• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

roland türkiye yetkililerine cevaben

• Konbuyu başlatan tonibo
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 14
  • Görülen : 3K

tonibo

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
roland bk5
kardeşim ben işin tekniğini bilmem yani klevyede rtim yazamam ama mürhenle ömeri gönderin ben perkisyonla çalayım onlarda piyasaya nasıl rtim yazmaları gerektiğini öğrensinler

Cevap: roland türkiye yetkililerine cevaben

değerli üstadım ana kalıplar ve ritim ölçüleri dünya çapında ve yerine göre bölgesel olarak standart olsada, bireysel olarak sadece bir percusyon ile ritim çalmak ile elektronik bir klavyeye orkestrasyon ve kullanilabilirliği yüksek bir ritim kaydetmek çok farklı seyler. yani vurmalı çalgı kullanmak farklı bir yetenek ve sanat.klavyede ritim örnekleri oluşturmaya calışmak farklı bir yetenek.canlı ritimde ölçü mezur tekrarlama diye birşey yok,fakat klavyede en fazla 32 mezur uzunlukta tekrarlamalar var.yani çok sınırlayıcı.

intro varyasyon 1-2-3-4 fiiling 1-2-3 ve ending sadece bunlar 9 farklı bölüm . bir varyasyonu drum, perc, bass, acc1-2-3-4 gibi 7 track kullanarak yazarsan 63 farklı kayıt.kanallar içinde kullanmayı düşündüğün 5 farklı percusyon olsa enaz 63*5:315 farklı iş veya 315 defa kayıt anlamına gelir.

Ömer veMürhen üstadın yazdığı ritimleri kötülemek doğru olmaz. Katip bey gerekli teknik açıklamaları yapmış. Siz perküsyon kulanıyorsanız ritime gerek yok diye düşünüyorum. Klavyeci arkadaş solo çalarak size eşlik edebilir diye düşünüyorum. Ritim yazaıcılarının az omasına verin eksikiklerini. Nihayetin de onlarda sonuçta insan ve asıl işleri ritim yazmak değil. Bunu da belirteyim. Bize düşen bence sabırla beklemek ve aleti kurcalamak. Zira amzanın cz ileyaptıklarını biliyoruz. Sabır ve azim gerisi gelir. E tabi bk5 in kapasitesini de unutmamak lazım....

üstadım isteğimiz çokşey değil rtimlerde kalite istiyoruz aynı mantıkla rtim yazılıyor anlatmaya çalıştığım bu 3/4 lük rtim yok bunun yerine 6/8 le idare ediyoruz 2/4 rtim yok kalite anlamında diyorum pop 2/4 mutlaka olmalı çifte telli rtimlerinde kalite yok saund yok vahdeler vahdelerdede sıkıntı var 1. 2. vayasyon vahde 3. varyasyon 4/4 lük arap 4. varyasyonda 2/4 olan vahde olmalı son eklenen vahdede 3. varyasyona 4/4 arap olsa daha iyi olurdu duble vahdelerin atakları kaç mezur saydınmı 4. varyoasyonlarına 2/4 koymuş ama kalite yok duble vahdelerdede sıkıntı var slow rtim varmı yok ondada sıkıntı var 4/4 lük araplar sıkıntı 4.varyayonlara güya 2/4 yapmış ama olmamış 5/8 rtimdede sıkıntı var saund anlamında isteğimiz şu az olsun kaliteli olsun

watert kardeşim ben klevye çalıyorum sadece kullandığım alette kaliteli rtim isitorum buda hakkım emo rolad a geçtiği için bu aleti aldım beklentim büyüktü ama hayal kırıklığı yaşadım belkide durumkitten kaynaklanıyor olabilir elindeki malzeme neyse onla yazar ritmi sonuçta ama eleştirilerimize saygı duymalılar ve bu doğrultuda hizmet vermeliler piyasa bu alet tavsiye ile alınıyor sorana aletten memnunum gönül rahatlığıyla alabilirsin demem lazım ama şu an bunu hiç kimseye diyemiyorum

Ben artik ayni seyleri soylemekten biktim
O yuzden artik konulari dikkate almayacagim.
Roland türkiye kalkipta arkadaslar ewt haklisiniz
Sizlere elimizden gelen yardimi yapacagiz
Ewet haklisiniz güzel bir ses paketi yayinlanmadi
En kisa zamanda yayinlamaya calisacagiz
Siz merak etmeyin diyemediiiiii cok mu zor sanki
Bir paket yaptirmak ritim degil alti ustu ses paketi

Roland Türkiye BK-5'e (parasına göre) yeteri kadar destek verdi mi vermedi mi tartışabilirsiniz belki ama,

bu saatten sonra daha fazla birşey beklemeyin 2 yıldan fazla zaman olmuş.

