• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland g600 tuş sesleri yardim

eenneess5467

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
merhabalar. roland g600 umde tuslara bastigim zaman bazilarindan cok az ses cikiyor bazilarindan normal. ama tuslarda bozukluk yok daha once kullandigim oyuncak tarzi orglarda da boyle bi sey vardi ama bi tusa basinca duzeliyordu. bu orgda bunu nasil yapabilirim.simdiden tesekkurler

Cevap: Roland g600 tuş sesleri yardim

Arkadaslar cok acil yardim bekliyorum lutfen yaa piyano tuslarinin cogundan ses cok az cikiyo bazilarinda cok fazla cikiyo. bunun bi ayari varmi. org tertemiz tuslarda bise yok

tuş lastiklerinin değişmesi veya tuşların bastığı lastik içersindeki kömürleri ince zımpara ile temizle iş tamam.....

dostum, sorun tuş hassasiyetinin acik olmasi olabilir mi? ben orgu dun aldim kuklanmayi bilmiyorum. tus hassasiyeti nerden ac kapa yapiliyo

onun içine biraz para sıkışmış hocam...
tuş lastikleri zamanla işlevini yitirmiş ya da yitirmek üzere olabilir... ki bu çok normaldir.

ama bazen ardarda basinca normal caliyo.yani lastjklerden falan degil gibi sorun sanki. tus hassasiyeti (sanirim sustain) olamaz mi

bu orgta tus hassasiyeti var mi? varsa nasil kapatabiliriz

Touch diye bir tus varsa ona bas. Yamaha A1000 de oyle.

"one touch" var ama o degil galiba