• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland BK-5 Or İmdat!

Cevap: Roland BK-5 Or İmdat!

Arkadaşlar Mürhen Arkadaşımızın bu konulara zaman ayırıp sizlere cevap verebilmesi bile büyük bir lütuftur. Bu tür düşünceleri kafanızdan silin. Elinden geldiğince herkese yardımcı olmaya çalışıyor kendisi. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Umarım sorununuz çözülmüştür.

Saygılar.

Buldum, Lower hold on yapmışım ondanmış.

mürhen bey değerli çalışmalarınız için teşekkür ederim çok başarılı buluyorm roland bk 5 aldım sesler mükemmel cihaz kaliteli tuşlar sağlam bu ayarlamalara alışmak lazım biraz zaman gerekiyor one touch ses atamadan sonra ritim değişince sesler değişiyor açıklamanızı türkçe menüye göre yapmanızı rica edebilirmiyim lütfen

mürhen bey değerli çalışmalarınız için teşekkür ederim çok başarılı buluyorm roland bk 5 aldım sesler mükemmel cihaz kaliteli tuşlar sağlam bu ayarlamalara alışmak lazım biraz zaman gerekiyor one touch ses atamadan sonra ritim değişince sesler değişiyor açıklamanızı türkçe menüye göre yapmanızı rica edebilirmiyim lütfen

Menu tuşu daha sonra Genel seçeneğine enter tuşu ile tıklıyoruz.daha sonra one touch tutma bölümüne enter ile giriş yapıyoruz.bu bölümde

Tempo(on)
Tone part(off)
İntro-ending(on)
Geneli Kaydet(on)
Expression pedal(on)
Gam akordu(on) konumuna getirip exit ile çıkıyoruz.

Performans Tutma bölümüne giriyoruz.

Ritim(on)
Tempo(on)
Expression pedal(on)
Tone(off)
Tone part(off)
Split(on)
Lower octave(on)
Arranger tipi(off)
Anahtar(on)
Bas Çevrimi(off)
Gam akordu(on) olacak şekilde ayarlıyoruz ve son seçenek olarak exit karşımıza çıkan sayfada geneli kaydete tıklayıp karşımıza çıkan soruya evet ile onay veriyoruz ve ana sayfaya geri dönüyoruz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

bk5 te mp3 çalarken ileri geri sarma yapabiliyormuyuz birde hangi müzik lerde sesleri trak mute yapıyoruz bazı mp3 lerde sesleri tam kesmiyor

bk5 te mp3 çalarken ileri geri sarma yapabiliyormuyuz birde hangi müzik lerde sesleri trak mute yapıyoruz bazı mp3 lerde sesleri tam kesmiyor

İleri yada geri tuşuna basık tuttuğunda bırakana kadar ileri ya da geri sarar.Durumu ekrandan görebilirsin. Bazı mp3 lerde sesleri tam kesmemesi normal..O mp3 lerde vokal seslerinin effect li oluşundandır. Genelde türkçe müzikler böyle.Yabancı şarkılarda bu durum daha az gözleniyor.