• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

roland bk 5 or hakkında

• Konbuyu başlatan hkn98
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 13
  • Görülen : 5K

hkn98

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
casio
merhaba arkadaşlar
birkaç günden beri bir soru var aklımda sabredemeyim sabaha karşı bir konu açıyorum
ilk başta görme engelliyim ve on senedir müzikle uğraşıyorum
orgla aram çok iyi ama istediğim gibi bir klavye alamadım
elimde casio at 3 var iki buçuk senedir onu kullanıyorum ama satacam ne kadara olursa artık
yeni bir klavye almayı düşünüyorum ama bazı kriterlerim var
siz ustalardan yardım istiyorum
roland bk 5 düşünüyorum ama farklı bir orgda önerebilirsiniz
ilk olarak aldığım klavye dokunmatik olmamalı
korg düşünüyordum ama yenilerinin hepsinin ekranı dokunmatik ve çok çok pahalı düğünlerede çıkmayacağım için o kadar para vermeyeceyim
birde seslerinin çok güzel olması gerekiyor artık casionun sesleri kulağıma hiç hoş gelmiyor
ritm konusundada iyi olmalı
birde kullanımı kolay olması gerekiyor fazla karışık olmamalı
roland bk 5-e gidip baktım ama birde siz ustalara sorayım istedim
benim için en önemli olan soundları özellikle türk sesleri
roland bu konuda bayağı hoşuma gitti ve hep yenileniyor gerek ritmler gerek sesler bakımından

neyse fazla uzatmayayım roland bk 5 or-u bana önerirmisiniz

saygılar
Hakan

Cevap: roland bk 5 or hakkında

birde ben aldığım orgu senelerce kullanmak istiyorum sürekli değiştirmek çok zor oluyor şimdi kullandığım org artık bana yetmiyor aldığım org bana senelerce yetmeli
gerek ritm gerek ses bakımından
bu arada kusuruma bakmayın eğer yanlış cümle kullanıp saygısızlık yaptıysam
yorumlarınızı bekliyorum
iyi sabahlar

Değerli hocam yanınıza orglardan anlayan bir usta alarak temizini bulabilirseniz korg pa80 tavsiye ediyorum bk5 te güzel cihaz ama sizi biraz zorlayabilir.Temiz bi pa80 1800 lıra civarı bulabilirsiniz

öncelikle hayırlı olsun ne alırsan al senin beyenip sevmen önemli bk5 or ve a300 trv3 kullanıcısı olarak tavsiyem
bk5-or olacaktır.2. el bir alet alıp tamiriyle uğraşma derim ben daha önce psr6300 aldım 2.el şu elimde hala duruyor.arızalandığında yapacak ne kimse nede bir yedek parça bulunamadı.sıfır olarak aldığım bk5or hem ses kalitesi hem ritim desteği ve yeni drum kitleri ile bence değerinin çok üzerinde iş hallediyor.Hangi anfiye bağlarsan bağla sorun yaşamazsın.düğünlerde çalacaksan da kendine bir düğün paketi oluştur ritimlerden favorilerini seç çok kolayca ritim den ritime geçersin sesler zaten versiyon 1.04 ten sonra çok kolaylaştı.ritim değişikliklerinde ots link açık olsun olmasın ritim standart tempoya otomatik geçiyor buda benim için büyük avantaj oluyor 76 tempoda slow bir eser geçerken ritim değiştirince 4.4 lük ritimde 120 tempoya otomatik atlıyor.tempoyu arttırmak için tempo düğmesine basıp crusor tekerleği ilede çok hızlı şekilde arttırıp yavaşlatabilirsin.özellikle batı alt yapısına söylenecek söz bile bulamıyorum.sax ve akordiyon gitar eşlikleri ve sesleri mükemmel türk aletlerinin sesleride harika tavsiye edebilirim.öncelikle yerinde git dinle çal öyle karar ver yabancı ritimleri aç ots linki çalıştır ve işlenmiş sesleri duy 25 adet standart türk ritmi var üzreinde onları aç ots linki çalıştır işlenmiş sesleri dinle sonra kararını ver şimdiden hayırlı olsun.şu elimde e80 batı-e80 batı2 va7
gw8 den alınmış 1000 in üzerinde ritim var tavsiye ederim .diğer modellerede bak dante tr-pa600qt-pa300tr
de diğer alternatifler olabilir bütçene göre hayırlısı olsun

