• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Profosyenel Piyanistler okurmusunuz

Pembenalbant

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Buzamana kadar 10 15 kere tuşlara dokunmuşluğum var korg pa800 mp3 board alıcam aynı orgla devam edicem ama hiçbi bilgiye sahip değilım guvenlık olarak çalısıyorum haftada 20saat zamanım olucak 10yıla yakın oldu hep altyapı demolar dinliyorum nasıl çalmayı oğrenıcem bılmıyorum yardımcı olabılırmısınız soldıyese koma verınce hıcaz fadıyes vs bılgım yok nasıl oğrenebilirim

Cevap: Profosyenel Piyanistler okurmusunuz

kardeşim öncelikle kulağın çok sağlam olacak yetenekli olacaksın eğer bu ikisi yoksa trilyonda döksen bu işi öğrenemezsin.

dogru soyluyorsun samsonthe bende aslında profesyonel degılım ama kulagm saglamdır bır kez dınlemem yetıyor calacagım sarkıyı dedıklerıne aynen kaılıyorum

El yeteneğim zayıf kulak sağlam hangi şarkılarla başlıyım

Kulak sağlamsa el yeteneği zaten arkasından gelişir.beş parmak olmak kaydıyla sadece beyaz tuşlar üzerinde gezinmen gerekli başlarda.Örnek olarak su misali,güz gülleri ve yanarım-tutuşur parçaları ilk denemlerin olabilir...:)kolay gelsin..

öncelikle piano sesi ile başla piano sesi org calmanın temelidir basit şarkılar çal yağ satarım bal satarım diye sesleri tanı sonra samanyolu güzgülleri gibi sarkıları cıkarmaya calış....

Tşkler yorumlarınız için arkadaşlar pa800mü alayım pa1x hoparlor lümü çok fazla dışarı çıkarmıycam aleti buarada telefondan giriyorum internete

boardlı pa800 alıcam demişsiniz ilk mesajınızda,,bence en doğrusunu yaparsınız. daha yeni öğrenicem diyorsunuz ama, eğer imkanınızda varsa şiddetle tavsiye ederim pa800 alın. 1x'e board takılmıyor sanırım emin değilim aklınızı bulandırmayayım belkide takılıyodur ama pa800 size uzuuuun yıllar ekmek yedirir onu iyi biliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

hiçbir bilgiye sahip değilken PA800 gibi bir cihazın başına geçtiğinde o cihazı çözmekten org öğrenmeye zaman harcayamayacağını düşünüyorum..

bence daha alt model cihazlar alıp o cihazla olayı çözüp yeni cihazlarla yola devam edebilirsin..

iş sadece notalara basmakla ilgilide değil..

örneğin özelliksiz bir cihazda dem sesi verilmez, edi zurna yoktur, pad'leri yetersizdir, lcd ekranı yoktur, elektrosu tat vermez bunları dahada sıralayabilirim...

bu durumları yaşamadan ben org meşgalesinin heves ile çözülececeğini sanmıyorum..

10-15 kere tuşlara dokunmuşluğunu göz önüne alara sana yamaha a300tr tavsiye ediyorum.. veya bu ayarda iş öğrenmek için farklı model cihazlarıda araştırabilirsin..

Haydarali abi geçen yıl pa80 aldım çalındı buyuzden oğrenemedim heves olsaydı 10yıl boyunca altyapı demo dinlemezdim ben evde kendimede çalsam bu işi öğrenicem amacım evde çalmak ekmek kazanmak değil pa500tr alıcam guvenlık gorevlısım haftada 30saat zaman harcıycam mümkün olsada orgu alırken sende yanımda olsan çok fazla bı bilgım yok salı gunu alıcm 2.el pa500tr