• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland GW 8 version 3 ???

Cevap: Roland GW 8 version 3 ???

Değerli Roland Kullanıcıları;
Forum üzerinde dolaşan GW-8 Ver.3 konusu tamamiyle asılsızdır.Bu konuda Roland'ın herhangi bir çalışması resmi olarak açıklanmadığından dolayı, bizden bir açıklama olmadığı sürece bu tür konulara lütfen inanmayınız.Bilgilerinize sunar, tüm arakadaşlara iyi çalışmalar dileriz.

Zuhal Dış Tic.A.Ş
GW8 VERSİON 3 ten beklentilerimiz:
1-kesinlikle performance kilitli kalmalıdır.style ya da başka işlem yapıldığında anahtar boşa düşmemelidir.
2-user style seçili olduğu zaman performance banklardan bir tanesi seçili style kilitlenmelidir.
3-part view performance(volume ayarları)stylelerdeki ayarlarla birlikte ilişkili olarak ayarlanıp kilitlenmelidir.Yani bir style seçildiğinde volume ayarlarıda direkt açılmalıdır..
4-world bankasına yeni sesler eklenmesi gerekmektedir(bunun version yükseltmekle mükün olabileceği ihtimalı çok düşük)
5-user style anahtarına basıldığında ilk style değil ekrana liste gelmelidir...
6-style convecter gibi hiç işe yaramayan proğram yerine style works mantığıyla çalışan bir proğram pakete eklenmelidir..
7-orgda paket olarak sunulan style ler ve tone lar çok yer kaplamakta bu yüzden aletin hızını düşürmektedir.Gereksiz style ve tone ler sistemden silinmelidir...
8-style comppasserden yeni bir style yazılmak istendiğinde yanlış vuruşları gerçek zamanda silecek bir anahtar konulmalıdır..
9-style compasser bölümündeki bazı işlevler donma ve aksaklık yapmaktadır.bu sorunların yeni bir versionla düzeltilmesi gerekmektedir.
10-İSTENİLMEDİĞİ TAKDİRDE CURSOR DAİMA TEMPODA KİLİTLİ KALMALIDIR.
11-VARYASYONLAR ARASINDA GEÇKİ YAPARKAN OTOMOTİK FILL IN SEÇİLİ OLAN VARYASYONUN FILL IN İ OLMALADIR..(bazı arkadaşlarımızın belki dikkatini çekmedi;ör 1.varyasyondan 2.varsayona geçerken 2.varyasyon seçili olduğu halde otomatik fııl ın 1.varyasyonun fıll ini çaldıktan sonra 2.varyasyona geçmektedir..yani istediğimiz fıll ıni çalma seçeneğimiz yoktur...
son söz:bu tür sorunları olmayan bir çok marka ve model aynı fiyat aralıklarıyla piyasaya sürülmüştür... biz :confused:Gw8 kullanan arkadaşlar aletin işlevselliği düşüklüğü konusunda hem fikiriz.bir an önce version yükseltilmesini bekliyoruz...Saygılarımla...

Moderatör tarafında düzenlendi:

GW8 VERSİON 3 ten beklentilerimiz:
1-kesinlikle performance kilitli kalmalıdır.style ya da başka işlem yapıldığında anahtar boşa düşmemelidir.
2-user style seçili olduğu zaman performance banklardan bir tanesi seçili style kilitlenmelidir.
3-part view performance(volume ayarları)stylelerdeki ayarlarla birlikte ilişkili olarak ayarlanıp kilitlenmelidir.Yani bir style seçildiğinde volume ayarlarıda direkt açılmalıdır..
4-world bankasına yeni sesler eklenmesi gerekmektedir(bunun version yükseltmekle mükün olabileceği ihtimalı çok düşük)
5-user style anahtarına basıldığında ilk style değil ekrana liste gelmelidir...
6-style convecter gibi hiç işe yaramayan proğram yerine style works mantığıyla çalışan bir proğram pakete eklenmelidir..
7-orgda paket olarak sunulan style ler ve tone lar çok yer kaplamakta bu yüzden aletin hızını düşürmektedir.Gereksiz style ve tone ler sistemden silinmelidir...
8-style comppasserden yeni bir style yazılmak istendiğinde yanlış vuruşları gerçek zamanda silecek bir anahtar konulmalıdır..
9-style compasser bölümündeki bazı işlevler donma ve aksaklık yapmaktadır.bu sorunların yeni bir versionla düzeltilmesi gerekmektedir.
son söz:bu tür sorunları olmayan bir çok marka ve model aynı fiyat aralıklarıyla piyasaya sürülmüştür... biz :confused:Gw8 kullanan arkadaşlar aletin işlevselliği düşüklüğü konusunda hem fikiriz.bir an önce version yükseltilmesini bekliyoruz...Saygılarımla...

hem de çok acilen yapılması lazım...şunu da ekleyeyim...

sample ses yazılamayabilir ama hiç olmasa user drum kit olayı olsun cihazda...korg i30da bile bu özellik var...bunda da olsa süper bi cihaz olur.kurtuluruz ordan burdan ritim dönüştürmekten.

