• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland BK-5 Or İmdat!

rolandE500or

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
EBağlama+RolandBK5Türk
Enstürman değiştirince koma, split, derinlik ne varsa bütün ayarlarım sıfırlanıyor yardım edin lütfen.

Cevap: Roland BK-5 Or İmdat!

Enstürman değiştirince koma, split, derinlik ne varsa bütün ayarlarım sıfırlanıyor yardım edin lütfen.

eger menu gw8 gibiyse menu-system>lock swicht on konumuna getir artik ritimleri degistirdiginde sesler degismez,bunu seslerde yapabilirsin uppers on-of gibi.

aynı değilmiş ama ilginiz için teşekkür ederim.

yapman gereken işlemleri sıralıyorum.

1.Menüye tıkla ardından Global'e ulaşıp enter de
2.Global sayfasında One Touch Holda tıkla karşına çıkan sayfada Tempo on,Variation on,İntro Ending On,Scale Tune On olacak.sonra buradan exit ile çıkıp.yine global sayfasında Performance holda tıkla.
3.Performance hold sayfasında Rythm on,Tempo on,Express pedal on,split on,Lower Oct on,Key on,Scale Tune on yap.exit de çık.
4.Global sayfasında en altta Save Globale tıkla karşına çıkan soruya Yes yanıtını enter ile ver ayarların artık bozulmaz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mürhen kardeş bilgiler için öncelikle teşekkür ederim. Madem böyle bir bilgilendirme başlığı oldu iki soruda ben sorayım. Birincisi batı ritimlerinde one touch ile seçim yaptığımız anda varyasyonda fill in ile beraber aynı anda değişiyor. Türk ritimlerinde ise one touch ile seçim yaptığımızda varyasyon değişmeden sadece ses değişiyor. Bunu da aynı batı ritimlerindeki gibi ya da batı ritimlerini aynı Türk ritimlerindeki gibi one touch ile varyasyonları ilişkilendirip bağımsızlaştırmayı nasıl yaparız? Birde ben ritim, ton kitleme işlemini yapamıyorum. Mesela seslerden birine basılı tutup tone kilitlendi işareti ekranda çıkıyor ancak ritimi değiştirdiğim anda ses yinede değişiyor. Bu durumun aynısı ritim, tempo vs içinde geçerli. Bu durumu nasıl düzeltebiliriz? Şimdiden teşekkür ederim.

Mürhen kardeş bilgiler için öncelikle teşekkür ederim. Madem böyle bir bilgilendirme başlığı oldu iki soruda ben sorayım. Birincisi batı ritimlerinde one touch ile seçim yaptığımız anda varyasyonda fill in ile beraber aynı anda değişiyor. Türk ritimlerinde ise one touch ile seçim yaptığımızda varyasyon değişmeden sadece ses değişiyor. Bunu da aynı batı ritimlerindeki gibi ya da batı ritimlerini aynı Türk ritimlerindeki gibi one touch ile varyasyonları ilişkilendirip bağımsızlaştırmayı nasıl yaparız? Birde ben ritim, ton kitleme işlemini yapamıyorum. Mesela seslerden birine basılı tutup tone kilitlendi işareti ekranda çıkıyor ancak ritimi değiştirdiğim anda ses yinede değişiyor. Bu durumun aynısı ritim, tempo vs içinde geçerli. Bu durumu nasıl düzeltebiliriz? Şimdiden teşekkür ederim.

Tone kilitlerseniz ses değişmez seçmiş olduğunuz ses sabit kalır o yüzden Tone ayarı açık olacak.diğer sorularınıza gelince konu içerisinde yazmış olduğum mesajdaki ayarları uygularsanız problemleriniz ortadan kalkacaktır.

konuyla hic alaksi yok ama es gecemedim,3 gun once murhen hocaya preludle ilgili bir soru sormustum cevap verme geregi bile duymadi onemli degil cani sagolsun,cifte standart bu olsa gerek yani cevap almak icin bk5 almak lazimmis.......

konuyla hic alaksi yok ama es gecemedim,3 gun once murhen hocaya preludle ilgili bir soru sormustum cevap verme geregi bile duymadi onemli degil cani sagolsun,cifte standart bu olsa gerek yani cevap almak icin bk5 almak lazimmis.......

öncelikle şunu belirteyim.özel mesajlar'a yetişemiyorum.sizde sorunuzu foruma konu açarak sorsaydınız keşke.neyse Roland Prelude ve Gw8in Ses dosyaları farklı olduğu için Gw8 ses dosyasını okutamazsınız.ve lütfen özel mesajlarınızı başkasının konularına taşımayınız.

Teşekkür ederim Mürhen hocam, videolarını da merakla bekliyorum.
İyi ki varsın.

Aleti ayarladım da biraz fazla ayarlamışım, çalarken akor basıyor
bunu nerden düzeltebilirim hocam?