• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland e-a7 görüşlerinizi alalım konu açalım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Roland e-a7 görüşlerinizi alalım konu açalım

ömer faruke "yapabiliriz" derken senin söylediğini kastetmiştim zaten. Benim diğer yorumum genele, herkese sunduğum artı bir öneri. 128MB. az yetersiz iddia edenler var. Onlara sadece bir fikir vermek istedim. Yani 128MB. diye gözde büyütmek sorun haline getirmek gereksiz. Hem Korg'dan direkt aldığın ses hiçbir zaman stüdyo ortamında aldığın tonun yerini tutmaz. Sample programıda gerekebilir bazı durumlara göre. Ben kendi açımdan gerek duyuyorum en azından. Misal: Kayıtta tremola çalan bir darbukayı sample programı kullanmadan tek zamanlı vuruşlara nasıl bölecen peki?

Hayir demek istedigim direk alabilir sample o dedigin kadar bilmem affola

Ritimler de sesler kadar önem taşıyor arkadaşlar. 128MB. içinde çok sağlam sample kullanıcı drum kitler de oluşturulması şart ki E-A7 kullanım amacına tam hizmet edebilsin. Ben üstüne basa basa ekli olduğum grup sayfasında bunu dile getiriyorum. Sizler de ritim konusundaki tüm eleştirilerinizi yeteri kadar dile getirin ki E-A7 ritimleride dolu dolu kaldıracak yeni yeni kullanıcı sample perkisyonlarla karşımıza gelsin. Gelsin ki bu ritim konusunda hayal kırıklığı yaşamayalım. Kaldı 3 hafta. Giderek sabırsızlanıyorum. Bu 3 hafta bana sanki 3 yıl gibi geçecek.

Aynen bende diyorum isteklerimizi soyleyelimki yerine getirilsin ağlamayan bebeğe meme yok ama aksi taktirde ea7 den beklentilerim olmassa bu ketron sd7 ye bakacam ki oda bira zor gorunuyor pahali yani oda olmassa istemeyerek pa600 alacam :( oyuzden ea7 den yuksek seyler bekliyorum

görüşlerimizi hemen yapalım bk5 e olan çalışmaları ve kenara atılmışlıkları bildiğim için çöpe atılacak param yok saygılar

Ea7 için şunları söylemek istiyorum. Alet hakkında pek bir bilgim yok fakat efekler konusu bk5 i baz alacak olursam yetersiz. Ben amatörce klavye çalan birisiyim. Ses editleme konusuna pek hakim olamayabilirim fakat phaser efekti korg gibi değildi mesela. Korgta nylon gitara phaser verseniz bile elektro bağlamaya benzerdi ama bk5 te böylr değil. Bk 5 te 2 sesi birleştirebiliyorsunuz fakat tek efekt veriyorsunuz. Yani reverbli kaval ve lesli elektro aynı anda mümkün olmuyor. Bir diğer konu ise ea7 için yazılacak ritimler bk5 kitlerinden de yazılırsa çok iyi olur. Böylelikle bk5 için destek devam eder. Mesela 10 ritim yazıldı. Bunlardan ikisi bk5 kitli olsa fena olmaz yani. Şimdilik benden bu kadar. İyi forumlar.

Wawert amatör olduğun belli naylon gitara efekt verip niye elektro yapalım orgta sample alma özlleği var direk elektronun samplesini alirim ve daha kaliteli olur değilmi

Wawert amatör olduğun belli naylon gitara efekt verip niye elektro yapalım orgta sample alma özlleği var direk elektronun samplesini alirim ve daha kaliteli olur değilmi

Beni yanlış anladın kardeşim. Tabiki nylon gitardan elektro bağlama sample yapmak değil derdim. Fakat bk5 te bulunan mfx efektler gördüğüm kadarı ile 84 adet ve yetersiz. Korgtaki nylon gitardan yapma sampleler bk5 in elektrolarından güzel. Tabijki görecelidir. Ama dediğiniz gibi ben sıradan amatör bir çalıcıyım. Yanlış gözlemlemişimdir.

Konu kapalı..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...