• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Piyanist Şantörüm Diyenler İzlesin...

Cevap: Piyanist Şantörüm Diyenler İzlesin...

serkan sonuna kadar haklı,bu işi yapıyosan bazı temel bilgileri bilmek şart,bilmiyosan ya ustasından öğreneceksin,yada bu işi bırakacaksın,bu kadar itirazı olan varsa sonuna kadar polimiğe girerim....

Aynen katılıyorum. Akor basmadan sol elini pitchbend den ayırmayan kişilere ayrı bir gıcık oluyorum. Tamam gerektiğinde kullanırsın da , ağlatmanın da alemi yok be üstadım. Bazı temel bilgiler dışında usulüne de uygun ve doğru bir şekilde eseri icra etmeye çalışmak gerekiyor bence. .. ki zaten çalmaya çalışmak da bu oluyor. Bunun için buradaki bir çok çaba gerektiren arkadaşlarımızın mütevaziliğini anlayabiliyorum. Eminim sırf olumsuz yorum almaktan korkan arkadaşlar vardır demo ekleyemeyen. Çünkü bizde ki org çalma olayı sadece düğüncülük bazında düşünüldüğü için hep yanlış yorumlanıyor. Ya da söyle söyleyim. Yıllarca düğünlerde çalmış bir kişinin 9/8 çalması ile bu işi hiç yapmamış sadece arkadaş dost arasında çalmış , kendi kendisini geliştirmeye çalışmış birisinin çalacağı 9/8 bir olur mu ??

Böyle olmadığı için insanlar o kişi hakkında olumsuz yorum yaparsa o kişinin de hevesi kalmıyor bir daha çalmaya...

Umarım açıktır dediklerim. İyi forumlar ... Saygı ve sevgiler.

Kim dızdırmış bunu beya :) Bayağı güldüm, Allah ta sizleri güldürsün Saygılarımla,

hocam adam kızmış doğru olabilir, fakat çocuk bağlayamamış olabilir. bunun için tüm camiaya laf atmak yanlış. yok piyanist şantörü kaldırsınlar falan bu olay saçma. varsayınki hükümet böyle bir iş yaptı piyanist gitti bu konuşan arkadaşta işsiz kalmıcakmı?

bir konuda haklı kötü çalanlar mevcut, ya çalıyor okuyamıyor yada okuyor çalamıyor. yada işi düzgün yapamıyor, bunlarada saygı duymak gereklidir. Çünkü hiçbirimiz ilk sahnede çok iyi olamayız. Zaten çalıp söylemek zor iştir, bilen bilir.

Sonucunda zaten kötü çalıp söyleyen arkadaşlarımda piyasada çok tutunamıyorlar buda bir gerçek, bir çıkar sahneye iki çıkar üçüncüde artık mekan sahibi şutlar.

Ben ankaradayım, ve burda piyanist bulmak çok zor diyebilirim. Hem çalan hem söyleyen hemde programı sunan adam bulmak çok zor.

Sonuçta kötü çalan arkadaşım bir yerde tıkanır sonrada bi bakmış iş alamıyor. Herkese saygı duyalım ilk sahnesinde mükemmel sahne yapan varmı? yada ilk dönemlerde.

Birde bu konuşan arkadaşım 2 slow parçayı arka arkaya okuyan yok demiş, Buna pek inanasım gelmedi. Hocam düğün sahibi demiyormu bu nasıl çalıyor söylüyor diye :D illaki o kadar kötü olduğunu düşünmüyorum.

Bu arada adama çok güldüm :D

Saygılarımla

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arkadaşın söylediklerine bende katılıyorum. Aslen Uzunköprülü olduğum için oradaki akrabalarımın köy düğünlerine katılımda bulundum. Repertuar çeşitliliği trakya da fazla kullanılmıyor dediği gibi tulum halay çiftetelli tarzında gider ve genelde çalınan şarkılar aynı oluyor. Bu belki yöre ile ilgili de olabilir tercih meselesidir.Ama Laptop olayına malesef ve malesef Trakyada kendi akrabalarımın düğünlerinde hep gördüm bu biraz üzücü çünkü bu sektörde işini geçrkten çok iyi yapan insanlara ve onların emeklerine saygısızlık yapıldığını düşünüyorum. Öyle ki çiftetelli çal diyorsun adam laptoptan cevo çiftetelliyi açıyor roman havası diyorsun laptoptan taylan çalıyor. Bu yapılmasın çok yazık . Herkese Saygılar.

haklı olduğu yerler olabilir tamam ama haksız olduğu yerler bi sürü,bu 6 senelik ork çalan arkdaşın üzerinden para kazanıyor 3 yere cihaz kurdum diyor adam mecburmu senin cihazını kurmaya,artı piyanist şantörleri kötüleyip yok başbakana yazacakmış ulan ben devlete vergi veriyorum defetere tabi müzisyenim hadi gel kapattır bu şahıs şov peşinde başka bi cacık değil,3 tane sistem kurmasını biliyor ama konuşmasından bi haber bu elemanın rodilerden haberi yok ,piyasayı kıranlar var orada haklı bak dediği gibi 4 parça bilken piyanist şantörüm diyo ondada haklı iyide neden çalıştırıyor o zaman bu arkadaşları onu soran varmı ? bu elemanın cihazları yanmış kuyruk acısı ondan madem beğenmiyosun yapma bide sonlara doğru türk sanat müziğine laf atmış demiş ki türksanat müziği kalpazan müziği :( ben öyle anladım bu adam zerre kadar müzikten anlamıyor demiş ki düğününde distorşın gitar getirecekmiş oldu olacak justin bieber falan getir de namın olsun .kazma herif.

gözlerimden yaş geldi :D ahahha

vatandaş bayagı bi yanmış haksızda degıl.biz bu meslege yllarını verenler olarak hem çalıyoruz hemde söyluyoruz.ama bide şu cihazların kurulması ve ayrlanması yokmu bırçok müzisyen arkadasımız bu gibi işleri yarım yamalak yapıyor tesısat la ilgili bilgisi olmuyor.sonuçta ya cihazlar zortluyor yada böyle haklı kişiler hortluyor nedıyelım elektrıkçı dükkanı gibi tesısat taşıyoz bide AYDIN ve civarında bir moda başladı IŞIK SİSTEMLERİ-DUMAN MAKINALARI LAZERLER taşıyor müzisyen SEYYAR DİSKO gibi.selamlar az kablolu az cihazlı işler diliyorum.