• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

profosyonel müzisyenlerin dikkatine!

macitvega

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
ketron x1 + yamaha dx7 II hd
türkiyede profosyonel müzik yapan dostlarım neden hep pa55 500 80 800 2x gibi klavyeler paylaşımı yapılıyor neden triton studio trinity v3 dx7 kurzweil tyros ensoniq gibi klavyelerin paylaşımı yok hala moss teknolojisi ile tanışamayan bi çok müzisyenler var neden trinity gibi süper bi klavye için uğraşılmıyor ki eminimki trinity v3 bence pa3xtençok üstün bi sesaleti samplede sesler transposede bozulurken moss bordda hiç bozulmuyor keman klarnet kawala yaylı gibi sesler orjinaleçok yakınki sampleden daha üstün
profosyonel müzik yazılımcılarını programcılarını ve arrangerlerini bu konu üzerine düşmelerini istiyorum bıkmadınızmı aynı seslerden aynı ritimlerden amza moss keman dolaşırken vay beee diyorsunuz iş amzada değil kullandığı moss bordda alet çalışır elövünür
umarım sitemizde triton trinity ensoniq gibi deha klavyelerin user pcg lerini paylaşım yapabileceğimiz yeni konu açılır saygılar

Cevap: profosyonel müzisyenlerin dikkatine!

moss board kullandım ben.Multi Oscilator Synthesis System oluyor açılımı.yaylı yapılmaz kardeş o boardla.solo enstruman yada lead macun sesleri falan yaparsın.olay analog sinyal kullanılarak modelleme olduğu için sample kullanımında olduğu gibi bozulmalar görmezsin bu gayet normal.workstation sınıfı cihazlar uğraş gerektiren cihazlar olduğu için bu işten ekmek yiyenlerin pek tercih etmediği türden cihazlardır.çünkü ekstra maliyettir ayrıyetten ihtiyacı karşılayan tek cihazı sağa sola götürüp getirmek yerine çift cihazla gitmek daha zordur yorucu olur.workstation türü makinaları ritmli orgla karıştırmak en büyük hatadır.bu tür cihazların yeri studyodur tamamen prodüksiyon amaçlı kullanmak yerinde olur.

amaç sinti klavyelerin paylaşımı

Moderatör tarafında düzenlendi:

değilmi? umarım paylaşım olur

Moderatör tarafında düzenlendi:

trinityninmi tuşesi dünyada en iyi tuşe..:D...kaç cihaz kurcaladınki hayatında bu kadar net ve kendinden emin konuşabiliyon şaştım valla..triton extreme kullandım ben mossboardlu o yüzden bu seriler hakkında atıp tutarken biraz ölç biçte konuş bence...:D...tuşe dersen git üşenme zuhal müzikte fantom G8 hala standta duruyorsa tuşeyi gör dokun yapay fildişi ahşap üzerine kaplanmış çalmalara doyamazsın....ayrıcada her markanın kendi dosya sistemi vardır kendine has uzantısıyla eğer sanıyorsanki dünyada tüm cihazların sistem ayar ve bilgilerinin saklandığı dosya PCG dosyasıdır dostum bence sen bu mevzularda bir daha hiç yorum yapma bence...

sen bırak onun bunun ne yapabildiğini nasıl çalabildiğini sen alda birtane mossboardlu bi cihaz yapta dinleyelim bakalım ne kadar ateşlisin bu hususta ne kadar dinamiksin görelim.dikkat edersen her zaman olduğu gibi yine birilerinden hareket bekliyorsun.kardeş kusura bakmada aranjörler falan uğraşmaz basit mossboardla ses yazmak için.adamlar yüksek kalitede sample kaydı yapılmış birebir modellenmiş VST kullanarak bir PC bir midi klavye müziğin hasosunu yapıyorlar.ayrıcada yapısı hakkında hiçbir fikre sahip olmadığını düşündüğüm MOSS board hiçte ööyle uzay çağı teknolojisi değil. polifonisi sadece "6"...:D...mesela.son derece basit bir yapıyla taklit yapabilen bir sistemdir.ha kullanımı basittir ama bilene tabi..:D..

haklısın siz pa55 e devam edin :D:D:D:D:D:D:D

haklısın siz pa55 e devam edin :D:D:D:D:D:D:D

pa55 mi?...fantom X8 korg m3 ve de belki varlığından haberin olmayan Roland V synth GT kullanıyorum..ha ne mi yapıyorum analog sinyallerle akustik ses alıyorum tüm karakteristik davranışlarıyla birlikte. çalışmalarım devam ediyor tabiki dahada geliştiriyorum...

ha inanmıyorsan kardeşim Göktuğ Albayrak' a sorabilirsin...:D...hodri meydan diyorum...

sayın kortanyus macuncu bi müzisyen nesille karşı karşıya olduğumuz için şimdilik böle devam galiba :)

sayın kortanyus macuncu bi müzisyen nesille karşı karşıya olduğumuz için şimdilik böle devam galiba :)

elimizdeki cihazlar doğrultusunda konuşursak sevinirim...

busamania kardesim vst-plugins lerde ugrasdinmi hic ?
Anolog ses üreten ve ya sample yüklene tipinden
eger ugrasdiysan fikrin bilmek isterim

saygilar