• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland bk5 satın alırken...

• Konbuyu başlatan wurall
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 4
  • Görülen : 2K

wurall

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Medeli Dante TR
Selam dostlar...
Bayiden sıfır bk5 aldığımızda güncelleme dosyalarını yükleyip mi veriyorlar... Böyle değilse üzerindeki versiyon kaç olur ve üzerinde kaç güncelleme gerekir.
Bir de s650 + 1000 tl ye sıfır bk5 uygun mudur...?

bk5 or nin düz olanı var mıdır. Yani bk5 or değil de sadece bk5

Saygılar...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Roland bk5 satın alırken...

Selam dostlar...
Bayiden sıfır bk5 aldığımızda güncelleme dosyalarını yükleyip mi veriyorlar... Böyle değilse üzerindeki versiyon kaç olur ve üzerinde kaç güncelleme gerekir.
Bir de s650 + 1000 tl ye sıfır bk5 uygun mudur...?

bk5 or nin düz olanı var mıdır. Yani bk5 or değil de sadece bk5

Saygılar...

Bk-5'in batı versiyonu var. Google'a yazın fotoğraflarda solda SCALA olmayan cihazları göreceksiniz.

Ayrıca hevesinizi kırmak istemem ama S650 üstüne 1000 lira vermenize karışamam fakat S650 satıp sıfır bk5 almak, para kaybı demek bana kalırsa.
Yani 2300 liralık bk5 yerine biraz daha çıkıp 2.el pa600 falan alın derim. Öyle olursa değer.

bk 5 i bir süre kullanıp, sonra pa 600 e geçilebilir aslında değil mi. Bk 5 in ikinci elde çok kaybetmez diye düşünüyorum. pa 500 tr de aslında 2300 tl civarı ama, olursa burun farkıyla bk5 olacak gibi.
Bir de s650 ye biçilen fiyat 1300 gibi... Bir daha bunu da bulamam :)

Bazı arkadaşlar için yazdıklarımı anlatamamış olabilirim. Gelen özel mesajdan o anlaşılıyor. Yanlış anlaşılmalara mahal vermemek için tekrar izah ediyorum.

Ilk defa bir klavye alacak kişiye bk5 al veya alma, şunu al bunu al diye öneride bulunmuyorum. Zaten bir S650 kullanmakta olup bunu satmak suretiyle SIFIR bk5 almayı düşünen birisine kişisel görüşümü yazdım. Hem S650 satacak hemde cebinden 1000 lira para çıkacak. Buna değmeyeceğîni düşünüyorum. S650 satıp 300-400 verip yine ikinci el bir bk5 olsa, o zaman başka.

Bk5'i kotuledigim falan yok kimse merak etmesin. Daha önce yazdığım herşeyin de arkasındayım.

sıfır bk5 üzerinde 1.güncelleme bulunmaktadır. Sipariş eden müşteriye kapalı kutu halinde gönderilir.onun için diger güncellemeleri tüketici kendisi yükler..bk5 batı versiyonu var ama içinde tr kitler ve sampleler yoktur.yani yayınlanan tr ritimleri kullanamazsız. Bk5 or versionuna ait güncellemeler batı bk5'e matıgım yüklenemez diyor. 650 euro sebebi ile fiyatı yükseldi. Ancak roland türkiye sag olsun fiatı tl bazında tutuyor. S650 sıfırı 1800 tl iken bk5 2300 tl'den satılıyordu. Hatta dore müzik kampanya yapıp uzun bir süre 1200 tl'den s650'i satışa sundu. Yani roland tr bk5'i tl bazında tutugu için s650 üzerine 10000tl verib bk5 almak şu an için mantıklı olalabilir. Bk5 şuan gerçek fiyatı1000euro 3000 tl civarı olabilirdi..