• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland GW-8 USB Sorunu

CanErik

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Korg PA600 QT
Herkese Merhabalar;

Yaklaşık 2-3 hafta önce sıfır olarak aldığım Roland GW-8'e bugün USB takmak istedim. Şarkılarımı yedekleyecektim. Kullanma klavuzunda USB diskin FAT formatında olması gerektiği yazıyordu. Ancak ne FAT ne de FAT32 fark etmiyor, USB'yi orga taktığımda ve Utilities kısmından USB Format ekranına geldiğimde USB Not Ready yazıyor.

Kullanma klavuzundan USB Not Ready hatasının açıklamasına baktığımda USB doğru yerleştirilmemiş olabilir yazıyor.

Bu hatayla daha önce karşılaşan oldu mu? USB diskin boyutu ile alakalı olabilir mi? Ya da aldığım ürünün USB kısmı bozuk olabilir mi?

Şimdiden cevabınız için teşekkürler.

Cevap: Roland GW-8 USB Sorunu

farklı bi usb denediniz mi?

Kingston'un iki tane USB'sini denedim (ama aynı model) onun dışında da bir tane promosyon olarak aldığım üzerinde şirketin ismi yazan USB denedim ama sanırım o çok kaliteli değildir zaten...

Aldığım sorunlar şu şekilde;

Orgu açıp kapattım ve sonunda FAT ile biçimlendirdiğim USB'yi gördü.
USB format kısmına geldiğimde artık USB Not Ready yazmıyordu bunun yerine formatlamaya başlıyordu ancak işlem sonunda Write Error demeye başladı bu sefer de...

USB'yi çıkarıp bilgisayara tekrar taktığımda GW8 ismini verdiğini gördüm USB'ye...
Ancak içinde bir Roland klasörü vardı bunda da Song gibi bir klasör vardı ve içi boştu...

Sorunum ne olabilir :S

Şimdiden herkese teşekkürler.

usb ler 2gb tan fazla olmazsa daha sağlıklı sonuç alınıyor diye biliyorum...Denediğinz usb bellekler kaç gb

Üçü de 4 GB'lık modellerdi. O halde gidip 2 ya da 1 GB flash bellek alayım madem umarım bu sorunu çözer... Bu arada GW-8'de çalıştığını bildiğiniz bir USB markası var mıdır acaba hani şansımı arttırmak amacıyla :)

Değerli cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

arkadaşım, sen 2 GB boyutlu bir USB disk al.ama sadece roland gw-8 için kullan özel olsun. ben öyle yapıyoru. usb belleğin bozulmaması için bilgisayardan güvenli bir şekilde kaldırın seçeneği ile ve orgu kapatıp usb belleği çıkarma ile daha uzun ömürlü olur.

Piyasada resmen 4 GB'tan aşağı flash disk kalmamış :D Yarın daha büyük bir mağazaya bakayım akşam vakti çok yere bakamadım. Yardımlarınız için çok teşekkürler, aldığımda sonucu burada paylaşacağım.

Umarım sorunun hallolur ben sandisk in 2gb lık belleğini kullanıyorum gayet hızlı ve sorunsuz şekilde çalısıyor...Kadirin dediği gibi sadece gw8 de kullan...

Piyasada resmen 4 GB'tan aşağı flash disk kalmamış :D Yarın daha büyük bir mağazaya bakayım akşam vakti çok yere bakamadım. Yardımlarınız için çok teşekkürler, aldığımda sonucu burada paylaşacağım.

aynen 4 ten düşük bulman zor ben ılk toshıba usb aldım 4 gb çalıştırmadı ama sanırım usb bozuktu arastırdım kingston 2gb buldum 2 tane aldım 2 sıde canavar gibi çalıştı eger 4 gbler çalıştırmıyosa telefonlara takılan küçük hafıza kartlarından al ucuna büyütücü tak %99 çalıştırması lazım...

alcağın bellek orjinal olması lazım.yoksa bellekte sorunlar yaşarsın.zamanında ben yaşadım