Re: Cevap: Roland GW 8 version 3 ???

hem de çok acilen yapılması lazım...şunu da ekleyeyim...

sample ses yazılamayabilir ama hiç olmasa user drum kit olayı olsun cihazda...korg i30da bile bu özellik var...bunda da olsa süper bi cihaz olur.kurtuluruz ordan burdan ritim dönüştürmekten.

aslına bakarsanız i3 de bile 2 tane user drum kit var. pa800 ü sevmemin en önemli nedeni user drum kit olayıydı zaten..

Cevap: Re: Cevap: Roland GW 8 version 3 ???

aslına bakarsanız i3 de bile 2 tane user drum kit var. pa800 ü sevmemin en önemli nedeni user drum kit olayıydı zaten..

aynen yaaa.300 tl değerindeki i3te bile var bu özellik.1.000 liralık alete bu özelliği koyamıyolarsa yuh diyorum onlara başka da bişey demiyorum...

Ona bakarsanız 2000 dolarlık Yamaha S900 de de yok.(Tyros serisi harici yok) Olay pazar büyüklüğüne güvenme meselesi....

Ona bakarsanız 2000 dolarlık Yamaha S900 de de yok.(Tyros serisi harici yok) Olay pazar büyüklüğüne güvenme meselesi....

işte mustafa abi milletin korgu seçmesinin sebeblerinden biride bu,türkiyeye ne veriyosa korg veriyo,türk piyanistlerin isteği üzerine özellikler koyabilen tek marka korg,taraf tutma gibi olmasın,içimde roland sevdası vardır rolandın sesleri çok hoşuma gidiyo ama rolanddan hayır hasanat yok,rolnadın türkiyede pa 55 tr ayarında bi orgu bile yok,kimse bana kızmasın,roland g 600 e türk sesler eklemiş bağlama keman ney vs adını değiştirip piyasaya sürüyo,exr46 gw8 vs,milletin roland alması için bu orglardaki gw8 exr46 daki özellikler yetmez,
bence

kullanım kolaylığı (bakalit ekran olayını tamamen kaldırması gerek lcd ekran olması gerekir)

kit olayı

korg gibi kasaya ritim ve ses ses bankaları koyması gerekir,ses bankaları var rolandda ama 8 adet ses bankasınıjn içinde ne olduğunu bilmiyosun doğru dürüst,
user olayını kaldırması gerekir,userden usere geçişlerde zaman kaybı var,çift ses olayı zor,

seslere ayrı efekt verme özelliği yok,bi usere 8 sese birden efekt veriyosun,bunu kaldırması gerekli seslere ayrı efekt verme özelliği koymalı,çift ses özelliğide çok saçma,8 sese birden tek çift ses atıyosun bunuda kaldırıp her sese ayrı çift ses özelliği sunması,kısaca roland kendini yenilemesi ve şu zamanın şartlarına uygun bi org çıkarması gerekir

exr46 ya göre yazdım bunları gw8 exr46 kasadaki tuşelerin ismi aynı,kullanım olarak,gw8 kullanmadığım için gw8 hakkında fazla bilgiye sahib değilim,

Bence zuhal müzik bu işe önem verse halledebilir . kurumsallaşamamış firma görüntüsü veriyor ileriye yönelik yatırım yapmak istemiyor gibi ama iş öyle deyil bu alet basit eksiiklikler olmasa herkez alırdı ve çok kazanırlardı patronları uyandıramamışlar ve hala uyuyorlar. ben 1998 yılından beri i 30 kullandım ilk defa bir alete ısındım kasa güzel saund çok güzel hele proğramlandıkça dahada güzel oluyor hafifliğide cabası.(ama adam edene kdar 2 ay geçti sonuç çok iyi)

ilan benimde dikkatimi çekti hemen foruma bakayım dedim v3 çıktımı acaba diye ama malesef hayallerim suya düştü, ilanı veren şahıs dikkat çekebilmek ve kısa sürede elden çıkartabilmek için böyle yanlış bir yola başvurmuş, shbdn.com(reklam olmasın) yetkililerine konuyu ilettim bakalım nasıl bir aksiyon alacaklar merakla bekliyorum :)

daha 2 version tamamlanmadı 3de ne oluyo güldürmesinler

roland gw 8 3.0 versiyon yok diyen arkadaşlar lütfen şu tıklasınlar

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=dQjLwm2SY98]Roland GW8 Demo2 mix - YouTube[/ame]

ne olduğunu ozaman görür arkadaşlar saygılar