• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ritim Kitleri Temizlemek ?

Relax66

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Pa 3x
Oncelikle herkese merhaba, sorum cok sinir bozucu olabilir ama aklima takildigi icin soruyorum :)
Pa3x orgumda ki RAM 256 Mb,
Kilitli USB nin üzerine extra yüklemelerde yaptim klavyeye, ama detayli temizlik yapmak icin Istemedigim KIT leri silmek istiyorum. Sorum ; Hangi KIT in nerede Hangi ritimde kullanildigini nasil görebilirim ?

Cevap: Ritim Kitleri Temizlemek ?

alacaksın kağıdı kalemi eline ..en çok kullandığın ritimlerin kitlerini tek tek not alacaksın ...tabiki acc lerdeki kullanılan kitler mutlaka vardır onlarıda not alcaksın ....daha bitmedi introlar ve variatıonlarda da mutlaka farklı kitler kullanılmıştır not alacaksın ..diyelimki kullanmadığın bi ritimin kitini sileceksin yanlışlıkla silersen kullandığın ritim le aynı kiti ortak kulannıyordur..ritimin gider çanak çölmek çalar terlersin ...açıkcası çok dikkat isteyen konu uğraşırsın arada bide hata veririse veya silerken elektrik giderse uğraşırsın bence girme ...ayrıca o kar herşeyi çok yükleme (şahsi fikirmdir)

menü --> mixer--->>drum perc. bas ..acc lerin olduğu yerde --->drum ikonuna bas üstte kullandığı kit ----->per. ikonuna dokun kullandığı kit gibi......vs....

Tek tek bütün ritimlerin bütün varyosyonlarına bakıp not alman gerekir.Bir hatırlatma drum kitleri silmekle yer açılmaz sample leri hala durur.Seti drum kitleri sildikten sonra kaydedip sonra seti tüm olarak değilde sound u ayrı yüklemen lazım.Tabi önce rami boşaltman gerekir.

Tskler yorumlar icin , anlasilan cok satafatli is olucak, o yuzden hic bulasmasam daha iyi olacak :D

Eğer kullanılmayan kitleri tespit edip silersen, yani başarabilirsen bunu :) daha sonra sound modunda recorda girip delete deyip "delete unassingned samples" seçeneği ile ram'inde yer kaplayan ama hiçbir kite veya sese atanmamış tüm sample'ları silmiş olursun. Eğer gerçekten istediğin bir ses veya kit varsa ve ram'inde yer yoksa yer açmak için uğraşılabilir ama böyle bir durum yoksa bencede bulaşma.

X bir ritimde bulunan drum kit veya acc yada perc. silersin , bir bakmışsın 50 tane ritimin içinden silinmiş. :) Zaten 5-6 kitle yapılıyor koca setler. Aman dikkat.

Bence sen seti sıfırdan topla en azından hangi ritim hangi kiti kullanmışsa onu yüklerisn geride kalan kullanmadıkların olur .. öteki türlü çözemessin o işi...