• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland GW8'e Farklı kişilerce editlenmiş sesleri kendi user setine eklemek..!

express23

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland Gw8
Konu silinmiştir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Roland GW8'e Farklı kişilerce editlenmiş sesleri kendi user setine eklemek..!

çalışmalarında başarılar dilerim
istekleriniz ve önerileriniz çok haklı ve olması gerekenler bir kullanıcı açısından .....

fakat malesef her zaman üretici fırmalar kullanıcıdan yana tavır sergilemiyorlar..

güncelleme meselesine gelince olması ihtimalini çok düşük görüyorum...eğer yapılırsa yapılmasını tabiki isterim roland ın bu konuda hiçbir ücret talebi olmaz. ayrıca roland kendi yaptıkları haricinde bir yazılım güncellemesine yüzde yüz başarılı olsa bile onay vermez diye düşünüyorum.

Cevap: Roland GW8'e Farklı kişilerce editlenmiş sesleri kendi user setine eklemek..!

bekliyoruz.

Başka gw8.svd deki seslerden istenilen sesi kendi User setine ekleme işlemini başarı ile gerçekleştirmiş bulunuyorum.
Şimdi , örneğin elektro bağlamaya verilen efekti aynen olduğu gibi başka enstrümana verilmesi ile ilgili çalışmayı yapıyorum.Çalışmalarımın hepsi eksiksiz olarak tamamlandığında videolu olarak gösterilecektir.

çok gerekli ve bir çok kullanıcıya faydalı olacak bu çalışmanız için çok teşekkürler ...başarılarınızın devamını dilerim

merak ettiğim nokta bu işlemi pc demi yoksa gw8 üzerimdemi gerçekleştirdiniz

Usta çok dua ederim inan bunu gerçekten yaptıysan ve paylaşırsan...

helal olsun diyorum...
bunu merakla bekliyoruz hangi programla nasıl yaptığını...

Ha programla yapmışsınız ha manuel orgun üzerinde yapmışsınız. Begendiğiniz sesin edit paremetrelerini tek tek gireceksiniz. Sonra efekt paremetrelerini... Pratik faydası olmaz. Daha önce anlattığım gibi ya paremetreleri not alıp org üzerinden girilecek yada o sesle yapılan performans midi kayıdı orgunuza yükleyip performans düğmesine basıp write yapacaksınız. Her iki yöntemide denedim. SVD formatında ses dataları daha önce roland sntylerde kullanılıyordu. Arkadaşımız konuya farklı bir açılım sağlamış. Teşekkür ediyorum kafa yorduğu için.... Belki açıklamamın aksine çok pratik sonuçlar sunacak....Aktif kullanıcılar karşılaştıkları sorun ve önerileri paylaşırsa aletten sağlanan fayda artacaktır....Şu ana kadar Ory3-4 türk 2 kit haricinde diğer kitlerin darbukaları ve 2nci 3ncü kanal batı kitleriyle ilgili ritim çalışmalarını dinlemedik. Bilinen tonlardan daha güncele kaymak için kit değişimi şart ve farz..Yoksa ritim bölümünde GW8 in g600 den farkı kalmaz. Oysa g600 üm 25 katı ses hacmine ,çok daha fazla ses ve davul kitine ,efektine ,çok kanal davul yazmasına sahip bu aletin uçması dinleyenlere ağız uçuklatması lazım..

Moderatör tarafında düzenlendi:

konu niye siliniyo onu anlayamadım

konu niye siliniyo onu anlayamadım
Neden sildiğimi bende hatırlamıyorum.Özür dilerim.
Bu konunun devamı konular vardır.Sonuçta bu işlem için de

sitesi yapılmış ve gerekli işlemler sayfa üzerinden yapılmaktadır.

yetkilisi yeni sesler ne zaman kullanıma açılacaktır.Ritimler de var mı güncellemede.teşekkürler.