• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland e 70 mi g600 mu?

pianistcan

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA1X
Arkadaslar evde muzik yapmak icn alcm. daha Once korg pa 55 tr kullandm. suan maddi sikintilardn dolayi korg pa serisi alamyrm. roland dusunuyrm. bna lazm olan gercekci sesler ve dogu (asma davul, bendir vs.) ritimleri. roland g600 ve e70 hosuma gitti szce hangisi? smdidn yorumlarnz icn tskler

Cevap: Roland e 70 mi g600 mu?

kardeş g 600 derim çünkü dişi bir alet rtim beğenmezsen istediğin gibi siler yenisini yüklersin yada kafana göre sen yazarsın bence 600 derim. hem satarkende hemen elden çıkartabilirsin hala tutulan bir alet.

e70 de 8 tane kart, 8 tane kendi yazabileceğin ritim hafızası mevcut. ayrıca e70 e 5 adet şarkı yazabilirsin. mesela piyasadan hafıza kartı alıp yazdığın ritimleri bu karta kaydedip, orgun hafızasından sildikten sonra yeniden yazarsın. istediğin zamanda karttan geri alırsın.

user programlarda, şarkılar da aynen böyle..

.
Nacizhane benim önerimde eğer ikisi arasında bir seçim se G600 derim.
Yamaha A1000 de düşün.

eger iki roland arasında kaldıysan ikisinide kısa bir süre kullandım g600 derim ben biraz daha para çıkabilirsen sırayla a1000tr veya or700plus ta öneririm alacağın alet hayırlı olsun

saolun dostlar bende g 600 den yanayım.. yamahalar da pitch bend sorunu yaşıyorum malum dik pitch bend. roland veya korg düşünüyorum.. korg pahalı kaçıyo biraz şimdilik g600 alcam.. yorumlarınızla beni aydınlattığınız için tşkler...

zaten kardeş e70le g 600 u karsılastırmak bıle hata e 70 g 600 le kıyaslanabılecek bı alet degıl g 600 e serısıyle kıyaslama kıyaslanmaz...

evde kullancaksan g600 al ama düğünde kullancaksan senin yerinde olsam korg i3 alırdım çünkü ritimler sert vuruyo sert ritmi sevdiğim için diyorum tabiki siz daha yumuşak bi ton arıyosanız g 600 de güzel baba alet

g600 le e70 kıyaslamak yanlış denmiş ama e70inde üstün olduğu taraflar var..

----

1- g-600 de şarkı yazmak için kanal kaydı yok. e70 de ise 5 kanal şarkı kaydı var.

2- g-600 de şarkı hafızası yok. e-70 de 4 adet var.

3- g-600 üzerine sadece 8 ritim alabilir. e-70 ise hem karttan hemde kendi üzerine yazılan 8 ritimi hiç yüklemeden çağırabilir.

4- g-600 de yeni sesler var ancak e-70 de de belirli yollar izlenerek ortaya çıkan yeni ses bankaları var. ve bu sesler g-600 de yok.

5- e-70 de hoperlorler ve tempo tekerleği bulunuyor. ayrıca menülere girmeye gerek kalmadan yapılabilecek balans ayarı da ön panel de mevcut..

6- g-600 de disket var derseniz e-70 de de kart var ve bu kart disket ne yaparsa aynını yapabiliyor. (şarkıları, ritimleri ve user sesleri kayıt etmek/yüklemek şeklinde)

7- e-70 de türk müziği için kullanabileceğiniz eski tarzda da olsa 4-5 ritim mevcut. g600 de ise sadece batı ritimleri var..

yani görüldüğü üzere e-70 de de üstün özellikler var. öyle sırf yeni diye üstün olamaz türünden laflar etmeye hiç gerek yok.

sayın pianist_& arkadasım benden tecrubelı olabılırsın orglar konusunda buna lafım yok ama bende bır cok org kullandım gercekten roland g serısının tadını hıcbır aletten alamadım kı e serısı rıtmlerı teneke gıbı bu benım dusuncem karalamıyorum e serısını korgun i serısıyle esıt deger goruyorum ben i 3 te kullandım altı ay sattım aldıgıma pısman oldum bı alet ancak bu kadar teneke olabılır... e serısının seslerıne lafım yok ama rıtmlerı bana gore hos degıl