorum daha olacak:)
1) pa900 e diğer aletlerin setlerini yüklersek ne olur. mesela pa2x, pa3x veya pa800. globalide yüklemek yada yüklememek neyi değiştirir? yada bu setler içindeki ses ve ritimlerde bozuk çalma gibi bişey olabilirmi?

2) bide setlerde 8dk ve 16 dk gibi şeylerden bahsediliyor. bu dk drum kitmi demek. bu durumda drum kitler arasında fark varsa ritimler değişirmi?

3)son olarak 192 mb dan yüksek setleri pa900 için küçültme işlemini video olarak anlatabilir misiniz.
kolay gelsin.

Cevap 1 pa4x haric ve pa serisi olmayan diger setler haric tum setleri pa900 e boyutu tekabikinde yükleyebilirsiniz. Globale gelince global her model icin bir nevi ayarlarin kodlandigi yerdir. Bircok setle birlikte globali yuklerken hic bir sorun olmazken baze setlerde global yuklendiginde sesler tabak canak sesi gibi gelir. Tavsiyem pa600 ve pa3x ve pa900 disindaki setleri globalsiz yükleyin. Bu bir pa900 dosyasi degil uyarisi alirsaniz global dosyasini pc de silip seti oyle yukleyin.

Cevap 2: dk olayini ilk defa duydum. Muhtemelen drumkittir. Anlamanin yolu ornegin 8 dk yazan seti yukleyin sonra user dk da kac drumkit var 8 ise dogrudur. Bu konuda emin değilim. Cihazdan uzagim deneyemiyorum boyle bir set bulup ve kurup. Kusura bakmayin. Siz dener de bir tespit yaparsaniz bizi de bilgilendirin memnun olurum.

Cevap 3 sordugunuz sorunun bir degisik benzer cevabi alttaki linkte

Linki izleyin. Ornegin 190 mb lik pa900 setinizin boyutunu düşüneceksiniz. Anlatilan sekilde yukleyin. Artik oldu tamam dedikten sonra sirasi ile media tusu ardindan save sekmesi ardindan all secenegi ve setinizi nereye atacaksaniz yani kaydedecekseniz adresini gosterip kaydedin ve kalici hale getirin ve yeni bir isim verin.

Verdiğim linkte diger videolari inceleyin. Kanala abonesinizdir tahminim. Yakinda yeni guncel ve daha net guzel cekim videolar yukleyecegim. Son olarak videodaki yontemle basaramazsaniz sifirdan bir video ile anlatmaya calisirim fakat bir sure cihazdan uzakta olacagim.

Umarim sorulariniz bir nebze cevap bulur. Denemeye devam. Bilgi paylasimina devam. Selamlar