• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ROLAND BK5 VE YAMAHA vs KULLANANLAR

Cevap: ROLAND BK5 VE YAMAHA vs KULLANANLAR

Rolandın sample sesleri çok iyi örneklenmiş , batı ritmleri ise çok çok iyi.Ayrıca saundu da oldukca guzel.Fakat lead sesler ve kemanlar taiyki pa 800 pax serisi gibi asla değil.Bunu göz önüne koyar alın derim.yoksaki aletin sıkıntısı yok.ayrıca aletin ufak ve dar olmaısı bir avantaj bana kalırsa.

Her şekilde bk-5 derim.
BK-5 daha yeni çıktığında konu açmıştım bununla ilgili pa500tr mi yoksa bk-5 mi diye.7 aydır kullanıyorum ve hiç bir sıkıntı yaşatmadı bk5 bana gayet memnunum.Bir kere sağlam ve kaliteli bir cihaz.Sample ve emo kitler cabası.Dar ve hafifi olması bence çok büyük bir avantaj.

Ben pa500tr yi bk 5 ile karşılaştırınca 3 şeyden eledim.
Usb girişi yoktu,mp3 board yoktu ve davul tonları pa500tr de çok sönük.Roman ritimlerini çalmayı ve dinlemeyi çok sevdiğim için davul sesleri vurgulu ve tok olmalı buda bk-5 te var.Korg serilerindede var ama pa80-800-1x-2x ve 3x serilerinde var.Yamaha ise soft bir alet.Ben vurgulu ritim seviyorum cihazda.Gücüm yetseydi istediğim klavye pa800 dü ama bana şu an bk5 çok çok fazla bile...

saygılar...

Moderatör tarafında düzenlendi:

katılıyorum abicim bu iki alet de bk5 den daha daha iyi..

Kardeşler egrı oturalım dogru konusalım bk5 pa 500tr den daha ıyı cogu yönden daha agır basıyor.fakat pa 600qt yı beklemek lazım.cunku alet korg setlerını okuyacak.daha ozgur bır cıhaz olacak.ayrıca üflemelileri ve snth kemanlar en azından pax sersıne yaklasırsa pa600 alınır.ve emınımki bk5 ve yamahanın fıyatları cıdı bır sekılde dusucek.zaten pa500 tr su an ın sıfır satış durumunda.