• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pc'ye nasıl kayıt yaparım

yılmaz120

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa80
sayın abilerim orgumda fl studio ile bağlantı kurmak için konulmuş usb çıkışı, kulaklık ve aux çıkışı mevcut. ben bilgisayarıma orgtan kayıt yapmak istiyorum bilgisayarımda güzel bir kayıt prog. mevcut fakat nasıl yapacağımı bilmiyorum bunun için tek bir kablo olması yeterlimi? sitede aradım bulamadım yardımcı olursanız sevinirim...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: pc'ye nasıl kayıt yaparım

orgdakı kulaklık cıkısından kabloyu al pcnin aux girişine gir böylece kulaklık-aux(stereo) baglantısı kur.Daha snra mıxcraft adlı kayıt programını ındırıp.Rec(kayıt) butonunu gorursun zaten ,dırek oraya clıck yptıgnda kayıt başlayacaktır.

Kardeş bir ucu ince kulaklık çıkışı gibi olan... Diğer ucu ise kırmızı beyaz olan jacklı kablo var 5+1 ses sistemlerinde olur genelde ondan alman lazım...Sonra birde orgun ses çıkışları kalın girişli olduğundan... Bir ucu kırmızı beyaz olan kabloya takılacak yani orgun çıkışları kalın olduğundan kablonun o ucunu kalına çeviren küçük aparat var onuda alman lazım...sonra Maxman ' in dediği gibi ( mixcraft olur , reaper olur , adobe audition olur...) bu gibi ses kayıt proğramlarında indir kur...Sonra son bölüm o aparatı yani kırmızı beyaz ucu kalına çeviren aparatı orgun arkasında ses çıkışı olan phones (kulaklık çıkışı yani) ona tak... Diğer ince ucuda Pc 'nin mikrofon girişi olan kırmızı renk olur genelde sağda olur pc 'de ona tak şimdi bağlantı tamam...Org 'dan çaldığında hoparlörden ses gelir bi nevi org mikrofon olmuş oluyor yani...artık şimdi o saydığımız ses kayıt proğramlarından seçtiğini aç orda rec olur proğramda (yani kayıt demek rec) kırmızı yuvarlak bir buton olur...Ona bas ve kayıt org 'dan ne çalarsan oraya kaydolur...Aranjeni yaparsın bitirirsin ve save as diyerek kayıt edersin mp3 olarak bitti...Bu kadar...

dediklerinizi çok iyi anladım sağolun fakat ben orgun kulaklık girişinden çıkış aldığım zaman orgtan ses çıkmıyo haliyle kulaklığa veriyo sesi, kablonun ince ucunu pc'nin mikrofon çıkışına giriş yaptığım zaman pc'nin hoparlöründenmi ses duyacağım yoksa orgtanmı duyacağım?

Evet pc'nin kendi üstünde bağlı olan ses sisteminden sesi duyacaksın...pc nin ses ayarlarından mikrofon seviyesine bak belki kapalıdır aç sesini...

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 18 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 25.9%
  • Hayır

Oy: 2 7.4%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri