• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland e-a7 görüşlerinizi alalım konu açalım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Roland e-a7 görüşlerinizi alalım konu açalım

Ertan bey burası dediginiz yer yurt dışimi yoksa Türkiye icerisimi

Bk5 le aynı ses ve ritim olması önemli değil sample alması yeter bence ensturmanini takip sample alabilmen bile yeter olmadı Korgun seslerini kitlerini direkt alabilirsiniz :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Aytug Ustam

aletin ritim ve ses bölümlerine bakma firsatim oldu
tam detayli aleti inceliyemedim asil musik storeye gitme sebebimde yamaha a 3000 di
sagolsun Erkan ustada biraz yamaha hakinda bilgi verdi iste o esnada rolandi denedim fakat dedigim gibi detayli incemeler yapamadim menulere girisleri ritimleri secme konusu veyada sesleri secme konusunda cok pratik ve kolayca yapilmis bk5 ten daha cok güzel diyebilirimritimlerde dedigim gibi bk5 teki ritimlerin aynisi seslerde öyle

saygilarimla
Ertan usta. E-A7'de ayrıyetten Roland'ın fabrikasyon davul kitleri arasına eklenen yeni oryantel davul kitleri de (EEU Oriental, Oriental Kit, OrientalMix1, OrientalMix2, Tch New OR) mevcut. Bu yeni oryantel davul kit tonlarını denediniz mi hiç peki?

Hayirli aksamlar

ustam burasi deyince almanya demek istedim yani yur disi demek istedim

bugulu usta drum kitlerine bakmadim roland ea7 benim görüsümce bk5 ten cok cok pratik ve iyi diyebilirim(bk5 kulandim)
daha öncede demistim asil amacim bayiye gitmemin sebebi yamaha a 3000 e bakmakti o esnasinda roland ae7 yi biraz denedim menu girisleri arti seslerin degistirmesi ritimlerin degistirmesi bk5 ten cok daha iyi onu söyleyebilirim
inanin eyerki roland türkiyeden bana gelen mailde (evet sizde bu yapilan calismalardan yararlanabilirsiniz) demis olsalardi gözü kapali orgumu degistirecektim
ama olumsuz mail gelince degistirmeme gerek kalmadi

misal sesleri ekranda ayni yamaha gibi hatirladigim kadar 8 ses degistirebiliyorsunuz ritimlerde ayni 1sayifa 2 sayifa diye ekradan 8 er ritim veya ses i aninda degistirebiliyorsunuz
dikatimi ceken bir konu daha ton cok harika yani tonlamasi cok net ve düzgün geliyor kulaga zaten yakinda türkiyede satisa baslarsa hem yapilmis calismalarla daha saglikli bilgiler elde edebilirsiniz ben orgu sadece öylesine görüp biraz kurcaladim

hosumada gitmedi degil

saygilarimla

Moderatör tarafında düzenlendi:

Anladım Ertan usta. Ben yurtdışına satılanlar dahil bütün E-A7'ler için söylemiştim. Şayet şuan Nisan sonuna kadar Japonya ve EMO güncellemesini beklediğinden dolayı Türkiye'deki stoklarda bulunan E-A7'leri deneme olanağımız
yok. Mayıs başında satışlar başladığı zaman anca deneme fırsatı yakalayabilcez. Biraz olsun merakımı gidermek için sormuştum. Teşekkürler.

Acaba özel setler yapılırmı bi setle yetilmezki korg gibi olması lazm set bol olması lazm

Yapılabilir tabi. Neden olmasın? İstedikten sonra 128MB. ram içine epeyce yüklenebilir.
Önemli olan sazına tam hakim olan bir müzisyen, iyi ve kaliteli kayıt yapılabilecek bir
bir stüdyo ortamı; bilgisayar teknolojisini iyi kullanan, sample işinden iyi anlayan bir tonmaister. Ben şahsen İzmir'deki evimde Roland G1000'den Windows 7 yüklü laptopuma mikrofon girişinden "GOLDWAVE" diye bir program sayesinde sample ton yükledim sonra program içinde oluşturduğum ses dalgasındaki fazlalık yerleri kestim. Program'ın efekt fonksiyonunda da pitch bend ayarı yapıp wav formatına çevirip sakladım ama tam istediğim gibi olmadı. Üç günlük İzmir ziyaretinden sonra yarın yola çıkacağım için vaktim yetmedi. Bana epeyce uğraşacak vakit lazım böyle işler için. E-A7 satışlarına üç dört hafta kaldı ama beğenip de satın alırsam belki direkt E-A7'ye bağlarsam klavyeyi daha iyi bir ton elde edeceğim tahminimce.

Acaba özel setler yapılırmı bi setle yetilmezki korg gibi olması lazm set bol olması lazm[/QUOTE
Türker şentürkü bılırsınız
Türker beyle E A 7 hakkında yazışmıstım eger roland Türkiye isterse elımden gelenı yaparım demıştı

şu an için sadece emo çalışması olacak
roland bünyesinde olan mühren ve ömerinde sitede ücretsiz setleri olacak
sonrası için birşey söyleyemem

Buğulunatom sample programina gerek yokki ea7 direk olarak ensturmanini bağlayip sample alabiliyorsun işte diyorumki acaba korgtan sesleri cekebilirmiyiz davul lari felan sample alabiliriz diyorum ben :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...