• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland E-86 MI Yoksa E-40 MI?

Cevap: Roland E-86 MI Yoksa E-40 MI?

ben müziğe e-40 la başladım ondna önce klavyenin tuşuna bile basmamıştım kullanımı kolay pratik ve basit bir cihaz ama bir süre sonra içindeki ritimlerden olsun seslerden olsun sıkılıyor insan... beni 5 sene kadar idare etti 3-4 ay önce 600 lira gibi süper bir fiyata sattım aleti ama gerçekten bırakın birtek sorunu çizik bile yoktu üzerinde yinede alan olmaz diye ilan koymuştum biraz uzun sürdü satılması paraya da ihtiyacım yoktu ama satıldı sonuçta

e-86 ile ilgili bir bilgim yok ama e-40 tan daha üst bi model olduğu için o da en az e-40 kadar iyidir

bana sorarsan hangisinin temizini ve ucuzunu bulursan onu almanı öneririm yada yukarıda da arkadaşların belirttiği gibi g-600 vs düşünebilirsin

eğer bu işe yeni başlayacaksan basit ve pahalı olmayan bi cihaz işini görecektir tek tavsiyem çok para vermemen yönünde olacak

Bence o aletlere artık para verilmez. Maddi olarak düşünüyorsan, en azından Yamaha A300 TR v2 almanı öneririm. Biraz daha artırabilirim dersen A1000 TR alabilirsin. Karar senin.

Roland G600 G800 almanı öneririm.
A300tr hastalığı var forumda ama ben hiç beğenmedim, tuşesi oyuncak org gibi, beğenmedikleri 1995 den de eski üretim olan roland e40 tuşesi bile a300tr gibi yeni bir alete göre harikadır. Ayrıca a300tr ile g600 arasında kalırsan benim fikrim g600dür çünkü sınırsız içerik vardır ritim bazından, ekle sil vs. A300tr de sadece doğu seslerinden var saz vs. Ama oradaki saz sesine yakın ses de g600de elde edilebiliniyor. Yani g600'e vereceğin parayı sırf fazladan bir kaç ensturman var diye a300tr ye verme bence.
Ben olsam vermem Roland'ın sesleri daha kalitelidir. Piyanosu piyanodur, saksafonu saksafondur, klarneti klarnettir. A300tr de yeni drum kitler var fakat rolandın kitlerinden kat kat üstün değil.

Sıralama yapıcak olursak; E40 - E86 - A300Tr - G600 - Gw8 şeklinde olur benim tercihim.

roland tavsiye ederim her zaman ilk başlarda.e 70 ve g600 kullandım.ama e 40 mı e 86 mı dersen e 40 portatif hafif arap kitli e 86 disketli midi ritim açısından arap kitsiz daha zengin fakat ağır hantal.ben e 86 derim.çünkü ağır ve hantal olmasına rağmen pa2x kullanıyorum...

g600 ü şuan kullanıyorum 2 senedir tık demedi rolandın yaptığı aletler taş gibidir a300tr de ses geçişlerinde sorun aluyormuş öle diyor arkadaşlar bide g600 deki saxo lead string tarzı sesler daha dolgun...

Rolandın tadı bambaşkadır.. daha hiç çalmak nasip olmadı ama g600-1000 serilerini dinledim çok hoş slow ları var, Slow ritimlerin tadı kesinlikle a300tr ile kıyaslanmaz..

Ama iş düğüne geldiği zaman a300tr kesinlikle roland gw8 e bile kafa tutacak alettir..(eğer aletteki setiniz güzel ve aleti pratik kullanıp tamamen çözmüşseniz..)

a300tr ile program yaptığım zamanlar oldu.. tek sıkıntı yaşadığım nokta orj ritimleri kullanmayıp user deki ritimleri kullandığım için halaydan oyun havasına geçerken durduruyordum orgu.. geçişler sıkıntılı, düğünde insanı zor durumda bırakıyor.. eğer zor durumda kalmamak istiyorsanız a300tr ile orjinal dandik ritimleri ile çalacaksınız :D a300 ün v1 -v2 sinide çaldım.. orj ritimleri piyasada iş yapmaz,yapsa bile tad vermez.. ben 4 yıldır bu cihazı kullanıyorum denemediğim ritim kalmadı, en sonda a1000de yazdığım ritimleri kullanmaya başladım alet belirli bi kalıba girdi.. a300tr nin eksiklikleri olsada Türk sesleri konusunda kesinlikle Rolandın hiç bi cihazı ile kıyaslanmaz.. a300 deki zurna pa80 de bile yok (507. ses düz zurna) bu kadar iddialı konuşuyorum... zurna sesi çok güzel..

benim sana tavsiyem a1000tr al , a3ootr kadar sampleleri güzel değil ama ritim ve ses geçişleri konusunda çok rahat bi alet... kafanı karıştırmasınlar forumda..Roland artık eskidi , alırsın sorun çıkartır orası burası.. git temiz bi a300 yada a1000tr al