• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

roland g-1000 koma ayarı

efsane3434

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
arkadaşlar benim bi sorum olacak..roland g-1000 e nasıl koma veriyoruz ..yani mesela korgpa80de pad bölümünde 1 nolu butona basılı tutunca istenilen tuşa koma veriliyo tekrar basıncada komayı kaldırıyoruz...g-1000 de bu olayı nasıl yapıcaz ...yardımcı olursanız çok sevinirim...saygılar...

Cevap: roland g-1000 koma ayarı

koma olayı korgda gerçekten çok kolaydı.g-1000 varken halit hoca egeden tel ile yarım saat anlatmıştı.rolant sanki özellikle millet uğraşsın diye zorlaştırmış koma olayını.hocayla irtibat sağlarsanız yardımcı olabilir.saygılar....

G-1000 de fonksiyon tuşlarından koma veremezsin sadece user setlerde hazırlanmış komalı seslerden yararlababilirsin ayrıca komasız bir sese koma vermek için scale ayarından mauel olarak koma verebilirsin saygılar

G-1000 de fonksiyon tuşlarından koma veremezsin sadece user setlerde hazırlanmış komalı seslerden yararlababilirsin ayrıca komasız bir sese koma vermek için scale ayarından mauel olarak koma verebilirsin saygılar

Roland G-1000 de scale var mı da???.....

roland da once protec i on dan of seklıne getirip sonra ıstedıgın sese komanı ver..sonra varsa transpozeni de ayarlayıp user proagramına kaydet her cagırdıgında o banktakı sesler verdiğin koma ve transpoze seklıyle senın emrin dedir........

Roland G-1000 de scale var mı da???.....

roland da once protec i on dan of seklıne getirip sonra ıstedıgın sese komanı ver..sonra varsa transpozeni de ayarlayıp user proagramına kaydet her cagırdıgında o banktakı sesler verdiğin koma ve transpoze seklıyle senın emrin dedir........

Koma ayarına scale ayarı deriz biz :D

istediğin gibi koma ayarı yapar lazım olan yer de PAD 1 ve ya PAD 2 yi ayarlayıp koma girer çıkar işallla.
şimdi anlatıyorum........PARAMETRE ye gir.tune yi gör, basarak yandaki F 2,li butona gir.önce koma ayarları yap.oradan CONTROL e gel , F3 buton control e girirnce solda ki PAGE ( ekranın solunda ki )aşağıya butonun dan yürü 6 cı sayfaya gel.karşına PAD bölümü çıkcek PA1 ve ye 2 yi UP1/2 Scale durumuna getir (alttaki yuvarlak potansdan) EXİT e bas çık kontrol org un üstünde ki PAD 1 geçer koma lasım olunca bas girer bas çıkar.
fazla bilgi için ise bana ulaşabilirsen aciiiip faydam dokunur.6-7-8-9 set i karıştırarak süper ritmler yapılabilmekte daha bi sürü işlem .kolay gesssin işalla.....Roland G 70 kullanmaya devam ediyorum.......

Moderatör tarafında düzenlendi: