• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

roland ea7 görüslerim

ertan1970

-Altın-
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa 600
Merhaba Ustalar

ea7 yi gecen persembe günü aldim ve sizlere az olarak simdiki görüslerimi söylemek istedim

ea7 de simdilik gerekse ritim ve ses konusunda sikayet edemem yilarca korg kulanan kisi olarak degisim yapip ea7 yi terci etimemde pisman degilim önceleri roland gw 8 ve bk-5 or kulanip ve cok pismanlik duymus korga cok büyük zarar ile geri dönmüstüm ama ea7 de simdilik hicte pisamnlik duymuyorum

kulanisi ea7 nin zor gibi görünsede cokta zor degil performanc seslerini kayit yapip her an seslere ulasabilirbir sekilde kendinize ses yapabilirsiniz ayni sekilde ritimleride
ses tonu cok hosuma giti sesler drum olusn perceksion olsun tane tane kendi apörlerinden geliyor sampel atma özelligini daha cözemedim o konuda sampeleri bize roland tr den bir paket halinde sunulsa bence daha iyi olur istedigimiz sesleri kendimiz düzenleriz
suan cok konu hakinda bilgi veremiyorum cünkü bende orgu cözme asamasindayim roland tr dede video olarak kolaylik var baze konularda aydinlatmalar var bu konudada rolandtr ye tesekür ederim

set yükleme konusunda cok memnun degilim cünkü 105 mb set tamtamina yüklemesi 1 saatimi aldi
bu konuyu mail olarak roland almanya bayisine bildirdim mailme cevap geldi ve bu konuyu japonyadaki ana yerine dile getirdiklerini yazili olarak bana geri gönderdiler (bunla ilgilenirlermi bilmem) ama en azindan bildirdim

saygilarimla

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: roland ea7 görüslerim

e usta her gün set yüklemiyeceksinki bi kere yükleyecen 4 5 ay kullanacan.

peki üstad bir soruda ben sorayım bende aldım roland E-A7 arkadasım su an inceliyor hersey iyi ama acemi bir insanın kullanacagı org degil çok tefaruat isteyen bir org diyor bizi sıkan o degil ritimden ritime geçisler cok yavas diyor 40 saniyede felan geçiyor diyor gerçekten böyle bir olay varmı yoksa hata bizdemi bilgisi olanlar acıklarsa sevinizim tskler

İyi bayramlar üstatlar. Ben cihazı kısa bir süre denedim. Tuş sertliği beni rahatsız etti. Tuşlar kaliteli duruyor ancak sanki yayları çok sert gibi basmaya direnç gösteriyor. Zamanla alışılır tabiki ama önceden kullandığım roland prelude'e göre tuşlar daha sert. ea7 tuşları Roland e 60 tuşlarına benziyor. Bir klavyeyi iyice denemeden duymadan almamak lazım. Zaten alışmak aylar alıyor. Sadece şahsi görüşüm, alanlar alınmasın lütfen...

macera aramayın şimdilik korg

Bu cihazı kullanan arkadaşlar;
Barak'ın setinde aşağıdaki videodaki yaylı var mı?
Deneyeniniz oldu mu?

cihazi cok az bir zaman kulandim 3 gün ama geri verip yamaha ile degistirdim cünkü aldigim cihazda cikislarda sorun vardi bende aldigim yere geri ihade edip yamaha ile degistirdim

o yayili yoktu benim kulandigim dönem simdi varmi bilmiyorum emreyusuf usta bir ritimden baska ritime 40 saneye beklemek bende yoktu hata baska orglardada böyle bisey hic duymadim veyada yasamadim 40 saneye cok uzun bir süre

saygilarimla

cihazi cok az bir zaman kulandim 3 gün ama geri verip yamaha ile degistirdim cünkü aldigim cihazda cikislarda sorun vardi bende aldigim yere geri ihade edip yamaha ile degistirdim

o yayili yoktu benim kulandigim dönem simdi varmi bilmiyorum emreyusuf usta bir ritimden baska ritime 40 saneye beklemek bende yoktu hata baska orglardada böyle bisey hic duymadim veyada yasamadim 40 saneye cok uzun bir süre

saygilarimla
Yamahanın hangi modeli ile değiştirdiniz? A3000 mi?
Aralarında kıyaslama yapacak olursanız, sound farkı, kullanım kolaylığı vs bakımından yorumlarınız nedir?
A3000 5250TL- E-A7 4000TL.
Arada 1250 tl fiyat farkı var.
Sizce hangisi tercih edilmeli?

yamaha psr s770 ile degistirme yaptim ustam ama degisim yapmadan önce bilgiler edindim
yamahayi ilk eve getirince ama dedim buda ne sonra emrah beyin psr s770 e yaptigi seti alinca org sanki havaya uctu bambaska bisey oldu simdi ise basinda kalkmak bile istemiyorum okadar cok hos olduki anlatamam

burda bisey söylemek istiyorum suan ki piyasada hangi org olursa olsun önemli olan icindeki set inanin bana hepsi herkulade yeterki set yapan ustalar el atarsa

emrah beye burdan tekrar tesekür etmek isterim sadece seti satana kadar degil hata dün bile bana mesaj yazdi

roland ea7 de seslerde bende sorun yasadim yasadigim sorun asil seslerin efekleri idi iki efek verebiliniliyor bir efek reveb ile ilgili idi ama reveb dedilen bisey anlasilmiyordu yoksa biraz sesleri efek verilirse cok hos bisey ortaya cikar bence fiyat konusuda biraz düsündürücü cünkü rekabet var onuda düsünmek gerek

saygilarimla

E-a7 konusunda kararsızım.
Daha önce A2000 kullandım ancak sound'unu beğenmedim. (Tyrosa göre)
A3000'in de çok farklı olacağını düşünmüyorum. Canlı dinlemedim tabi.
E-a7 256 mb olaydı kesin alırdım da 128 mb olması kötü oldu..