• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PSR A300 v3 hayırlı olsun !

Can Başar

Administrator
Yönetici
Administrator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Wersi Galaxis
merhaba arkadaşlar,

PSR A300 v3 projesi bitmiştir.
Burada amaç mümkün mertebe aletin sound kalitesini arttırmak ve eksik olan unsurları gidermekti.
V2 modeli için 2011 yılında 50 yeni ritim yapılmıştı ama ses ilave edilememişti.çünkü rom kapasitesi buna müsait değildi ve elimdeki servis kitabında işlemci ile ilgili bilgiler eksikti.
3 ay önce elime geçen işlemci ile ilgili bir döküman rom kapasitesini arttırabileceğimi gösteriyordu ve küçük bir deneme başarılı oldu ve bu projeye karar verdim.

PSR A300 diğer modellerden çok farklıdır çünkü sesler awm şifresi dışında ayrı bir enkript taşıyor.
her bir sample 2 ayrı şifre sistemine sahip.Bu şifre sistemini deşifre etmeden rom'a ses koymak mümkün olmadı ve bunu 2005 yılında 4 ay gibi bir sürede çözmüştüm.
bunun için özel editörler gerekiyordu ama elde etmek mümkün olmadı.
v3 için özel bir program ve bir editör oluşturdum ve o yüzden normalde 6-7 ay sürecek bir iş 3 ay içinde bitti.

umarım hayırlı olur.

diğer bilgiler için lütfen arayınız:

0532 2013974

Cevap: PSR A300 v3 hayırlı olsun !

Elinize emeğinize sağlık. Bence klavye piyasasında gerçek devrim budur. pA800 üm varken can simidi olarak a300 v2 almıştım. programa çıkarken hep yedekte a300 üm dururdu ve bir gün pa800 bekleneni yaptı programıon ortasında kilitlendi. Ogün A300 ümle programı kurtardım. Demem oki her korg kullanıcısın bu uygun fiyatlı ve artık mükemmel seslere sahip orgu alması gerekiyor. Bende en kısa zamanda yeniden alacağım. Yalnız site yöneticilerinden ve Can beyden ricam detaylı açıklamayı burdan neden alamıyoruz. Org satmak için ilan veriyoruz ve mecburen fiyat veriyoruz neden burda fiyat verimesin ki. Can beyin bu çalışmanın detaylarını ve fiyatlandırmasını yapmaya neden izin yok. Yada site kuralları değiştirilemez mi. Tekrar teşekkürler ve emeğinize sağlık..

merhaba arkadaşlar,

PSR A300 v3 projesi bitmiştir.
Burada amaç mümkün mertebe aletin sound kalitesini arttırmak ve eksik olan unsurları gidermekti.
V2 modeli için 2011 yılında 50 yeni ritim yapılmıştı ama ses ilave edilememişti.çünkü rom kapasitesi buna müsait değildi ve elimdeki servis kitabında işlemci ile ilgili bilgiler eksikti.
3 ay önce elime geçen işlemci ile ilgili bir döküman rom kapasitesini arttırabileceğimi gösteriyordu ve küçük bir deneme başarılı oldu ve bu projeye karar verdim.

PSR A300 diğer modellerden çok farklıdır çünkü sesler awm şifresi dışında ayrı bir enkript taşıyor.
her bir sample 2 ayrı şifre sistemine sahip.Bu şifre sistemini deşifre etmeden rom'a ses koymak mümkün olmadı ve bunu 2005 yılında 4 ay gibi bir sürede çözmüştüm.
bunun için özel editörler gerekiyordu ama elde etmek mümkün olmadı.
v3 için özel bir program ve bir editör oluşturdum ve o yüzden normalde 6-7 ay sürecek bir iş 3 ay içinde bitti.

umarım hayırlı olur.

diğer bilgiler için lütfen arayınız:

0532 2013974

Hocam OR700 için de V3 projesi olacağı söyleniyordu acaba son durum nedir?OR700'de de V3 olacak mı?Teşekkürler.

Hocam OR700 için de V3 projesi olacağı söyleniyordu acaba son durum nedir?OR700'de de V3 olacak mı?Teşekkürler.

OR700 v3 2 ay önce tamamlandı.
Kopya koruması ile bir sıkıntı var ve bunu çözmeye çalışıyorum.Eğer çözemezsem piyasada yerini malesef alamayacak.
Çünkü daha önce v2 projem kopyalandı.
Bunu yem etmem ve gerekirse raf'a kaldırırım.
Dinlemek isteyen buyursun gelsin.

çalışmalarınızda başarılar dilerim

hocam lütfen çözün ben v3 için or700 aldım ve bekliyorum benimki v2 plus

Can Bey;

Öncelikle çalışmalar için teşekkürler. Bilemiyorum belki daha önce bu soru size sorulmuştur ama s650 de yapılacak bir çalışmayla, 16 mb olan sample alanını genişletmenin bir yolu olabilirmi? Böyle bir araştırmanız oldumu hiç?

Teşekkürler.
Volkan.

Can Bey;

Öncelikle çalışmalar için teşekkürler. Bilemiyorum belki daha önce bu soru size sorulmuştur ama s650 de yapılacak bir çalışmayla, 16 mb olan sample alanını genişletmenin bir yolu olabilirmi? Böyle bir araştırmanız oldumu hiç?

Teşekkürler.
Volkan.

merhaba,
Nisan 2013 itibarı ile Yamaha Japonya burada bir ofis açtı ve Yamaha Avrupa kontrolünde bunu işletmeye başladı.
Işin başında bir Japon var ve maalesef yaptığım işlemlere sıcak bakmıyor.
Ben A300 modeline v3 geliştirdim çünkü zaten A300 modeli benim sayemde Türkiyede sattı ve desteklediğim bir model.

