• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PSR S650-Açıklama

• Konbuyu başlatan BaTuH
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 14
  • Görülen : 3K

BaTuH

**Müzik**
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha Keyboards
Merhaba arkadaşlar,

Herkes biliyor ki bi süre önce Salim ile beraber S650 için bir çalışma yapacaktır fakat bazı mevzulardan dolayı çalışmamızın yönü ve hızı değişmişti..
Salim'in yaşadığı bazı sıkıntılar ve benim gece gündüz yoğun olmam dolayısıyla çalışmamızı rafa kaldırdık..

Salim artık başka bir platform'da çalışıyor ve kendisi bu işlerden uzaklaştırıyor.. Sanırım ki kendisini bir daha aktif olarak görmeyebiliriz çünkü yıldırdıkça yani olmuyor artık :)

Bu çalışmayı tek başıma göğüslemeyi düşünmem gerekir çünkü daha öncesinden ağzım yandığı için :) Bazı önemli işlerimi halletikten sonra tekrar S650'nin başına oturacağım ve sizleri kırmamaya çalışacağım..

Set'in özellikleri olarak diyebileceklerim:
1- Orgun 16mb oluşu tüm işi zorlaştırıyor.. Bu yüzden herkesin istediği ses olmayabilir.. İstediği sesleri bulamayanlar eğer ki ellerinde istediği sesin WAV - KMP hali varsa bana gönderebilir ve bende o sesi (sesleri) setin içine uygun bir şekilde koyarım.. Aradaki fiyat farkını ödeyerek istedikleri sese sahip olurlar..
Eğer ki ses ekletmek isteyen olursa setin içinden bi kaç sesi sildirmek zorunda çünkü hafızanın küçük olduğunu unutmamak gerek :)
Fiyat olarak 180 TL düşünüyorum.. Pazarlıkla karşıma gelmenizi istemiyorum çünkü kim alacaksa aynı fiyattan almalı bunu şimdiden söylüyorum..

2- Ses ekletmek isteyen varsa; aradaki fiyat farkı şöyle olacaktır
* 1 ses = 20 TL
* 2 ses = 40 TL
* 3 ses = 70 TL
* 5 ses = 100 TL (Bu fiyatlarda pazarlıksızdır..)

3- Kendi adına set yaptırmak isteyen olursa ve elinde 16 mb kadar WAV-KMP formatında sesler varsa bunu düşünebilirim.. Ya da keyfi keder kendisine set isteyende olabilir.. Bu özel setin fiyatıda 260 TL olacak amaa içinde özel ritmler olmayacaktır, sadece sesler içinde geçerlidir..

4- Ritm konusunda sıkıntı çekebiliriz.. Bu konuyu tam detaylı açıklayabilmem için sete başlamam gerekli..

Sormak istediklerinizi sorabilirsiniz..

Cevap: PSR S650-Açıklama

batuhan bey öncelikle biz s650 sahiplerine yaptıklarınızdan ve yapacaklarınızdan dolayı çok teşekkür ederim. fiyat bence gayet uygun. burda aletin çağ atlaması sözkonusu. setinize çok güzel sesler atacağınızdan şüphem yok. ritim konusunda ise acaba mevcut v2plus ritimlerini çalıştırabilecek bir drumkit çözümü mümkünmüdür?

Benim tek sorum şu kaç adet ritim ve ses olucak ?özel bi isteğim yok kısa kısa demolar yayınlarsanız iyi olur salim bey adına üzüldüm

Teşekkürler Batuhan Bey, şimdiden Emeğinize sağlık fiyatınız gayet makul , İnşallah bende Satınalacağım, bişeyler çıktıkça demolarınızı dinlemek isteriz, sesimizi duyduğunuz için teşekkürler..

Ses konusunda aşırı beklentim yok temel 7-8 sesten 1 adet de olsa güzelsample yeterli

Klarnet - ud - kanun - elektro - bağlama- tulum- kemençe - yeterlidir (malum hafızamız 16 mb)

Saygılarımla,
Savaş ELVAN

Batıhan Bey,
Bu set 16 mb expansion set gibi mi olacak? Yani cihaz üzerindeki expansion ( oriental paketi ) sileceğiz, sonra sizin yapacağınız seti yükleyeceğiz ?

İçerikte 20 ses 20 adette ritm olacak? (mevcut oriental pakette 20 ses 20 ritm var )
Doğru mudur?

Saygılarımla..
Savaş ELVAN

merhaba sevgili batuh,
öncelikle s650 sahiplerini düşünerek yola çıktığın için teşekkürler.Seslerle ilgili fazla alternatifimiz yok malum hafıza.Ayrıca şuan üzerinde bulunan aks bağlama,mey,balaban,yaylılar,kanun güzel.Bunlara ek olarak;klarnet,ud,cümbüş,elektro ve 4 telli olursa yeterli olur kanaatimce.

Seslerden yana sıkıntımız var ama ritim olarak bi sorun yok.Güzel bir kit ile veya v2 plus kiti ile ritim sıkıntısını giderebilirz.
Ritimlerden yöresel ve halk müziği türkü için uygun ritimler de olmalı sette.Set iyice şekillensin ritim isteklerinde bulunuruz.Bu arada fiyat gayet makul.Kolay gelsin...

evet kesinlikle fATİH58 kardeşime katılıyorum, mevcut aks bağlama - ney -mey- balaban- yaylılar çok iyi , diğer seslere ihtiyaç var ....

öncelikle çalışmalarında başarılar batuh kardeşim.bende arkadaşlara katılıyorum aks bağlama yaylı kanun mey ney sesleri çok güzel diğer klarnet 4 telli elektro gibi seslere ihtiyaç var ...

Bencede fiyat makul arkadaşlar birde v2 plus drum kiti olursa ritim çeşitliliği açısından çok iyi olur saygılar... Başarılar...

Var olan ORIENTAL paketteki sesleri kullanmam mümkün değil.. Bu seslerde gidebilir