• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland GW8'de ritim yazma hakkında önemli bir sorum olacak...

kadirbey1985

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland GW-8
STYLE tuşuna uzun basınca malum ritim yazma menüsü çıkıyor.Normalde mesela oriental3 davul takımıyla çalan ritim, orada yani ritim yazma menüsünde genelde GM STANDARD olarak çıkıyor. işte o GM STANDARD yazan takımı ritim yazma menüsünde nasıl değiştirebiliriz?

Cevap: Roland GW8'de ritim yazma hakkında önemli bir sorum olacak...

Kadirbey eve gidince bi bakarim öyle birşey yaptım sanki:)

inşallah sorduğum soru anlaşılmıştır ;) soru belki ilk bakışta karışık. pan,volume gibi kısımda sayılar var, acaba oradaki sayıların bazıları enstruman sıralaması mı?

style tuşuna uzun basınca malum ritim yazma menüsü çıkıyor.normalde mesela oriental3 davul takımıyla çalan ritim, orada yani ritim yazma menüsünde genelde gm standard olarak çıkıyor. Işte o gm standard yazan takımı ritim yazma menüsünde nasıl değiştirebiliriz?

hatırladığım kadarıyla önce part wiew den kanallardaki enstleri seçiyorduk...

hatırladığım kadarıyla önce part wiew den kanallardaki enstleri seçiyorduk...

onu biliyorum,zaten değişiklikleri öyle yapıyorum ama benim asıl sorum şu : ritim yazma menüsünde ilk başta çıkan GM STANDARD nasıl istediğimiz şekilde oriental3, turkish1, TY Drums gibi davul takımlarına dönüştürülür.

onu biliyorum,zaten değişiklikleri öyle yapıyorum ama benim asıl sorum şu : ritim yazma menüsünde ilk başta çıkan GM STANDARD nasıl istediğimiz şekilde oriental3, turkish1, TY Drums gibi davul takımlarına dönüştürülür.

Davul sesine eriştiğinde 10 adet kısa yol tuşlarının 9 veya 10 ncu tuşuna basarsan davulların olduğu seslere erişirsin.(Tekerlerle çevire çevirede bulabilirsin ama anlattığım şekilde hızlı erişirsin)

Kadirbey ritim yazma menüsüne girdikten sonra herhangibir bölüme gir main 1 vs.. sonra song rec e bas bir kere sonra açılan menüden yön tuşları ile kitin yazılı olduğu kısma gel sonra tekerlekle degistir exit yapıp ciksan bile o menüden kit değişmiş olarak kalır ayric a bu menüde perc ve world bankasıda aktif hale geçiyor ordan da değiştirebilirsin. sorunun cevabını ev arkadaşım Mürhen ile beraber bulduk...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kadirbey ritim yazma menüsüne girdikten sonra herhangibir bölüme gir main 1 vs.. sonra song rec e bas bir kere sonra açılan menüden yön tuşları ile kitin yazılı olduğu kısma gel sonra tekerlekle degistir exit yapıp ciksan bile o menüden kit değişmiş olarak kalır ayric a bu menüde perc ve world bankasıda aktif hale geçiyor ordan da değiştirebilirsin. sorunun cevabını ev arkadaşım Mürhen ile beraber bulduk...

orgun başına geçeyim ,bunları deneyeceğim. Allah hepinizden razı olsun :) o menüyü kullanmak çok işime yarayacak hatta burada bu sayede ayarlayacağım halihazırda olan ritimleri de paylaşırım...

ben buna benzer başka bir şey yaptım, o malum menü üzerinde GM STANDARD yazan davul takımını değiştirdim istediğim davullara getirdim, ondan sonra da START-STOP tuşuna bastım ve tık tık tık tık dedikten sonra istediğim şekilde oldu. verdiğiniz bilgiler için sağ olun ;))