• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pc deki midi'yi usb ile exr46or klavyede nasil çalabilirim?

karam3154

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Roland EXR-46OR amatörce kullanıyor
Arkadaşlar merhaba,
Sizlerden bir ricam var.Lütfen yardımcı olabilirmisiniz?Ben Bilgisayarım Midi dosyaları yükledim, Kavyeyle PC arasındaki senkronizasyonuda saladım, ancak Klvyeden(Roland EXR46OR)bunu nasıl tanıtım çalabilceğim,bunu beceremedim. Klavyedeki disket sürücümde bozuldu,bunu USB bğlantısıyla çalmak istiyorum.
Cevap verecek tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Bununla ilgili bir yerlerde bilgi varsa onuda belirtirseniz olur.
Herkese saygılarımı sunuyorum. Karam3154

Cevap: Pc deki midi'yi usb ile exr46or klavyede nasil çalabilirim?

Roland or46 tr nin windows driveri lazım. Nette ben bulamadım. Roland GW8'in driverini kurdum. Cakewalk seq.programı içine de seslerin tanıtıldığı INS. formatında dosyayı yüklüyorum. Midide, alternatif GW8 seslerini deneyerek kaydettikten sonra windows playerde de editlenmiş seslerle kullanıyorum. Bilgisayar sinyal gönderiyor org çalıyor.(Orgu midi pozisyonuna getiriyorsun. GW8 de performans düğmesiyle prest 128 getiriliyor)

Bilmem yardımcı olabildim mi..

Mustafa bey, çok teşekkür ederim,aslında konuyu açıklamışsınız,ancak ben bunu nasıl yapabilirim bilemiyorum.Bana adım adım şunu yap şu tuşa bas vb gibi talimat olsa belki yapabilirim. Bu söylediklerinize saygı duymakla beraber biraz kafamda karıştı açıkçası.Zamanınız olduğunda bana talimat şeklinde yazabilirseniz çok sevinirim.Müzik güzel,ilgimide çekiyor,ancak bu tür uygulamaları yapamayıncada canım sıkılıyor.Tekrar teşekkürler,,,Karam3154

Mustafa bey, çok teşekkür ederim,aslında konuyu açıklamışsınız,ancak ben bunu nasıl yapabilirim bilemiyorum.Bana adım adım şunu yap şu tuşa bas vb gibi talimat olsa belki yapabilirim. Bu söylediklerinize saygı duymakla beraber biraz kafamda karıştı açıkçası.Zamanınız olduğunda bana talimat şeklinde yazabilirseniz çok sevinirim.Müzik güzel,ilgimide çekiyor,ancak bu tür uygulamaları yapamayıncada canım sıkılıyor.Tekrar teşekkürler,,,Karam3154

Netten or40 ın driverinı buldum. Büyük ihtimal 46 yı çalıştırır. Org Usb kablosuyla bilgisayara bağlıyken bu driveri kurun. Denetim masası//Ses, Konuşma ve Müzik Aygıtları//ses efekti ve ses aygıtları//ses//midi müziği çalarken kısmında roland or 40 yazması lazım...Kolay gelsin...

Ekli dosyalar

• EXR40OR_USB_drivers.zip
    708.3 KB · Görülen: 90

Mustafa bey,

İlginize ve yardımlarınıza çok teşekkür ederim.Bu hafta oldukça yoğundum,şimdi baktım mailinize vebirazdan deneyeceğim.Umarım olur.Herşey için teşekkürler. Olmazsa bu alanda yine yazarım.
Saygılar

Mustafa hocam,
Sağolasın,dediğin gibi yaptım oldu.Herşey için teşekkürler...Saygılar,,

Hocam bu işlere merak sldım. Onun için birde mümkünse ritmler var,biraz önce onlarıda PC me indirdim,ancak bunları Orguma nasıl tanımlayabilirim.Birde bu konuda bilgi verebilirseniz minnettar kalırım.Saygılar,

Hocam bu işlere merak sldım. Onun için birde mümkünse ritmler var,biraz önce onlarıda PC me indirdim,ancak bunları Orguma nasıl tanımlayabilirim.Birde bu konuda bilgi verebilirseniz minnettar kalırım.Saygılar,

Ben or 46 kullanmadığım için onun ritim yüklemesini bilmiyorum. Kullanan arkadaşlar vardı sitede....

bende exr 4o vardı ..driverı kurduktan sonra org ve usb kablosunu baglayın bilgisayarda
orgun flash hafızası gözükür sonra orgun hafızasına girin orada stiyle dosyası ve song dosyası olacak ...sityle içine ritim atın--song dosyasının içine midileri atın yanlız 5-10 tane şeklinde atın convert etmesi 5 dakika sürer sonra ritimleri 101 den sonra görürsünüz
midileri ise orgun song tuşuna basın yükledikten sonra çalmaya başlar...hafızada dosya yoksa song ve stiyle isminde dosya yaratıp hafızaya atın...okadar kolaygelsin

sitemizde arama yaptır bu konular var kardeşim bulamazsan tekrar yaz ayrıntılı olarak paylaşırım