• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland Bk-5 Drum kit hakkında !!!!!

zoom505

Gold
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
öncelikle hürmetlerimi belirtir iyi çalışmalar dilerim. 20 yıldır müzikle uğrasıyorum. bunun son 10 yılını profesyonel anlamda stüdyo kapsamaktadır. ilk 10 yıl sahnede calıstım. Ve yıllarca roland kullandım. uzun bir süredir ara verdim ritimli klavye kullanamaya. Bu hafta içi konya diva müzik bayinizden Bk-5 Türk satın aldım fiyatına göre harika bir alet. Ancak sizden ricam sudur. Malum bk-5 user drum kit olusturma yok. Sizden ricam su olur eski roland ritimlerini yani bu alette oriantel 4 kit ile bir eski adı ile E-40 modifet kit ile yazılmıs binlerce ritim var piyasada. E-40 modifet kitin aynı sıralamasında ama Emrah Kacanın (emo) yapmıs oldugu sample drum örneklerinden yenide extra olarak bu kitten yaptırıp Bk-5 e güncelleme olarak sunma imkani olur ise cok güzel bir is olur. Sonuc olarak eski E40 modifet kitle yazılmıs Bk-5 te oriantel 4 kitle okunan ritimleri daha iyi bir soundla okumus olur. Saygılarımla Haberlerinizi bekliyorum.

Cevap: Roland Bk-5 Drum kit hakkında !!!!!

öncelikle hürmetlerimi belirtir iyi çalışmalar dilerim. 20 yıldır müzikle uğrasıyorum. bunun son 10 yılını profesyonel anlamda stüdyo kapsamaktadır. ilk 10 yıl sahnede calıstım. Ve yıllarca roland kullandım. uzun bir süredir ara verdim ritimli klavye kullanamaya. Bu hafta içi konya diva müzik bayinizden Bk-5 Türk satın aldım fiyatına göre harika bir alet. Ancak sizden ricam sudur. Malum bk-5 user drum kit olusturma yok. Sizden ricam su olur eski roland ritimlerini yani bu alette oriantel 4 kit ile bir eski adı ile E-40 modifet kit ile yazılmıs binlerce ritim var piyasada. E-40 modifet kitin aynı sıralamasında ama Emrah Kacanın (emo) yapmıs oldugu sample drum örneklerinden yenide extra olarak bu kitten yaptırıp Bk-5 e güncelleme olarak sunma imkani olur ise cok güzel bir is olur. Sonuc olarak eski E40 modifet kitle yazılmıs Bk-5 te oriantel 4 kitle okunan ritimleri daha iyi bir soundla okumus olur. Saygılarımla Haberlerinizi bekliyorum.

dediğinizden anladığım şu e-40 ın modifet kit dizilimini... bk-5 te oriental 4 kitinde aynı yerlerde dizilmesinden mi bahsediyorsunuz mesela e-40 modifeyet kitinde bendir c3 te, bk-5 oriantel4 te de c3 te olsun

roland'ın bütün modellerini kullandınız ustam peki sizce en güzel, en işe yarar modeli hangisi :)

efsane e70 bence ne kemanları vardı be.

arkadaşlar sunu demek istiyorum user drum kit olusturma yok alette. rolandın eski ritimlerini yani g 1000 g-800 gibi aletlerin binlerce ritmi var piyasada. bu ritimleri bk 5 oriantel kit 4 ile okumaktadır. Aletin üstünde oriantel 4 kit yine dursun. ancak emonun yapmıs oldugu drum samplarla aynı sıralamada yeni bir oriantel 4 kit olusturulsun ki eski ritimlerde emonun drum sample kalitesinde okusun diyoruz. Buda cok basit bir güncelleme ile olusturulmus kiti alete yüklemek. Bunada ROLAND TR öncülük etmesi lazım. Maillede bunu bildirdim. saygılar.

eski dizilim yeni sample ile olsun diyorsunuz . bence güzel fikir . çünkü e40 g600-800 ve 1000 de or kitle yazılmış binlerce ritim var . ve bu şekilde olursa kücük bazı editlemer ve eklemeler ile bir çok eski ritim yeni soundlar ile gümbür gümbür kullanılır . zaten esas olan ritim içindeki midi dizilimi ve drumkitin doğru anahtarlanması.
tek sıkıntı bk5 deki emo kitlewr full dolu ama or 4 ve modifet kitler c2 ile c6 arasında

öyle olduğu zaman drum kit ve perkisyon kitlerinden ortak bir drum kit oluşturmak gerekir... çünkü or-4 kitinde bateriler ve darbukalar aynı kit içinde var... ama bk-5 in tr drumkit ve perkisyon kiti ayrı bütün eski ritmler tek kit üzerinden çalışacak demek bu drum kit ve perkisyon kiti ayıramıyacağız... böyle bir ayırımı pc de yamak mümkünmü onu bilmiyorum... mesela aynı drum kitten 2 tane kopyalayıp birini drumkit e diğerinide perksyon kite uyarlamak lazım çok zor bir iş... ama tek kit üzerinden olursa bu mümkün...

PERKİSYON VE DRUMKİTLERİN OLDUĞU ORTAK BİR KİT YAPMAK KAYDIYLA DİĞER RİTMLER YENİ SOUND İLE ÇALIŞABİLİR...

VE BİNLERCE RİTM OLUR BU SET YOK RİTM YOK NEVALE YOK VIDIVIDISIDA KESİLMİŞ OLUR... VE GELECEK OLAN BK-9 DA ALAN ARKADAŞLAR HEMEN RİTM SIKINTISI ÇEKMEDEN İŞLERİNE BAŞLAYABİLİRLER...

KORG TAKİ MANTIK BU OLSA GEREK

yasalhaydut kardesim cok basit bir olay aynı or4 kit gibi olucak c2 kick ile baslıcak ama soundlar özellikler türk prec emonunkinden kullanılacak. Ancak söyle bir cevap aldım. Bugün zuhal müzikte bk-5 temsilcisi Serkan Türküm ile görüstüm. yukarda bahsettigim olayı aynen aktardım. böyle bir çalısma yaptıklarını hatta 1.04 versiyonu ile sunmayı planladıklarını söyledi ama serkan beyin söyledigine göre denemisler olmadı diyo. bilmiyorum herkes bu fikrini belirtirse zuhal müzik serkan beye belki bi hareket olur. BENCE OLUR UGRASILSA cok zor bir olay degil. Or 4 kit veya eski adı ile E-40 modifid kitin aynı sıralamada yeni soundlarla bomba olur iş. Ufak tefek editleme islerinide bizler yaparız diye düşünüyorum. Saygılar...

olabilir fakat aynı kit içerisinde hem drumlar hemde perkisyonlar olması lazım tr drum kit ile perkisyon kitin karışımı bir kit dizilmesi gerekiyor or-4 kitine uygun

Aynen oyle studyoya girip sampel yapma derdi yok. Alete extra wave de atmaya gerek yok aletin icinde hepsi var. Sadece korg taki gibi user drum kit hazirlanip guncelleme ile yuklenecek bukadar. Ayrica forumda murhen kardesimi de gordum ve yazdim onun fikride ne olacak bekliyoruz.