• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland Bk-5 Drum kit hakkında !!!!!

Cevap: Roland Bk-5 Drum kit hakkında !!!!!

öncelikle hürmetlerimi belirtir iyi çalışmalar dilerim. 20 yıldır müzikle uğrasıyorum. bunun son 10 yılını profesyonel anlamda stüdyo kapsamaktadır. ilk 10 yıl sahnede calıstım. Ve yıllarca roland kullandım. uzun bir süredir ara verdim ritimli klavye kullanamaya. Bu hafta içi konya diva müzik bayinizden Bk-5 Türk satın aldım fiyatına göre harika bir alet. Ancak sizden ricam sudur. Malum bk-5 user drum kit olusturma yok. Sizden ricam su olur eski roland ritimlerini yani bu alette oriantel 4 kit ile bir eski adı ile E-40 modifet kit ile yazılmıs binlerce ritim var piyasada. E-40 modifet kitin aynı sıralamasında ama Emrah Kacanın (emo) yapmıs oldugu sample drum örneklerinden yenide extra olarak bu kitten yaptırıp Bk-5 e güncelleme olarak sunma imkani olur ise cok güzel bir is olur. Sonuc olarak eski E40 modifet kitle yazılmıs Bk-5 te oriantel 4 kitle okunan ritimleri daha iyi bir soundla okumus olur. Saygılarımla Haberlerinizi bekliyorum.

Öncelikle yeni klavyeniz hayırlı olsun.Güzel bir fikir sunmuşsunuz teşekkürler.konuya kısaca açıklık getirmek isterim.Oriental 4 kitin modifikasyon işlemi için bk5or'nin wave romunda yeterli alan bulunmadığından değişiklik yapılması çok zor.Roland Bk5or'ye daha önce yazılmış olan tüm Roland serisi orgların ritimlerini direk olarak usbnizden okutabilirsiniz.

iyi çalışmalar.bol kazançlar dilerim...

sevgili mürhen hocam cevabınız için cok tsk ederim. zaten bizde extra olarak wave atılsın demiyoruz. Sadece aletin içinde mevcut olan ve emo nun sample veri datası kullanılarak or 4 kiti yeniden yeni soundla extra olarak düzenlenmeisini istiyoruz. mantık korg serilerindeki mantık wave sample tabanı aynı ama sıralama yapmak user dk gibi bizim zaten oyle bir talebimiz yok extra wave veri tabanı olusturulması acısından. dedigimiz gibi içindeki wave dosyalarını sadece or 4 kit seklinde sıralanmasını istiyoruz. sonuc olarak söle bir isimile drum kit sayfanına bir adet daha set olur 0riantel 4 kit TR gibi haberlerinizi bekliyoruz. Bu işlem yapılır ise hem roland tr acısından hemde bizler acısından cok iyi olacak. cünki piyasada binlerce g 1000 g-800 ritmi var. Zuhal müzikten serkan türküm beylede görüstüm bu konuyu sizde el atarsanız 1.05 versiyonu ile olabilir saygılar...

Günceldir arkadaşlar bu konuya el atmamız lazım...

cok doğru bir tesbit...

böyle bir versiyon güncellemesini rolandtürkiye hazırlıyor japonyada onay verirse ya da uygun görürse gerçekleştiriyor herhalde benim anladığım bu... aletin anahtarı japonlarda eğer roland türkiyede olsaydı şimdiye kadar olmuştu bu na orgta ver açmak için 2 yada 3 tane kiti enstrmanlarının yer değiştirmesi gerek

Konuyu Güncel tutsak iyi olacak arkadaşlar saygılar...

zaten yazılmış yeni soundlar drumlar var hocamızın isteği anladığım kadarıyla sıfırdan yazmak değil sadece emonun yazmıs oldugu kiti bize lazım olan yani e 40 modified diziliminde yeniden düzenleyip kaydetmek... şimdi sıfırdan hazırlanmış yeni soundlu drum kitler yapıldı hiçte zorlanmadan zaten varolan bişeyi tekrardan düzenleyip kaydetmek yani bu çok basit bi olay bence... uzmanların buna mutlaka el atması lazım.. yıllarca üstadların sabahlara kadar kafa yorup hazırladığı mükemmel ritimler var... bir va 7 kullanıcısı olarak beklemedeyim... 1 yıldır ritim hazırlıyorum bu ritimleri bk-5 te emonun hazırladıgı soundlarla dinleyebilmek harika olabilir... Mehmet SALİH...

üstadım cok dogru söylüyorsun. bunu roland türkiye yetkililerinede söyledim işallah bu olaya el atarlar diye düsünüyorum.

Cevap: Roland Bk-5 Davul seti hakkında !!!!!

üstadım çok doğru söylüyorsun. bunu roland türkiyenede söyledim işallah bu olaya el atarlar diye düşünüyorum.
[/ALINTI]
merhaba hicam bk5 drum kitleriyle ilgili bass davul yapmak istiyorum ama kitlerini yerlerini değistiremiyorum standart kitler karişik