• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

profosyonel müzisyenlerin dikkatine!

Cevap: profosyonel müzisyenlerin dikkatine!

busamania kardesim vst-plugins lerde ugrasdinmi hic ?
Anolog ses üreten ve ya sample yüklene tipinden
eger ugrasdiysan fikrin bilmek isterim

saygilar

yükle cubasei orada çıkıyor karşına çeşitli synth modüller.omnisphere ve de synthopia kullanıyorum ayrıca.

synth modül şeklindeki VST lere sample yüklemesi yapılmaz.hodri meydan diyorum kontakt player, fruity loops multisample dizilişi, velocity zone ayarı ile layer oluşturma. ha yetmedimi istediğin markanın istediğin modelini getir açık sistem cihaza ses atma editleme hodri meydan diyorum o kadar...

synth modül şeklindeki VST lerde analog sinyal üreten osilatörler, modülasyon çeşitleri yani ring, osc synch, ring synch, FM ve de en temel olan mix olarak modülasyon şekilleri mevcuttur. girişteki osilatörlerin ürettiği sinyallerin birbirleriyle etkileşimlerini belirler.sentez tekniklerinde en zengin sesler en çok harmoniği yakalayan yöntemlerle yapılabilir.herbir yöntem son derece detaylı olduğu için sayfalarca yazı yazmak istemiyorum.

analog sinyaller nelerdir?
sine- sinus dalgasıdır harmonik değeri 1 dir yani pek çeşililik vermez fakat çeşitli modülasyon yöntemleriyle harmonik katlayıcı olarak kullanılabilir

triangle- kelime anlamı üçgendir şekil itibarı ilede üçgene benzer. nefesli sazlarda kullanılabilir.yumuşak tonlar için idealdir.

square- kare dalgadır şekil itibarı ilede kareye benzer. metalik bir tondur saf haliyle fakat yine uygun modülasyon teknikleriyle harmonik açıdan zenginleştirilmeye uygundur. yine bazı nefesli sazlar ve de old school diye tabir edilen clavinet tarzı seslerde yapılabilir.

saw(sawtooth) - testere dişi sinyaldir yani ağaç testeresinin dişlerini herkes bilir aynen ona benzer.harmonik açıdan en zengin analog sinyaldir.basit modülasyon yöntemleriyle bile çok çeşitli sesler alınabilir. yaylı grubu enstrumanlar, bass, lead, pad, plucked string (mızraplı) sesler aklıma gelenlerdir.

synthesis olayı uçsuz bucaksız deryadır fazla uzatmayacağım.ha varsa kardeşim kapışalım isteyen istediği synthesizer' ı getirir koyar önüme karşılıklı ses oluştururuz.

yukarda yazdıklarım milyonda biriydi hadisenin.bunlar dışında envelope, filter, LFO gibi dinamik yapılarında doğru şekilde kullanılmaları sinyal şekillendirme olayında olmazsa olmaz aktif unsurlardır.

gemide cubase' in derinliklerine dalmakla uğraşırken deneme kaydı videom. kontakt player üzerinden ethno world4, vienna ve EWQL Ra VST' lerinden keman yaylı davullar gitar bass seslerini kullandım klarnetimsi lead seside cubase bünyesindeki triangle II isimli synth modül ile tarafımdan editlenmiştir...

ya Gözüm hemen meydan okumaya gerek yok :) ben senin elindeki aletleri en mükemmel sekilde kulandigina inaniyorum. ben sahnelerde analog aletler kullanilan zamani yasadim dx7 ye harcadigim zamani zamaninda anlatamam.

benim sorma amacim yapmis oldugum orga arkadaslar mossfet, trinity gibi sesler mümkünmü diye soruyorlar. bende mutlaka o seslere yakin vst-pluginler var diyorum. senin elinde hardware olarak aletler mevcut oldugu icin aradaki farki senden duymak istedim.

yapmis oldugum orgun video tanitimi bu sitede mevcut

Fey-music video tanitim diye muzik aletleri bölümünde bir göz atarsan sevinirim

çok çeşitli synth modüller var software olarak ve de hertürlü imkanı sunuyorlar.yeterki neden ne çıkar onu bilsin insan.ben V synth GT nin vocal designer' ına hastayım birde AP synthesis olayına tabiki.

tesekkür ederim bilgilerini paylasdigin icin!

hodri meydan kelimesinin anlamı bencillik ukalalık çok bilmişlik demektir ki benim sorum ayrı senin cevabın ayrı roland v sinti yi bilmeyen yok güzel alettir m3 filan benim demek istediğim başka senin meydan okuman başka bak bu sitede hasso 45 üstadımın demolarını kullandığı sesleri çok beğendim demek istediğim o tür sesleri arab makedon bulgar vs... vs... güzel olan sesleri orglara nasıl atarız moss teknolojisinden nasıl faydalanırız mesela meydan okumaya gelince meydandan meydana değişir arap müziğinde size meydan okurum sizki tuşa basamazsınız turk musiki soundlarını birebir çalmaya uğraşıyorumki 100de 60 amacıma ulaştım size bi moss v3 klarnet videosu izleteyim belki meydan okumayı boş verirsiniz saygılar link aşşağıdadır sizde şu fantomla m3 le buna benzer videolarınız varsa buyrun meydana :)
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=tSHCD6F1dVM]YouTube - ‪KLARNET KLARINO KORG TRINITY V3 MOS‬‏[/ame]

sesiniz soluğunuz kesildi senin bahsettiğin tüm parametreleri biliyorum zaten ne işe yaradıklarıda ortada sizin videonuz nerede? tekrar diyorum klavyenizde marka ne olursa olsun pc yardımı olmadan gerçek ensturmana her notadan çalabileceğiniz bi video varmıdır samplenin yetişmediği yerde moss devam eder örnek klarnet keman yaylı şu sesleri sample kullanmadan ve birebir gerçeği gibi farksız çalabilecekmisin?
ben 10yıldır ses konusunda uğraşıyorum üretmek ayrı sample yüklemek ayrı neyse
sizin videonuzu merak ettim saygılar

bu arada ben paylaşım için uğraşıyorum sense meydan okumaya çalışıyorsun meydan okuyan müzisyene müzisyen demem busemaniak

KortanyuS hocam şu yolladığın videodaki sesi ben pa80'de elde ediyorum, olay bu sesleri elde etmek değil. Ne olacak yani klarnetin her hamlesini sample alırsın, atarsın cihazına, bir-iki gün uğraş verirsin. Sonra bu videoda olduğu gibi verirsin derinliği en kral klarnet sesini elde edersin ama "ses üretmek" bu demek değil. Düğün müzisyenleri (macuncular) ses üretmek deyince akıllarına hep sample atmak geliyor. Halbuki synth aletlerle ne kadar dolgun, Türk müziğine uygun sesler elde ediliyor, bunları biliyoruz. Pa800 üzerindeki yetersiz ses düzenleme seçenekleriyle bile çok güzel synth sesler elde edildi. Ama bunlar daha yolun başı bile değil. Çok güzel şeyler yapılabilir ancak herkesin gözünü sample bürüdüğü için ilerleme yok.

abi katılıyorum varsa korg yaksa korg pa 3x diye cıkartıkları aletin benzerini yıllar once oasays modeli ile cıkartılar gogle yazın bi korg oasays diye görün

genelde düğün piyasasına hitap ettiği için bu saydınız aletler onun için terciğ ediliyor profosyonel bence çok fazlada yok daha çok macun