• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland Gw8 midi düzenleme

myolive

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland gw8
Gw8 üzerinde midi dosyalarında değişiklik nasıl yapılıyor, istediğimiz sesi nasıl kapatırız.

Midi seçilmişken part view tuşuna basıyorum ancak lower ve upper ses ayarları ve büyük şekilde de not select style yazısı çıkıyor yardımcı olabilirmisiniz.

Teşekkürler.

Cevap: Roland Gw8 midi düzenleme

Orgunuzun Versionu nedir.

Midi dosyalarında kullanılan sesleri değiştirmek,efecctleri,panpot ayarları,Mute/Solo özelliklerini kullanmak için.Midiyi Orgun Song hafızasından çağırman gerekiyor.zannedersem sen Usb'den midi okutmuşsun.Usb'den çaldırdığın zaman sadece 16kanalın volumü ile oynayabilirsin.START/STOP düğmesinin yanındaki MINUS ONE basılı tuttuğumuzda karşımıza MINUS ONE SETTINGS çıkmış olacak başta sayılar olan 16adet kutucuk.bunlar kullanılan Enstrumanları gösteren semboller.susturmak istediğimiz enstrumana yön crusor tuşları ile Örn:1 Value tekerini Sğa çevirdiğim zaman(ON) o part kesilmiş olur sola çevirdiğim zaman tekrar çalmaya başlar.Bu işlem orgun Song hafızasından çaldırdığımız midiler içinde geçerli.Mylovie sana bu konu ile ilgili mesaj atmıştım.Song hafızasından çaldır. Midilerde kullanılan tonları orgtaki tonlarla değiştirmek,effectlendirmek,sesini ayarlamak istiyorsan en iyi yöntem bu olur.kendi ayarladığın şekilde kaydetmek için.Write bas Performance,Song,System yazıları çıkacak Songu bul Enter de,istersen Midinin ismini değiştir.tekrar Enter.ayarladığın şekilde Song hafızasına yazıldı.artık O Songu çaldırdığın zaman senin yaptığın ayarlar ile çalacak.kolaygelsin.

--------------------------------------------------------------------------------

Moderatör tarafında düzenlendi:

Çok teşekkür ederim.Gw8 V2

Moderatör tarafında düzenlendi:

dostum gw8i resetlediğinde versionda siliniyormu.ben reset attım.versiyorn avrupa e2 diye gösteriyor

üstadım hazır çaldırdığımız midilerdeki sesleri(örneyin calan müziğin enstürümanını saz ise bunu kemana nasıl çevire biliriz bu özellik varmı bu alette bir türlü beceremedim

üstadım hazır çaldırdığımız midilerdeki sesleri(örneyin calan müziğin enstürümanını saz ise bunu kemana nasıl çevire biliriz bu özellik varmı bu alette bir türlü beceremedim
midide tüm sesleri değiştirebilirsin ve reverb ve choro efektinden hariç sag el seslere uyguladığın 78 MFX den birisini tüm midi seslerine uyguluyabilirsin. Ben 1 numaralı paremetrik equlayzeri uyguluyordum.

midide tüm sesleri değiştirebilirsin ve reverb ve choro efektinden hariç sag el seslere uyguladığın 78 MFX den birisini tüm midi seslerine uyguluyabilirsin. Ben 1 numaralı paremetrik equlayzeri uyguluyordum.

Benim de bir sorum olacak ben midi kaydediyorum transposeden sol notasına alıyorum çalarken bi sorun yok midiyi kaydetip dinledikten sonra sesler kayma yapıyor ne yapmamız gerekiyor formülünü bilen varsa lütfen paylaşsın saygılar.

keşanlı üstadım teşekkürler akşam bir deneyeyim inşallah beceririm çok teşekkür sizler olmasanız halimiz harap