• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland bk5or için İpad takılımı nasıl oluyor?

• Konbuyu başlatan baron
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 10
  • Görülen : 3K

baron

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
roland g800
Demek istediğim, daha yeni ipad aldım. Roland.tr sitesinde mevcut ama yeterli resim veya video olmadığından fazlasıyla yetersiz. Programı yüklemek herneyse ama yeterli bağlantılar hakkında bilgim olmadığımdan programla dahi açıkçası ilgilenmedim öncelikle bağlantı parçaları deniliyor eyvallah ama orgun çıkışı bence bir internet aparatı gibi verilere göre bu bence handikap ! bir bileniniz varsa yardımlarınızı rica ediyorum. Muhakak Bk5 orguna ipad bağlamış kişiler vardır bilgilerini mümkünse resimli veya video ile paylaşan olursa çok teşekkür ederim olmadı sözle tarifede kanaat ederim. Saolunuz.

Cevap: Roland bk5or için İpad takılımı nasıl oluyor?

Uğraş uğraş kıçımdan ter aktı yahu yokmu bi bilen allahaşkına

Uğraş uğraş kıçımdan ter aktı yahu yokmu bi bilen allahaşkına

birşeyler buldum ama türkçe değil idare et belki işini görür.

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=jCTurMM1wZk"]Tutorial koneksi Roland BK5 ke iPad dan Sample Wiz - YouTube[/ame]

Selamlar, ıpad için otg usb bağlantı kablosu lazım. Eski ıpadler için farklı, yenileri için farklı uçlar var. Bu kablonun diğer ucunu da yazıcılarda kullanılan usb kablosuyla bk 5 in usb bağlantı yerine (kare gibi olan usb) takabilirsiniz. Geri kalanı yazılım işi, onu bilmiyorum. Kablo yeni ıpad için şöyle bişey:

birşeyler buldum ama türkçe değil idare et belki işini görür.

Bu videoyu bende izledim ama yetersiz geldi. İnşallah bk sahibi olursunda ne demek istebiğimi anlarsın. Yinede hassas davrandığından ve ilgilendiğinden teşeküürlerim, cabası.

Selamlar, ıpad için otg usb bağlantı kablosu lazım. Eski ıpadler için farklı, yenileri için farklı uçlar var. Bu kablonun diğer ucunu da yazıcılarda kullanılan usb kablosuyla bk 5 in usb bağlantı yerine (kare gibi olan usb) takabilirsiniz. Geri kalanı yazılım işi, onu bilmiyorum. Kablo yeni ıpad için şöyle bişey:

Hiç bir mecburiyetiniz olmamasına karşın gösterdiğiniz hassasiyetten dolayı sizi tebrik ederim. Elinizden geldiğince yardımci olmanız siteye bir örnek !1! Takdire şayansınız. Boş teşekkürlerle geçiştirmeyen yardımcı olmak isteyen dolu bir insan olduğunuz belli. Onca kimsenin ihtiyacı olmasına rağmen. Üstadım, açıkça belirteyim. Aldığım alet İpad 2 model. Tek derdim, kamera bağlantı kit' ini zaten bilmekteyim. Üstünde önemle durduğum konu Bk5or' un üstünde bulunan acayip bir çıkış modülü. Elektronik bilgim olmadığından, sade bir vatandaş olarak ne tür bir ara kablo kullanmam gerekir, bunu gözüme, gözüme dürt. Ki bende aldıktan sonra pişman olmayayım. Açıkçası resimle bildirirsen, daha sana ne diyeyim. Çoğu diyecekki, git Tünele veya Zuhal müziğe. Bunu bende biliyorum ama malumunuz artık her şey internette en azından yarı fiyatına ve hatta çok daha düşük. Örnek: İpad 2 yi yılbaşında 9 taksitle 500TL. ye sıfır, Bimeks ten aldım. Bir günlük promasyonundan. Diğer şeyleri hesap ediniz. Sevgilerimle kal güzel kardeşim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Nazik cevabınız için teşekkürler. Bu sitede herkes elinden geldiği kadar birbirine yardımcı oluyor. Bundan mutluluk duyuyoruz. İpad 2 kablolarının orjinalleri hem zor bulunuyor, hem pahalı sanırım. Benim ucuza aldığım kablo samson midi klavyeyi ipade bağlarken sorunsuz çalıştı. Sizin ihtiyacınız olanlar aşağıdaki kablolar gibi olmalı.

Kolay gelsin :)

Bu videoyu bende izledim ama yetersiz geldi. İnşallah bk sahibi olursunda ne demek istebiğimi anlarsın. Yinede hassas davrandığından ve ilgilendiğinden teşeküürlerim, cabası.

teşekkürler inşallah bende bk 5 sahibi olacağım roland türkiye bu konu hakkında açıklayıcı bi video yapması lazım hiçbiryerde tam bir bilgi yok...

Tekrar hoşgeldiniz :)
Normal usb type A. Diğer size acaip gelen usb B. Yani usb a to usb b kablo'ya ve kamera connection kit'e ihtiyacınız var.

Çok teşekkür ederim Ömer' ciğim. Sana özelden bir yazı yazmıştım, eline geçtimi? Malum gönderdiklerim görünmüyor. Yoksa beni yasaklaramı aldın diye düşündümde. Burada bu da varma bilmiyorum. Neyse netice itibariyle az bir geçmişte atıştığımız halde bence KARDEŞ olduk sonunda. Tabiiki kabullenirsen. Esas mesleğin benim gibi müzik değil, çok iyi biliyorum. Ama sendeki müzik aşkı (ben gibi çok fazla ve hatta ve hatta hiç bir maddiyat değilde tamamen bu akış içinde) olduğundan ne mutlu sana. Tıraşı bırak esas duruşa geç diyeceksin! Velhasıl, ipad' la ilgili yaptığın açıklama her ne kadar anlamasamda kağıta not edip elektronikçimi olur, ilgili başka yer mi olur araştıracağım. Sosyal kültürüne ve bilgine hayranım. Bu yazıyı okuyan ve katkıda bulunan diğer 2 arkadaşında hakkı' nı ödeyemem. Hepinize çok teşekkürler, ama beceriksizliğimden yine paçanıza asılacağım bilmiş olun. Son sözüm; menfaatten çok üstün olan maneviyattır. Varmı aksini iddia eden!!!!!!! ;);););););)Güzel kardeşlerim !!!!!!!! ;););););)

Moderatör tarafında düzenlendi: