• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pitch bender - sorunu

• Konbuyu başlatan nakox
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 12
  • Görülen : 4K
Cevap: pitch bender - sorunu

yok be kardeşim ne hassas kablosu 6 adet kablo var üzerinde3ü mod 3ü piçbende gider o kadar

Öncelikle henüz daha bir müdahalede bulunmadım onarmak için kendim tamir etme çabalarımın tek sebebi yetkili bayiya uzak olmam ve vakit darlığı yoksa bende kendim tamir etme taraftarı değilim.

arkadaşlar sorularınız üzere tekrardan inceledim çıkan sesi şu şekilde açıklayacağım öncelikle pitch benderi çok ama çok az yani bir diş kadar sağa çevirdiğimde akort ile aynı sesi alıyorum yani çok azıcık sağa çevirsem sesler eşit oluyor fakat akorta hiç basmadan sadece sesi denediğimde sanki pitch benderin değerini 2 den 3 getirmişim gibi oluyor ses yani pitch bender 1 de iken 2 gibi 2 de iken değeri 3 gibi bir ses değişimi oluyor. şimdi potansiyometre dediğiniz parçayı bulabileceğim bir adres biliyorsanız istanbulda ikamet ediyorum yahu orgu götürüp getirecek aracım olsa bukadar düşünmeyeceğim şu işi ama istanbulda yaşayanlar belki anlayacaklardır.

İlginiz için teşekkür ederim. dediğim gibi bender değerini 1 yaptığımda çalmamı engellemiyor fakat yinede insanın içine sinmiyor ya istiyorumki cihazım ağrızalı olmasın birde pitch bender değiştirsek nekadar tutar bir yerde cihazinda orjinalliğini bozarmı dışardan aldığım parça düşünmeden edemiyorum ya biliyorum diyeceksiniz kardeşim götür tamir ettir diye :D doğrudur.:rolleyes:

cihazın orjinalliğini niye bozsun be kardeşim sen galiba biraz çekiniyosun bi şey olacak diye