• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland GW8'e Farklı kişilerce editlenmiş sesleri kendi user setine eklemek..!

Cevap: Roland GW8'e Farklı kişilerce editlenmiş sesleri kendi user setine eklemek..!

dostum seni de rahatsız ediyorum.gw 8 de real time ritm yazarken yanlış vuruşlarımızı nasıl silebiliyoruz.ben anahtarı bulamadım..saygılar...(ÖR:herhangi bir buttona basılı tutup silmek istediğimiz tuşa basma olayı...).amacım çok gürültülü ritmlerde bazı fazladan sesleri silmek istiyorum...saygılar..

Cevap: Roland GW8'e Farklı kişilerce editlenmiş sesleri kendi user setine eklemek..!

merhaba!gw 8 de real time ritm yazarken yanlış vuruşlarımızı nasıl silebiliyoruz.ben anahtarı bulamadım..saygılar...(ÖR:herhangi bir buttona basılı tutup silmek istediğimiz tuşa basma olayı...).amacım çok gürültülü ritmlerde bazı fazladan sesleri silmek istiyorum...saygılar..

merhaba!gw 8 de real time ritm yazarken yanlış vuruşlarımızı nasıl silebiliyoruz.ben anahtarı bulamadım..saygılar...(ÖR:herhangi bir buttona basılı tutup silmek istediğimiz tuşa basma olayı...).amacım çok gürültülü ritmlerde bazı fazladan sesleri silmek istiyorum...saygılar..

STYLE tuşuna biraz uzun basıp ritim yazma menüsüne giriyoruz.orada da 1.2.3.4. kanalları var,hangi kanalda istenmeyen sesleri silmek istiyorsak o kanala giriyoruz. daha sonra sağ tarafta MICRO kısmına girip "cross" ayarlarından ritmin zilini,davulunu,trampetini,darbukasını,bendirini artık neyse silebiliyoruz,yerine başka davul koyabiliyoruz,sesini kısabiliyoruz.bu işlem bittikten sonra da WRITE tuşuna basıp ritmi kaydetmeyi de unutmuyoruz. ben bazı ritimlerdeki kulağımı tırmalayan alkışların yerine darbukanın o tok sesşnş koydum, harmandalı ritimindeki tom davul seslerinin yerine de asma davul koydum gümbür gümbür çalıyor.

kadirciğim bu şekilde ancak edit yapılabilir.ritim çok zor yazılır..benim anlayamadığım real time vuruş ekliyorda niye diğer aletlerde olduğu gibi ilgili bir butona basıp o sesleri tekrar tuşelere basıp silemiyoruz...

tabi ki ritim yazmak kolay değil,emek ister en önemlisi sabır.ben bu gw-8e alıştım alışmaya da devam ediyorum...zor yanları da var işte zaman gerekiyor.

dostum ben gw8 i home studiomda kullanıyorum.sahnede pa80+midi klavye&softwere kullanıyorum.aleti çözmeye çalışmamdaki neden genç arkadaşlara yardımcı olma.Ayrıca onlara güzel bir aletin nasıl olması gerektiği konusunda önemli ip uçları verme.Kendi kullandığım ritmleri gitar pro 5 ile yazıp,cubese de düzenliyorum.gw8 e style works de bile ritm düzenleme artı bilgiler ve deneyim gerektiriyor.Kısacası gw8 de kullanılan sisteme geçmiş deneyimlerimde rastlamadım.Ama çözecem...Bir alet Real Tıme zamanda vuruş yazıyorsa real tıme zamanda da siliyor demektir...micro ile yanlışlar düzeltilir,ritm yazılamaz...Ama arkadaşlar merak merak etmesinler bu sorunları çözecez...gw8 sağlam kaliteli alet...(bizim gw8 aletimiz var diyede yeni alet alacak arkadaşlara eksik ve yanlış bilgiler vermeyelim.aletin kapasitesi neyse onu söyleyelim.).Genç arkadaşlarımız için ne yapsak yeridir...görüşmek üzere...

slm arkadaşlar. türk seslerini özellikle e.bağlama, klarnet, yaylı gibi sesleri paylaşmanız mümkünmü acaba ?

konu için teşekürler ve mutlu oldum gw8 yeniden mi canlanıyor acaba hep dua ediyorum ustalardan bir set bekliyorum biz gw8 i bırakamıyoruz alet çok hoş ve kullanışlı olduğu için hoş bir alet bank sitesi ne zaman açılıcak bilen varmı

Farklı arkadaşların editlerinden istenen sesleri tek dosyaya birleştirebilirim.

Farklı arkadaşların editlerinden istenen sesleri tek dosyaya birleştirebilirim.

mustafa abi işte böyle bir çalışma çok iyi olur.tam anlamıyla "cuk oturur"
:)