• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland e-a7 görüşlerinizi alalım konu açalım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ömer faruk

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Arkadaşlar herkes sustu neden bare konu açalımda hareketlilik gelsin ea7 görüşlerini almak set hakkında ne düşünüyorsunuz kim set yapsa daha iyi diyorsunuz eksikleri neler .

Cevap: Roland e-a7 görüşlerinizi alalım konu açalım

Ürün ortaya bi çıksın da fazlasıyla hareketli olacak zaten :)

ea 7 yi henüz incelemiş değilim .bu yüzden kendi öngörülerim ile yorum yapacağım.

ea 7 de işin içine sample ses ve sample drum kit girmesine rağmen diğer rolandlarda da olduğu gibi tamamen birbirine bağlı tümleşik bir set mantığı olmayacağını düşünüyorum .yani açacak olursak sample sesleri ister tek tek ister komple bir ses bankası olarak yüklemeye izin verecek . drum kitkeri de aynı şekilde ister tek bir drum kit .yada bütün halinde user drum kit bankasını yüklemeye izin verecek .bu sayede gerek roland türkiye nin paylaşımları gerekse kullanıcıların sample ses drum kit paylaşımları ile bir çok farklı tınılar duyma imkanı ortaya çıkacak.
buradaki tek zorluk bence user ritimlerde olabilir farklı bir setten aldığımız ritim orga yüklediğimizde ritim elementi olan user drum kit ve varsa sample sesinde yüklenmesi gerekliliği ki bu drum sample kullanan aletlerin tümünde benzer şekilde..

yani ileri aşamalarda ritim paylaşımları sözkonusu olduğunda stl dosyasının yanında sample drum kitide paylaşmak gerekecek .

sample seslerin oluşturulmasında ve editlenmesinde kullanıcıya güzel ve kolay imkanlar sunacağını düşünüyorum + olarak legato özeliğide var. ilerleyen dönemde 84 olan mfx sayısının güncelleme ile arttırılmasıda güzel olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Abi yorumların beni sevindirdi ins hepimiz için güzel bi org olur bu arda affına sığınarak mfx nedir ne işe yarar

Abi yorumların beni sevindirdi ins hepimiz için güzel bi org olur bu arda affına sığınarak mfx nedir ne işe yarar

mfx :multi-effects processors

aletten çıkan bütün seslere verilebilen hazır efekt ayarları .

bu ayarların ön tanımlı halleri kullanıcının isteğine göre değiştirilebiliyor. ve user ses uzerinde yada drum kit üzerinde yada bir ritim kanalında senin düzenlediğin şekilde kaydedilebiliyor.

Bu alet yut dışında epeydir var. Öyle şöyle uçuyor kaçıyor diye bir yorum duymadık. 128 mb a ne koyarsan onu alacaksın. Ne konacağını da daha önceki markalardan iyi kötü tahmin edebiliriz.

Evet roland ea7 bayadir burda satista

ben gitim ve denedim alet kulanisi bk5 e göre cok pratik ve daha derli toplu
üzücü noktalardan bitanesi icindeki ritimler bk5 in ritimleri artik bizim icin (yurt disi) yani türkcelestirmek mümkün degil
yani rolandin suan yaptigi rom calismalardan bizler kesin faydalanamiyoruz

burda pek cok tutulmadi dügün isine gidenlerin cogu hala korgla yolarina devam etmektedir
birde kendi görüsümce orgu biraz daha genis yapabilirlerdi sahsi görüsüm tabi bu

burda cok tutulancagini sanmiyorum ama türkiyedeki calismalardan sonra türkiyede belki tutulabilecegini düsünyorum

saygilarimla

Evet roland ea7 bayadir burda satista

ben gitim ve denedim alet kulanisi bk5 e göre cok pratik ve daha derli toplu
üzücü noktalardan bitanesi icindeki ritimler bk5 in ritimleri artik bizim icin (yurt disi) yani türkcelestirmek mümkün degil
yani rolandin suan yaptigi rom calismalardan bizler kesin faydalanamiyoruz

burda pek cok tutulmadi dügün isine gidenlerin cogu hala korgla yolarina devam etmektedir
birde kendi görüsümce orgu biraz daha genis yapabilirlerdi sahsi görüsüm tabi bu

burda cok tutulancagini sanmiyorum ama türkiyedeki calismalardan sonra türkiyede belki tutulabilecegini düsünyorum

saygilarimla

Hocam bu alette yamaha a 3000 deki gibi arpejyatör varmı ?

Aytug Ustam

aletin ritim ve ses bölümlerine bakma firsatim oldu
tam detayli aleti inceliyemedim asil musik storeye gitme sebebimde yamaha a 3000 di
sagolsun Erkan ustada biraz yamaha hakinda bilgi verdi iste o esnada rolandi denedim fakat dedigim gibi detayli incemeler yapamadim menulere girisleri ritimleri secme konusu veyada sesleri secme konusunda cok pratik ve kolayca yapilmis bk5 ten daha cok güzel diyebilirimritimlerde dedigim gibi bk5 teki ritimlerin aynisi seslerde öyle

saygilarimla

Moderatör tarafında düzenlendi:

Teşekkür ederim. Saygılar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...