• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ROLAND BK5 VE YAMAHA vs KULLANANLAR

retyum

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
BK5
ROLAND BK5 VE YAMAHA vs KULLANANLAR izlenimlerini belirtirlermi acaba?hangisinde sesler daha iyi hangisinin retmleri iyi.???

Cevap: ROLAND BK5 VE YAMAHA vs KULLANANLAR

BK5'in ritim ve sesleri istediği kadar iyi olsun, orta seviye ve basit bir görünümü var bence. Ara ürün belli ki. Tıpkı S650 gibi. Canım org dediğin şöyle babayiğit durmalı biraz :)

Not:Kullananlar demişsiniz ama ben yine yorum yapmak istedim kızmazsınız umarım. :)

org dediğin tuşlarına bastığında insana keyif veren, ruhuna hitap eden sesler çıkarmalı, rtimleri ile altyapısı ile çoşturmalı, her türlü müziği yapmaya imkan vermeli,
2500 - 3000 lirayı gözden çıkarırsınz ana ürün alabilirsiniz.....

ya ben sizi anlamıyorum önemli olan orgun görüntüsümü işlevselliğimi

bence Roland BK-5or kibar, şirin ve özellik bakımındanda iyi bi alet...I love you Roland

küçük dev bk5 or hammallık yok. roland kalitesi belli destek süper daha ne olsun .

Ben ürün büyük olsun demiyorum.BK5'in sesleri gerçekten çok güzel. Ama ekranı da çok ufak aynı zamanda. Ara ürün diyorum ben buna. Ve bu ara ürünün fiyatı yüksek gibi geldi. Çok inceledim alma aşamasına geldim ama vazgeçtim bu sebeplerden dolayı. OR700V2 daha mı kötü alet? Veya pa500? Ben bunlarla kıyaslıyorum.

Ben ürün büyük olsun demiyorum.BK5'in sesleri gerçekten çok güzel. Ama ekranı da çok ufak aynı zamanda. Ara ürün diyorum ben buna. Ve bu ara ürünün fiyatı yüksek gibi geldi. Çok inceledim alma aşamasına geldim ama vazgeçtim bu sebeplerden dolayı. OR700V2 daha mı kötü alet? Veya pa500? Ben bunlarla kıyaslıyorum.

katılıyorum abicim bu iki alet de bk5 den daha daha iyi..

Roland teknolojiyimi yakalayamıyor bilerekmi böyle yapıyor. Şuanda cep telefonumdan yazıyorum. Telefonumun ekranı bk5 den çok daha büyük. Artık çağ atlandı dokunmatik ekranlarda bir dokunuşla herşey yapılıyor. Korg i30 um vardı dokunmatik kocaman ekranı hiç sorun çıkartmadı ki bu org yılların orgu. Roland e 86-96 dan sonra kullanış pratikliği ve bazı teknoloji bakımından geriden gelmeye başladı. Yamaha iyi org iyi atak yaptı ama malesef hep pahalı mı olacak bu org. Yamahada pahalıya alırsın ucuza zor satarsın. roland yamaha ve korg kullanan biri olarak. Başta korgtan nefret ederdim. Ne var derdim bu orgta herkes bu orgu alıyor. Denk gelfi korg almıştım ve anladım çooook çooook farklı. Artık korgtan başka birşey almayı düşünmüyorum. Pa600 ü bekliyorum. Parası pahalı gelirse yine korg. Ben sadece tavsiye ediyorum yanlış veya doğru kesinlikle yamaha ve rolandda çok paralar verip ara model org almayın pişman olabilirsiniz.

Roland teknolojiyimi yakalayamıyor bilerekmi böyle yapıyor. Şuanda cep telefonumdan yazıyorum. Telefonumun ekranı bk5 den çok daha büyük. Artık çağ atlandı dokunmatik ekranlarda bir dokunuşla herşey yapılıyor. Korg i30 um vardı dokunmatik kocaman ekranı hiç sorun çıkartmadı ki bu org yılların orgu. Roland e 86-96 dan sonra kullanış pratikliği ve bazı teknoloji bakımından geriden gelmeye başladı. Yamaha iyi org iyi atak yaptı ama malesef hep pahalı mı olacak bu org. Yamahada pahalıya alırsın ucuza zor satarsın. roland yamaha ve korg kullanan biri olarak. Başta korgtan nefret ederdim. Ne var derdim bu orgta herkes bu orgu alıyor. Denk gelfi korg almıştım ve anladım çooook çooook farklı. Artık korgtan başka birşey almayı düşünmüyorum. Pa600 ü bekliyorum. Parası pahalı gelirse yine korg. Ben sadece tavsiye ediyorum yanlış veya doğru kesinlikle yamaha ve rolandda çok paralar verip ara model org almayın pişman olabilirsiniz.

korg pa serisiyle atak yaptı ya pa serisinden önce işe yarar cihazı yok, roland ın güzel cihazları hep vardı, ben yamaha psr 3000 kullandım bir tane beste bile yapamadım dolayısıyla 128 polifonik cihazlar arasında kıyas yaparsak elimizde roland ve korgun son modelleri var.