• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland Türkiye 'ye sesleniyorum...

• Konbuyu başlatan İlker
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 29
  • Görülen : 12K
Cevap: Roland Türkiye 'ye sesleniyorum...

Değerli Roland Severler ve Kullanıcılarımız;
Bu forum dahilinde veya başka platformlarda yazdığınız tüm öneri, şikayet ve övgüler için teşekkür ederiz. Tüm görüşleriniz dikkatlice not edilip Roland Japonya'ya iletilmektedir. Bilgilerinize sunarız, sizlere iyi günler ve çalışmalar dileriz.

Hadi artık Roland Türkiye sağlam bi arranger bekliyoruz sizden...

Hadi roland patlat artık şu bombayı

roland'ın sağlam bir alet yapması yunanistanın krizden kurtulmasından daha imkansız

Değerli Roland Severler ve Kullanıcılarımız;
Bu forum dahilinde veya başka platformlarda yazdığınız tüm öneri, şikayet ve övgüler için teşekkür ederiz. Tüm görüşleriniz dikkatlice not edilip Roland Japonya'ya iletilmektedir. Bilgilerinize sunarız, sizlere iyi günler ve çalışmalar dileriz.

roland türkiye ye konuya duyarlılık gösterdiği içi çok teşekkür ederim.
roland türkiye den arranger klavye beklentimi ben de çok net örnekleriyle dile getirmek istiyorum ve roland ın sahip olduğu teknolojiyle orneklerini vermek istiyorum.

ses işlemcisi yada ses kartı veya motoru jupiter 80 -256 Polyphony
sample özellikleri fantom g6 kapasite minimum 2 gb
SEQUENCER özellikleri TracksMIDI tracks (Internal/External/ARX): max. 128
Audio tracks: max. 24
arranger özellikleri :va7 gibi pratik e 80 gibi fonksiyonel +9 inç dokunmatik ekran ,kesinlikle üzerinde hoparlörü olan.

roland türkiye ye konuya duyarlılık gösterdiği içi çok teşekkür ederim.
roland türkiye den arranger klavye beklentimi ben de çok net örnekleriyle dile getirmek istiyorum ve roland ın sahip olduğu teknolojiyle orneklerini vermek istiyorum.

ses işlemcisi yada ses kartı veya motoru jupiter 80 -256 Polyphony 2000
sample özellikleri fantom g6 kapasite minimum 2 gb 1000
SEQUENCER özellikleri TracksMIDI tracks (Internal/External/ARX): max. 128
Audio tracks: max. 24 2000
arranger özellikleri :va7 gibi pratik e 80 gibi fonksiyonel +9 inç dokunmatik ekran ,kesinlikle üzerinde hoparlörü olan. 2000

Toplam 7000 katip hocam. Buda Roland'ın bizden beklentisi olur herhalde :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

halen Roland G-1000 kullanıyorum.Roland Bk-5or 3 yıl kullandım.bu cihaz üzerinde çalışmalarda bulundum.Roland Bk5ten sonra sağlam bir arranger klavye tüm rolandçıların ortak beklentisi.bencede piyasada böyle bir klavyeye ihtiyaç var.Rolandı takip edelim ve Rolandla kalalım derim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

roland yapar yapar bekleyin!!!

rolandin g1000 bile bugunun pa larina tas cikarir !!!

Herkese merhaba.2 ay öncesine kadar bende bk5 or klavyesini kullandım.Bence rolandın şuana kadar Türkiye için çıkardığı fiyat-performans olarak en güzel klavyesi.Fakat bir kaç eksiği vardı.O da Kullanım arayüzü korg gibi pratik değildi.Ses çıkış katı (seslendirme cihazlarına ) Düğün eğlence için yeterli değildi.FAKAT SLOV-BAR-TÜRKÜ TARZI ÇALIŞMALAR İÇİN MÜKEMMEL.Yani soft çalışmalar için çok uygun bir klavye.Roland Türkiye ritim destekleri çok güzel.Fakat ritimlerde hep pop altyapısı uygulaması birazdaha kısıtlı olsa daha iyi olur.Çünkü klavye alaturka davulla ve acomplara çok müsait.

Neyse roland sesinizi duydu Sonunda çift ekranlı synth ses modülasyon knobları olan ama hala senquencere sahip olmayan(waw üstüne kanal kayıta devam) bir Ea7 geliyor....!

Neyse roland sesinizi duydu Sonunda çift ekranlı synth ses modülasyon knobları olan ama hala senquencere sahip olmayan(waw üstüne kanal kayıta devam) bir Ea7 geliyor....!

Hocam squence işlemlerinizi klavye üstünde yapıyor musunuz? Bu işi artık herkes bilgisayar üzerinde yapıyor. Benim kullandığım Yamaha a2000'de de Korg Triton'da da var ancak her ikisinde de bir kez olsun kullanmış değilim.