İşin özü şu;

Madem destek vermediğini düşünüyorsunuz, 2 yıldır destek vermeyen bir firmadan bu saatten sonra destek beklemek zaten ne kadar mantıklı?

alın bir korg pa 800 ızdırap bitsin.aslında e-80 üzerinde durulsa süper olurmuş.youtube de dinledim müthiş aletmiş ama batı olarak.ben rolandın türkiye için çok fazla birşey yapacağını sanmıyorum.adamlar araplara ve batıya ağırlık vermiş.yıllardır hep söyledik rolandın pa800 özelliklerinde sağlam bir org üretmesi lazım diye.samplesiz alet türkiyede iş yapmıyor.milattan önceki ritimleri convert ederek bu iş yürümez.çünkü ille kulak alışkanlığı olduğundan ritimler sıkıcı gelir.yukarıdaki perküson çalan arkadaş haklı.ben de bateri çaldım zamanında.dinlediğim ritimlerdeki atakların çoğu rezalet.10binden fazla roland g serisi ritim dinledim ancak 100-150 civarında biraz düzgününe rastladım.ben aletin üzerindeki ritimlerle idare etmeye çalışıyorum.3-4 ü vals ile ve 6-8 slow ritimiyle çalıyorum örneğin. orjinal ritim çok kaliteli oluyor.sağolsun bazı arkadaşlar birşeyler yapmaya çalışıyorlar.ancak eleştiriye açık olmadıklarından daha ileriye gidemiyorlar.uzun zamandır yorum yazmıyordum bu yüzden.beğenmediğim bir çalışmaya çok ii olmuş dersem o arkadaşı kandırmış ve yanıltmış olurdum.ancak bazıları gerçek yerine yalan yere beğenilmeyi tercih ediyor.sonuçlar ortada.bu yazıyı yazmıcaktım ama dayanamadım.her org çalan ille set yapacak diye birşey olmaz.pilot uçak kullanır ama tamirini ve ayarlarını yapamaz.bunu da-çok biliyorsan sen yap-diyenlere kapak olsun diye örnek verdim.nasıl bir araç üretildiğinde teknik yardım,parça vs tedariki mecburiyse aleti üreten firma da servis ve set hazırlamak zorundadır.yapılan set beğenilirse alet satın alınabilir.bunu şu anda korg ve yamaha başarı ile yapıyor.benden bu kadar saygılar.......

alın bir korg pa 800 ızdırap bitsin.aslında e-80 üzerinde durulsa süper olurmuş.youtube de dinledim müthiş aletmiş ama batı olarak.ben rolandın türkiye için çok fazla birşey yapacağını sanmıyorum.adamlar araplara ve batıya ağırlık vermiş.yıllardır hep söyledik rolandın pa800 özelliklerinde sağlam bir org üretmesi lazım diye.samplesiz alet türkiyede iş yapmıyor.milattan önceki ritimleri convert ederek bu iş yürümez.çünkü ille kulak alışkanlığı olduğundan ritimler sıkıcı gelir.yukarıdaki perküson çalan arkadaş haklı.ben de bateri çaldım zamanında.dinlediğim ritimlerdeki atakların çoğu rezalet.10binden fazla roland g serisi ritim dinledim ancak 100-150 civarında biraz düzgününe rastladım.ben aletin üzerindeki ritimlerle idare etmeye çalışıyorum.3-4 ü vals ile ve 6-8 slow ritimiyle çalıyorum örneğin. orjinal ritim çok kaliteli oluyor.sağolsun bazı arkadaşlar birşeyler yapmaya çalışıyorlar.ancak eleştiriye açık olmadıklarından daha ileriye gidemiyorlar.uzun zamandır yorum yazmıyordum bu yüzden.beğenmediğim bir çalışmaya çok ii olmuş dersem o arkadaşı kandırmış ve yanıltmış olurdum.ancak bazıları gerçek yerine yalan yere beğenilmeyi tercih ediyor.sonuçlar ortada.bu yazıyı yazmıcaktım ama dayanamadım.her org çalan ille set yapacak diye birşey olmaz.pilot uçak kullanır ama tamirini ve ayarlarını yapamaz.bunu da-çok biliyorsan sen yap-diyenlere kapak olsun diye örnek verdim.nasıl bir araç üretildiğinde teknik yardım,parça vs tedariki mecburiyse aleti üreten firma da servis ve set hazırlamak zorundadır.yapılan set beğenilirse alet satın alınabilir.bunu şu anda korg ve yamaha başarı ile yapıyor.benden bu kadar saygılar.......
Helal sana kardesim verdigin ornek tam kapak olmus.bizde dunden beridir bunu anlatmaya calisiyoruz.isin ozunu bilende bilmeyende herkes biseyler soyluyo kafasina gore.herkes anladida bi roland anlamadi derdimizi

Roland Türkiye BK-5'e (parasına göre) yeteri kadar destek verdi mi vermedi mi tartışabilirsiniz belki ama,

bu saatten sonra daha fazla birşey beklemeyin 2 yıldan fazla zaman olmuş.

İşin özü şu;

Madem destek vermediğini düşünüyorsunuz, 2 yıldır destek vermeyen bir firmadan bu saatten sonra destek beklemek zaten ne kadar mantıklı?

Bence bu yanlış bir bakış açısı..Yarın bir tane sıfır cihaz almaya gidelim, firma bize --Bu alet çıkalı 2 yıl oldu artık destek yok ister alın ister almayın diyecek mi? Ben eleştirileri genelde yapıcı buluyorum.Cihazı satıp değiştirmek işin kolay yanı.Ama cihazı sen de tanıyorsun cihaz güzel bir setle çok iş yapar.