• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland GW-8

Forever

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Mrb değerli Trakyamuzik ailesi...Roland GW-8 alacam Sizlerden Son görüş ve yorumlarınızı almak istiyorum...

Şimdiden Herkese Teşekkür Ederim

Cevap: Roland GW-8

yetenekli +kapasiteli +hafif+sağlam+ucuz= gw8

Moderatör tarafında düzenlendi:

hayırlı olsun...zannederim ki daha evvel yazdıklarımızı okumuşsunuzdur.fakat yine de hatırlatayım;

Aradan geçen zaman içinde düşüncelerimde fazlaca bir değişiklik olduğunu söyleyemem.Hatta ben de almaya karar vererek kendi orgumu satışa çıkarttım...

Şimdi son tahlilde size tekrar hatırlatmam gereken şeyleri kısaca özetleyeyim;
Öncelikle cihaz çapına göre iyi işler çıkarabilecek,en azından çıkarmaya aday bir alet...
Fakat zor bir menüsü,basit birşey için karışık işlemler yapmayı gerektiren bir alet.Ben hala bu cihazın "piyasadaki en iyi ikinci klavye" olduğunu düşünüyorum...
Bir numara olmaz mı?Neden olmasın ki?Klavye kullanımında özellikle sahnede en önemli konulardan birisi alışkanlıklardır bence.Ve bunları da kolay kolay değiştirmek zordur.Örneğin şu anda Yamaha kullanan biri olarak, sahnede kullanıyor olsaydım ve Yamaha'dan sonra bu cihazı alıp tek cihaz olarak kullanmaya kalksaydım eminim ki hatırı sayılır bir sıkıntı çekerdim...:)
Yine de "bu cihazdan ancak play-station olur,aman uzak durun" diyenlere de fazla aldırış etmeyin lütfen.Bu kadar da değil...
İstanbul ziyaretimizde Tünel ve Aslan Han'da bir sürü mağaza gezdik,pekçok cihaz gördük.Orada da Halit Hoca'yla sarfettiğimiz ve tüm arkadaşlarımızın katıldığı bir görüşe sahip olduk,onu da sizinle paylaşayım;
"Ketron'un 2500Euro luk bir cihazı vardı bir yerde. O dahil hiçbir cihaz bizi heyecanlandırmadı!"İlginç değil mi?Bu küçük ve gösterişsiz cihaz nedense hepimizde bir heyecen yarattı...Belki de arkasındaki Roland markasından dolayıdır...
Bu yetenekteki bir klavye için fiyat çok uygun...En cazip tarafı da bu zaten.Oldukça yetenekli bir ritm ve ses bankasına sahip.Cihaz iyi kullanıcıların elinde çok önemli işler yapacak gibi duruyor ki, İstanbul ziyaretimizden sonra satış trendleri de her geçen gün bizi doğrulamaya başladı...
Olaya kendi açımdan baktığımda ise durum biraz daha farklı.Bu vesileyle bunu da açıklamak isterim.Çünkü işi markalar savaşına döndürmeye çalışanlar ve konuya bu gözle bakanlar oldu sanırım.
Benim Yamaha'dan vazgeçme sebebim tamamen ihtiyaçlarıma yönelik.Arranger bir klavye alacak olsam kuvvetle muhtemel yine tercihim Yamaha'dan yana olurdu.Sahnede çalmıyorum,klavye üzerinde aranje artık yapmıyorum.O halde neden arranger bir klavye kullanayım ki?Cihazı satıp iyi configre edilmiş bir bilgisayar ve midi bağlantısına sahip herhangi bir klavye(çarşıda pazarda satılanlar bile olur),yada bir midi klavye işimi görüyor.Esasen onca yeteneği ve maliyetine rağmen son birkaç aydır Yamaha'yı da sadece midi keyboard olarak kullanıyorum...
İşte 5-6 kglık ağırlığı,fazla yer kaplamayan yapısıyla, hani "arada sırada ritmli klavye de çalar,evde keyif yaparım" diyen adamlar için aynı zamanda bu GW8...
Yani benim gibi adamlar:)

Yine de son tavsiyem;eğer hala cihazı görmediyseniz,dokunmadıysanız acele etmeyin.Bir mağazada cihazı mutlaka çalın,sesini duyun,menüleri kurcalayın.1500tl yine azımsanacak bir para değil.En doğru kararı verecek kişi,bu cihazı kullanacak kişidir,unutmayın...:)
Selamlar

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arkadaşların tavsiyesi üzerine evde kullanmak amacıyla Roland gw8 , creative a300 ve klavye sehpası aldım.Şu an kargoda bekliyorum.

Arkadaşların tavsiyesi üzerine evde kullanmak amacıyla Roland gw8 , creative a300 ve klavye sehpası aldım.Şu an kargoda bekliyorum.

size de hayırlı olsun bu arada hocam...:)

Şimdiden Yorum ve Görüşleriniz İçin Teşekkür Ederim...

Roland GW-8 Düğün ve Programda Kullanıcam...

hayırlı olsun iyi günlerde kullanın
demo paylaşımlarını bekliyoruz hocam

İyi dileklerini ileten tüm arkadaşlara teşekkür ederim.