Değerli hocam yanınıza orglardan anlayan bir usta alarak temizini bulabilirseniz korg pa80 tavsiye ediyorum bk5 te güzel cihaz ama sizi biraz zorlayabilir.Temiz bi pa80 1800 lıra civarı bulabilirsiniz

çok saol usta ama ikinci el düşünmüyorum

öncelikle hayırlı olsun ne alırsan al senin beyenip sevmen önemli bk5 or ve a300 trv3 kullanıcısı olarak tavsiyem
bk5-or olacaktır.2. el bir alet alıp tamiriyle uğraşma derim ben daha önce psr6300 aldım 2.el şu elimde hala duruyor.arızalandığında yapacak ne kimse nede bir yedek parça bulunamadı.sıfır olarak aldığım bk5or hem ses kalitesi hem ritim desteği ve yeni drum kitleri ile bence değerinin çok üzerinde iş hallediyor.Hangi anfiye bağlarsan bağla sorun yaşamazsın.düğünlerde çalacaksan da kendine bir düğün paketi oluştur ritimlerden favorilerini seç çok kolayca ritim den ritime geçersin sesler zaten versiyon 1.04 ten sonra çok kolaylaştı.ritim değişikliklerinde ots link açık olsun olmasın ritim standart tempoya otomatik geçiyor buda benim için büyük avantaj oluyor 76 tempoda slow bir eser geçerken ritim değiştirince 4.4 lük ritimde 120 tempoya otomatik atlıyor.tempoyu arttırmak için tempo düğmesine basıp crusor tekerleği ilede çok hızlı şekilde arttırıp yavaşlatabilirsin.özellikle batı alt yapısına söylenecek söz bile bulamıyorum.sax ve akordiyon gitar eşlikleri ve sesleri mükemmel türk aletlerinin sesleride harika tavsiye edebilirim.öncelikle yerinde git dinle çal öyle karar ver yabancı ritimleri aç ots linki çalıştır ve işlenmiş sesleri duy 25 adet standart türk ritmi var üzreinde onları aç ots linki çalıştır işlenmiş sesleri dinle sonra kararını ver şimdiden hayırlı olsun.şu elimde e80 batı-e80 batı2 va7
gw8 den alınmış 1000 in üzerinde ritim var tavsiye ederim .diğer modellerede bak dante tr-pa600qt-pa300tr
de diğer alternatifler olabilir bütçene göre hayırlısı olsun

saolun hocam bende sizin gibi düşünüyorum roland bk 5 ses ve ritm bakımından çok zengin zaten her ay yeni ritmler ekleniyor bu bakımdanda çok avantajlı birde şuan fiyatı düştü zaten ikinci el düşünmüyorum galiba alacam bu klavyeyi
tekrar ilginize teşekkür ederim

birde bir sorum olacak
nereye konu açacağımı bilemediğim için buraya yazıyorum
elimde çok temiz bir casio at 3 var satıcam ama ne kadar fiyat koymalıyım acaba

birde bk 5-e ses ve ritmleri nasıl atabilirim veya usb üzerinden nasıl kullanabilirim

merhaba hocam ,
sesler yani performanslar usb flaşh bellek içinde performanslarım klasörüne kendi belirlediğin sıra ile kaydedilebiliyor.
ritimler ise ritimlerim klasörü içine atıldığında alfabetik sıra ile sıralanıyor.fakat istersen ritim ismindeki ilk karakteri sıra ile rakam veya harf yaparak istediğin sıralamayı yapabilirsin.
hocam birde senin görme engelin nedeni ile pedal kullanman faydalı olur görüşündeyim .pedala atayacağın fonksiyon veya komut sayesinde üçüncü bir el gibi kullanımını rahatlata bilir.

merhaba hocam ,
sesler yani performanslar usb flaşh bellek içinde performanslarım klasörüne kendi belirlediğin sıra ile kaydedilebiliyor.
ritimler ise ritimlerim klasörü içine atıldığında alfabetik sıra ile sıralanıyor.fakat istersen ritim ismindeki ilk karakteri sıra ile rakam veya harf yaparak istediğin sıralamayı yapabilirsin.
hocam birde senin görme engelin nedeni ile pedal kullanman faydalı olur görüşündeyim .pedala atayacağın fonksiyon veya komut sayesinde üçüncü bir el gibi kullanımını rahatlata bilir.

peki hocam çok teşekkür ederim