S650 konusunda çok uyarı aldım fakat,

1. S650 en fazla 2 veya 3 yıl üretilecek olan bir model.
2. Expansion Memory maalesef sadece 16 mbyte kalabiliyor.Eğer Auto Power off özelliği olmasaydı 32 mbyte olabilirdi.gerekli testleri yaptım.Hatta 64 mbyte bile olabilirdi.
maalesef mümkün değil.Eğer çalışmama izin verilseydi olabilirdi.
3. Yamaha modellerine artık bir başka çalışma düşünmüyorum.Çünkü Yamaha artık türkiyede kendi ayakları üzerinde durmak istiyor.başarılar dilerim.
4. Bana bayilik teklif ettiler ama mevcut fiyatlarla köklü bayiler bile A2000 satamıyorlar ben nasıl satabilirim?
Iran da 950 dolara satılan bir ürün bizde neden 1500 Euro?
Indirim talep ettim ve beni bir daha aramadılar.Canları sağolsun önemli değil ama şu gerçeği hiç bir zaman değiştiremeyecekler.
Bu güne kadar Yamaha Türkiyede benim sayemde A3 , A1000 , A300 , OR700 ve kısmen A2000 satabildi.Desteğimin kesildiği tarihten itibaren sorun bakalım kaç adet A2000 satmışlar?
Destek vermek istediğim S650 için de kafadan hayır dediler.
Dediğim gibi,başarılar dilerim.

ben başka firmalarla anlaştım bile.onlara sadece geçmiş olsun diyorum ve gerçekten başarılar diliyorum.beni çok fena kırdılar ve affetmeyeceğim.17 yıllık emeklerimi yok saydılar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Can Bey;

Anlattıklarınızın üzerine fazla birşey denilemez. Ne kadar kızdığınız ve kırıldığınız belli ve anlattıklarınızın çerçevesinde haklısınız. Bu tür firmaların belirli stratejileri olması anlaşılabilir bir durum fakat 17 yıllık emek gözardı edilmemeliydi. Ben çalışmalarınız sayesinde peşinizden gelecek çok insan olduğunu düşünüyorum. Aslında kullanıcılar biraz daha bilinçlenebilse, biraz örgütlenebilse piyasayı sömüren firmalar bu kadar kolay at koşturamazlar. Bir cihaz İran'da 950 dolar, Türkiye'de 1500 Euro ise bu herşeyi gözler önüne seriyor zaten. Umarım yeni firmalarla, yeni anlaşmalarla hem bizlere, hemde kendinize daha faydalı olursunuz, daha geniş hareket imkanı bulursunuz.

merhaba,
Nisan 2013 itibarı ile Yamaha Japonya burada bir ofis açtı ve Yamaha Avrupa kontrolünde bunu işletmeye başladı.
Işin başında bir Japon var ve maalesef yaptığım işlemlere sıcak bakmıyor.
Ben A300 modeline v3 geliştirdim çünkü zaten A300 modeli benim sayemde Türkiyede sattı ve desteklediğim bir model.

S650 konusunda çok uyarı aldım fakat,

1. S650 en fazla 2 veya 3 yıl üretilecek olan bir model.
2. Expansion Memory maalesef sadece 16 mbyte kalabiliyor.Eğer Auto Power off özelliği olmasaydı 32 mbyte olabilirdi.gerekli testleri yaptım.Hatta 64 mbyte bile olabilirdi.
maalesef mümkün değil.Eğer çalışmama izin verilseydi olabilirdi.
3. Yamaha modellerine artık bir başka çalışma düşünmüyorum.Çünkü Yamaha artık türkiyede kendi ayakları üzerinde durmak istiyor.başarılar dilerim.
4. Bana bayilik teklif ettiler ama mevcut fiyatlarla köklü bayiler bile A2000 satamıyorlar ben nasıl satabilirim?
Iran da 950 dolara satılan bir ürün bizde neden 1500 Euro?
Indirim talep ettim ve beni bir daha aramadılar.Canları sağolsun önemli değil ama şu gerçeği hiç bir zaman değiştiremeyecekler.
Bu güne kadar Yamaha Türkiyede benim sayemde A3 , A1000 , A300 , OR700 ve kısmen A2000 satabildi.Desteğimin kesildiği tarihten itibaren sorun bakalım kaç adet A2000 satmışlar?
Destek vermek istediğim S650 için de kafadan hayır dediler.
Dediğim gibi,başarılar dilerim.

ben başka firmalarla anlaştım bile.onlara sadece geçmiş olsun diyorum ve gerçekten başarılar diliyorum.beni çok fena kırdılar ve affetmeyeceğim.17 yıllık emeklerimi yok saydılar.

Bizler sadece kendimizi düşünüp, neden v3 yapılmıyor, neden o olmuyor, neden bu olmuyor diyerek isyan edip duruyoruz. Ama sizin probleminiz daha büyükmüş gerçekten. Yamaha bu fiyat stratejisiyle kime cihaz satacak merak ediyorum. Yılbaşından önce 1000 euroya düşen A2000 den sonra kimsenin A2000 aldığını görmedim, tyros desen para yeme canavarı set bir türlü çıkmadı. 10 bin liraya alınan alet 1 ay sonra 5 bin etmiyor. Korg gibi son kullanıcıya tamamen açık cihazlar getirmedikçe Yamaha artık Türkiyede zor satar....